Nezvládám asi domácí práce

Anonymní
8.2.20 04:54

domácí práce - nekonečné téma

Nezvládám asi domácí práce nebo nevím. Mám manžela ale i tak je tu pořád bordel. Chci se zeptat jak to máte podělené a jak vám partner pomáhá nebo jak ste ho donutili se na tom účastnit. Já teda vařím a peru jenom já. A taky řeším nákupy. On výnáší smetí a občas vyluxuje. Jinak nic. Jemu to přijde normální. Prý já se mám víc snažit.
P. S. Oba děláme dvanáctky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3196
8.2.20 05:07

Rozdělte si to nějak napůl. Vždyť toho zase tak moc k úklidu není, teda hlavně pokud jste v bytě. Tak ho popros ať třeba vysaje a vytře podlahy. Nakupovat můžete spolu. No co je ještě potřeba, umýt koupelnu a WC, utřít prach, umýt nádobí, všechno práce na chvíli :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5745
8.2.20 06:28

Základ je to mít stejně - třeba my, nepotřebujeme, aby se lesklo prkýnko na WC jak briliant a taky nepotřebujeme mýt okna 10× do roka. Dost věcí dělám teď já, jsem doma s dítětem, taky díky tomu „padám“ večer na hubu. Muž udělá všechno, o co poprosím, či to vidí sám - vynést koš, do myčky/z myčky, nakoupí… když jsem chodívala do práce, 12h provoz, dělal toho o chlup více.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3498
8.2.20 07:06
@Anonymní píše:
Nezvládám asi domácí práce nebo nevím. Mám manžela ale i tak je tu pořád bordel. Chci se zeptat jak to máte podělené a jak vám partner pomáhá nebo jak ste ho donutili se na tom účastnit. Já teda vařím a peru jenom já. A taky řeším nákupy. On výnáší smetí a občas vyluxuje. Jinak nic. Jemu to přijde normální. Prý já se mám víc snažit.
:mrgreen:

Oba pracujete, oba vyděláváte, oba doma jíte, používáte WC, nosíte oblečení atd. Jsi jeho přítelkyně, ne maminka nebo najatá hospodyně. Ať se víc kouká snažit on sám, nebo platí úklid, pokud se mu něco nezdá. Nebo ať mlčí, buran.

Taky bys mohla JEN vynášet smetí, občas vyluxovat a pak nadávat na bordel, jako někdo. :jazyk:

Příspěvek upraven 08.02.20 v 07:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14304
8.2.20 07:18

My děláme oba všechno jak je treba. Sem teda na mateřské, takže teď většinu práce udělám já během dopoledne. Ale třeba o víkendu zapojím celou rodinu :D nákupy děláme spolu, vařím v týdnu já, o, víkendu většinou chlap. Smetí nosí on, protože to s detma už nepoberu :D Já teda peru a celkově dělám prádlo, ale to spíš proto, že to se mu neodvážim svěřit, chlap by tam narval vše najednou, obarvil to nebo srazil 8) už zapojuju i syna, teď mu bude 5 let a aspoň mi utira prach kde dosáhne, umí vysavat, svůj pokoj si komplet uklízí sám (já jenom chodím kontrolovat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9805
8.2.20 07:19
@Anonymní píše:

Co si predstavit pod pojmem bordel? Neutreny prach, zaprasena okna? Nebo roztahane neuklizene veci? Pokud to druhe, tak jsem si doma muzske osazenstvo vycepovala tak, ze kazda vec ma svoje misto a kdyz uz to nepotrebuji, tak to po sobe uklidi. A bordel doma nemame.
Pokud te zajima, jak jsem toho docilila, tak jednoduse se roztahane veci ztracely. Oficialne nevim kam (neoficialne do popelnice - oni to samozrejme vedi :mrgreen: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13629
8.2.20 07:52

Mám tři syny, mohla bych vyprávět. Nejde o prach nebo podlahu, to je ok, ale tamhle sešit, vedle lego, tu kelímek od jogurtu, na židli tričko, pod tím tepláky z floorballu atd. Prostě jsou tři a ještě manžel.. Ale já za ně neuklizim, prostě řeknu, teď je úklid a máte 30 min, každý dostane jednu místnost a uklízí. Takže já si beru největší a kluci ty menší, největší trest je jejich pokoj :)
Bohužel to nevydrží a musíme obden.

Muž chodí pozdě z práce a stará se o nákupy, myčku a umyva okna. Když dorazí večer, tak se prostě tak zapojit nemůže, ale o víkendu někdy vaří plus opravuje vše, co je potřeba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3096
8.2.20 08:30

Muj muz je bordelar, smysl pro poradek nema, neporadek nevidi. Ale nikdy nic nikritizuje. Pokud po nem nejake prace doma chci, musim presne definovat. Odjakziva zajistuje nakupy, coz velmi ocenuju, protoze me to hrozne nebavi a on rad sleduje slozeni i ceny a cestou domu z prace se proste stavi na nakup. Ja kupuju jen drobnosti. Taky delam 12ky ale ne na cely uvazek, takze uklid, prani a vareni jsem si komplet vzala na starost, protoze on travi v praci casu hodne a ve volnem case jsem radeji kdyz se venuje klukum. Taky jsem dlouho doufala, ze se nauci, ze kazda vec ma svoje misto, nejen kvuli poradku ale i to pak snadno najde. Ale za 20 let se to nenaucil, jine to nebude. Ted jede na lyze a klasika, kde mam rukavice, satek, ponozky…? Kluky jsem v tomto vycepovala, ale u nej je to marne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13404
8.2.20 08:40

Prosím tě a kdo vám dělá ten bordel?? Děti nemáte, děláte dvanáctky, tak kdy bordelíte? To si nějak neumím ani představit, co za bordel můžou vyprodukovat dva dospělí, kteří prakticky nejsou doma a z doby, kterou doma jsou ještě polovinu prospí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.2.20 08:56

Já peru, uklízím, peču buchty a z větší části se starám o dítě. Manžel vaří obědy, nakupuje, řídí auto, vynáší koše a stará se kolem domu, plus péče o dítě dle času. Pracuje z domu. Takto jsme se domluvili a takto nám to funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
8.2.20 09:02

Chodíme do práce oba dva, ale domácí práce a vaření dělám pouze já, ale mi to nevadí, vyrelaxauju se u toho. Když vařím nebo uklízím manžel vezme třeba prcka na procházku, ale dělám klasický úklid nic se nemá přehánět :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11285
8.2.20 09:09

Sedněte si, a společně sepište seznam všech domácích prací a rozdělete je podle toho, co se musí dělat denně, co každý týden, co každý měsíc a případně nějaké dlouhodoběšjí úkoly.

No a pak si taky společně začněte rozdělovat čí to bude zodpovědnost.

Pokud ti v přímé konfrontaci toho, kolik té práce je nechá většinu a bude trvat na tom, že v domácnosti ve které on žije bude prostě dělat daleko méně, než někdo, s kým je v partnerském, rovnoceném vztahu, tak začni dost přemýšlet o tom, jestli si chceš nechat někoho, kdo od tebe očekává servis kuchařky, uklízečky a hospodyně a sexuální uvolnění a jestli ti soužití s ním dává tolik, aby si mu to poskytovala.

Není nic špatného na tom, pokud partneři mají domluveno, že o celou domácnost se stará jen jeden - třeba žena - ale je potřeba aby s tím oba souhlasili, ne aby se jeden vezl a ještě toho druhého, který je z toho neštastný, péroval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 11:28

Mě manžel nepomáhá, protože domácnost je náš obou, takže se staráme oba. Běžný každodenní úklid typu nádobí, utření pracovní plochy atd. Dělá ten, kdo se k tomu namane dřív, jednou týdně děláme „hloubkový“ úklid, oba společně. A některé práce máme rozdělené, protože ten druhý je nemá příliš rád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13404
9.2.20 07:54
@Anonymní píše:
Já peru, uklízím, peču buchty a z větší části se starám o dítě. Manžel vaří obědy, nakupuje, řídí auto, vynáší koše a stará se kolem domu, plus péče o dítě dle času. Pracuje z domu. Takto jsme se domluvili a takto nám to funguje.
řídí auto? :lol: :lol: to je jako práce? :mrgreen: Promiň, ale musela jsem se zasmát
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 19:29
@neila píše:
Prosím tě a kdo vám dělá ten bordel?? Děti nemáte, děláte dvanáctky, tak kdy bordelíte? To si nějak neumím ani představit, co za bordel můžou vyprodukovat dva dospělí, kteří prakticky nejsou doma a z doby, kterou doma jsou ještě polovinu prospí :mrgreen:

Bordel se, slovy mého muže, dělá sám :grinning: Z části má pravdu: prach sedá sám, hodně vařím, tudíž denně zaprskaná linka i varná deska, taky ten hnusnej modročernej prach z prádla, co se tak krásně vyjímá na bílé sanitární keramice a prakticky nejde utřít na dýl než na 24 hodin…

Zčásti je ovšem tato všeobecná entropie v komplotu s mým mužem. Ten přijď e z práce, skopne boty z nohou, nechá je, kam dopadly. Kabát mrskne na zem, dojde do obýváku, kde upustí aktovku, po cestě za sebou po různí trousí oblečení. Ponožky z nějakého důvodu pečlivě vyrovná vedle sebe na zem podél gauče. Jde si ohřát večeři. Krabičku od jídla mrskne do dřezu, nůž, kterým si krájel chleba, nechá na lince plné drobků. Uvaří si čaj a promáčený pytlík hodí na linku, kde z něj čaj teče až na zem. Odnese si jídlo do jídelny, kde zakydá ubrus a pak špinavý talíř nechá na stole.
Pozdě v noci se totéž opakuje s půlnoční svačinkou, s tím rozdílem, že ta se koná u jeho počítače, takže zaprasí i náš pracovní stůl. Použité papírové kapesniky hází na zem, kde se válí, dokud je neposbírám a neodnesu. Doma nedělá nic. Jakože NIC. Když mu něco řeknu, odpoví, že to “výhledově uklidí”, což ovšem trvá spíš několik týdnů až měsíců než dní. Na druhou stranu nevyžaduje, abych po něm uklízela. Je v tom binci spokojený.

U něj je problém v tom, že úplně všechno považuje za dřinu. A dělá jen jednu dřinu denně. Vynese koš (ale už ne tříděný odpad) a pro něj má tento den (spíš týden) ohledně dřiny v domácnosti splněno. Neuvědomuje si, že hydra domácnosti vyžaduje stínání deseti hlav (dřin) denně, aby neupadla do chaosu. Je tak vychovaný, u jeho rodičů je binec neskutečnej, smradlavej. Vím, do čeho jsem šla, nestěžuju si. Prosadila jsem paní na uklid a pokaždé, když přijdu z práce domů holt projdu bytem a uklidím ten bordel po něm. Má hromadu jiných vlastností, pro které ho miluji, a tohle je ve srovnání s tím, jak mne dělá šťastnou, maličkost.

Prosím anonym - pomlouvám svého milovaného. Jinak smazat.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama