Domácí práce - partner

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.19 20:31
Domaci prace - partner

Maminky, chtela bych se vas zeptat jak vam v domacnosti pomaha partner? Co se tyka deti, domu, zahrady?
Mame domecek a dve deti, vse okolo zahrady delam ja, doma uklizim ja, varim, peru atd…(vse co k domacnosti s domem a zahradou patri).,sekam travu. Vozim a vyzvedavm dceru ze skolky, resim program, uspavam, 2× denne varim teple jidlo(obed a veceri).Muj chlap mi pomuze deti vykoupat a obcas ulozit, jezdi z prace pozde domu, ma sve konicky, ve kterych mu nebranim.Dnes mi rekl, ze jsem moderni matka, ktere se nic nechce a ze to co delam je uplne normalni a delam toho malo. Docela se me to dotklo, jelikoz se snazim delat maximum pro rodinu a domacnost. Zajimalo by me jestli jsem opravdu jen moderni matka, jak on si mysli :roll: nebo je to on, co je tak pohodlnej…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
NinaU.
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 01.09.19 20:34

Myslím že by si to měl na pár dní zkusit. A ani by mě nehlo vařit 2× denne. Jsem doma a přesto vařím na dva dny dopředu.

Kriss Tina
Extra třída :D 12170 příspěvků 01.09.19 20:34

Můj chlap dělá doma všechno co já, uklidí, děti obstará, uvaří. Jedine co nedělá je že nepere, neví jak se co pere a neumí zapnout pračku :lol:

pikola
Generální žvanilka 21995 příspěvků 01.09.19 20:35

A co dělá doma on? Chodí se tam vyspat? Možná by bylo fajn když už nic neděláš některé věci nedělat. Jako sekání Zahrady

jary1
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 01.09.19 20:36

Tak si zkusí třeba 3 dny dělat to co ty, ať vidí jestli je to tak málo, jak si myslí.
Jinak my máme s manželem společnou domácnost, společnou dceru, takže se i o vše společně staráme.

baimoli
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 01.09.19 20:38

Kdybys byla moderní matka, tak jdeš po 6-ti nedělí do práce. A budeš trvat na rovnoprávnosti a dělbě domácích prací. Kolik koníčků máš mimochodem ty? Kdyby jste to nestíhali, najmete si uklizečku a chůvu. Tohle je za mě moderní matka. Tvůj partner má sklony k manipulaci, aby sis myslela, že „správná“ žena má držet hubu a krok.

Elen8
Extra třída :D 13091 příspěvků 01.09.19 20:40

Mám na starost domácnost a děti. Partner chodí do práce a stara se o zahradu a o dům po technické stránce.
Máme to rozdělene. Když on například vyluxuje a pověsi pradlo, nebo já posecu zahradu bereme to oba jako výpomoc tomu druhému.

flicek18
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 01.09.19 20:40

A kdy máš volno ty na své koníčky? Mě přítel pomáhá a úklidem i třeba s potěšením prádla když nestíhám…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.19 20:48
@baimoli píše:
Kdybys byla moderní matka, tak jdeš po 6-ti nedělí do práce. A budeš trvat na rovnoprávnosti a dělbě domácích prací. Kolik koníčků máš mimochodem ty? Kdyby jste to nestíhali, najmete si uklizečku a chůvu. Tohle je za mě moderní matka. Tvůj partner má sklony k manipulaci, aby sis myslela, že „správná“ žena má držet hubu a krok.

Opravdu mi to posledni dobou pripada jako by se snazil se mnou manipulovat a jelikoz jsem se zacala branit, tak se mu to moc nelibi.
Ja jsem se vlastne vzdala vseho, na prvnim miste jsou u mne deti, takze veskery cas se snazim venovat jim. Dcera uz je vetsi, je skvela, dost si spolu hrajeme, mluvime a blbneme.Je to moje velka opora.Syn je jeste malej, ale je to muj uzasnak:blush:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.19 20:50

Přítel běžně večer uklízí kuchyň (uklidí nádobí, utře linku), myje si po sobě nádobí (pokud jíme společně, obvykle umyju vše já), věší prádlo, chodí na nákupy, cca 2× týdně vaří. Uklízím (podlahy, wc, koupelna atd.) obvykle já, ale když ho poprosím, ať to někdy udělá on, tak to udělá. Okolo dítěte zvládá všechno normálně, okoupe, uloží atd., ale obvykle to dělám já nebo společně.
Jinak 2× týdně večer cca 2 hodiny se věnuju svému koníčku.
On občas jde večer s kámošema do hospody.
Z toho, co píšeš, mám pocit, že ty děláš většinu věcí a on skoro nic. To mi nepřijde vůči tobě fér. Myslím, že s tou „moderní matkou“ je docela mimo.
Udělala bych soupis všeho, co je potřeba v domácnosti pravidelně dělat, sedla si společně s ním nad ten seznam a dohodla se, co kdo bude dělat. Včetně dětí, pokud už na to mají věk.
Děláš toho hodně a to se dlouhodobě nedá zvládat. On bude zvyklý na svůj servis a tebe to bude čím dál tím víc štvát (pokud teda nejsi ten typ, co se v péči o domácnost a ostatní členy rodiny vyloženě vyžívá a považuje to za své poslání).

Ijen
Ukecaná baba ;) 2254 příspěvků 01.09.19 20:55

A na co tak reagoval, ze se ti nic nechce? Nebyly knedliky k obedu nebo poseceno? Muj manzel toho doma moc nedela, ma casove narocnou praci, ale nikdy ani slovem nekritizoval co je nebo neni hotovo, nemel problem zaplatit pani na uklid nebo na hlidani a vyzvedavani deti. A konicky a volny cas sdili nejradeji spolecne s nami.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.19 20:56
@Anonymní píše:
Přítel běžně večer uklízí kuchyň (uklidí nádobí, utře linku), myje si po sobě nádobí (pokud jíme společně, obvykle umyju vše já), věší prádlo, chodí na nákupy, cca 2× týdně vaří. Uklízím (podlahy, wc, koupelna atd.) obvykle já, ale když ho poprosím, ať to někdy udělá on, tak to udělá. Okolo dítěte zvládá všechno normálně, okoupe, uloží atd., ale obvykle to dělám já nebo společně.
Jinak 2× týdně večer cca 2 hodiny se věnuju svému koníčku.
On občas jde večer s kámošema do hospody.
Z toho, co píšeš, mám pocit, že ty děláš většinu věcí a on skoro nic. To mi nepřijde vůči tobě fér. Myslím, že s tou „moderní matkou“ je docela mimo.
Udělala bych soupis všeho, co je potřeba v domácnosti pravidelně dělat, sedla si společně s ním nad ten seznam a dohodla se, co kdo bude dělat. Včetně dětí, pokud už na to mají věk.
Děláš toho hodně a to se dlouhodobě nedá zvládat. On bude zvyklý na svůj servis a tebe to bude čím dál tím víc štvát (pokud teda nejsi ten typ, co se v péči o domácnost a ostatní členy rodiny vyloženě vyžívá a považuje to za své poslání).

Nikdy jsem nebyla ten typ…Spis naopak me to dlouhodobe stve.Jsou veci, ktere je potreba doma udelat uz vic jak tri roky,(napr. vymalovat po rekonstrukci),neustale se na neco vymlouva. Nekdy si rikam, jestli by mi nebylo s detmi lip nekde v bytecku.

Au_Lait
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.19 20:59

Žijeme ve dvoudomku s velkou zahradou. Dost na ní pracuje i tchán, nicméně já mám třeba na starost kytky, zalévání, plevel, manžel pak těžší práce jako rytí, sekání dříví atd. Máme kraliky a slepice. Já je krmím, manžel pravidelně kydá. S roční dcerou mi pomáhá po práci a o víkendu dle potřeby. V tomhle je miliónový. Nakrmí, vykoupe, hraje si… Úklid je na mě, jelikož to dělám přes den, když je v práci. To samé praní a žehlení. Manžel je v tomhle ten typ chlapa, co prádlo špiní a muchlá, takže tam ho o pomoc nežádám :mrgreen:. Vaří občas, spíš o víkendu. Mně domácí práce celkem baví, jsem radši, když hlídá dceru a já si v klidu vyžehlím :mrgreen:. Jestli na to finančně máte, určitě bych se poohlédla po paní na úklid aspoň příležitostně. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.19 21:01

@Ijen
Reakce byla na to, ze jsem nesklidila ze snidane ze stolu livance…bohuzel jsme spechali na navstevu a kdyz jsme vecer dorazili domu, tak na mi to vycetl. Bohuzel jsem to uplne rano vypustila z hlavy.

g.sandova
Kelišová 6239 příspěvků 01.09.19 21:05
@Anonymní píše:
Opravdu mi to posledni dobou pripada jako by se snazil se mnou manipulovat a jelikoz jsem se zacala branit, tak se mu to moc nelibi.
Ja jsem se vlastne vzdala vseho, na prvnim miste jsou u mne deti, takze veskery cas se snazim venovat jim. Dcera uz je vetsi, je skvela, dost si spolu hrajeme, mluvime a blbneme.Je to moje velka opora.Syn je jeste malej, ale je to muj uzasnak:blush:

Tak z toho izasnaka prosím nevychovej něco, jako je tvůj manzel

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama