Domácí spermiogram?

ren
17
28.5.04 11:36

domácí spermiogram?

Ahoj snažilky,

někde jsem se tu dočetla o „domácím spermiogramu“. Jak to funguje?
Dá se to koupit normálně v lékárně nebo jedině u lékaře?
Abych v lékárně nevypadala jako blázen 8O
Díky Renata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
28.5.04 12:01

Ahoj Renco, mozna jsi to cetla v diskusi tehule? a ten prispevek byl muj. Ja jsem koupila domaci spermiogram manzilkovi normalne v lekarne, ale jsem v USA. Nevim jestli se to da sehnat i v Cechach. Byl to americky vyrobek.
Gabriela

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.5.04 15:37

tak tohle by mě taky zajímalo......
nikde jinde jsem o domácím spermiogramu neslyšela…existuje to teda tady v čr nebo ne? Fanca

• Nahlásit
  • Citovat
633
28.5.04 22:17

Holcinky,
ja opravdu nevim, jestli se da aspon neco obdobneho sehnat v CR, ale ja na vasem miste bych radsi muzika poslala na normalni spermiogram. Bohuzel pobyt v cizi zemi a nevhodne zdravotni pojisteni (Prozatim cestovni)nas nuti hledat nejakou alternativu.
Gabriela

Zkuste se zeptat v lekarne. Pokud mate strach, ze budete vypadat blbe, muzu vas ujistit, ze neco takoveho opravdu existuje. Jeste cena je v prepoctu asi 800Kc. Normalni vam snad hradi pojistovna neeee?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
29.5.04 13:01

Gábi,
a jak to vlastně funguje?
Nějak to v tom množství příspěvků na „těhuli?“ nemůžu najít.
Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kačka Šimůnková
5.6.12 16:57

zdravím děvčata… po, dle lékařů, bezdůvodném spontáním potratu řeším problém s neochotou svého partnera jít preventivně na spermiogram .. prijde mu odemně nehezké chtít po něm onanovat v nějaké ošklivé kopce s kalendářem fotek žen z roku 1991 .. poté co jsem mu řekla, že existuje i čistě lékařská metoda k odběru spermatu argumentoval tím, že mu přeju teda pěkný věci ..nacež jsem mu připoměla, co jsem si prožila a vysvětlila co všechno způsobí on mně, pokud budeme hledat problém pouze na mojí straně. prvním kompromisem je domaci test, který když nedopadne dobře je duvodnym krokem k lekarskemu vysetreni. rekl mi, ze by pro nej bylo hodne potupujici zjistit, ze neni schopen zplození vlastních potomků a prot si vůbec nepřipouští možnost, že je s jeho „buldokama“(jednou jsme je pozorovali pod mikroskopem) něco v nepořádku a onen spontání potrat připisuje prostému přírodnímu výběru.

• Nahlásit
  • Citovat
katigo
5.6.12 20:00

Tak nevím, zda existuje vysloveně možnost domácího spermiogramu, ale vím, že např. v Brně na Obilňáku nabízí možnost domácího odběru a následné dopravení vzorku k nim na analýzu - tzn.vyzvedneš si tam kelímek, doma s partnerem provedete odběr a vzorek do 20 minut po odběru musíš rychle dopravit k nim při udržení tělesné teploty a oni to vyhodnotí a následně sdělí výsledky. Pro některého chlapa to může být přípustnější, než „onanovat“ v nějaké cizí kabince.

• Nahlásit
  • Citovat
909
6.6.12 11:44

Taky jsme odebírali doma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
293
6.6.12 12:18

Ahoj, já jsem zakoupila toto http://www.prozdravi.cz/…odnosti.html výsledek byl v pořádku a hned další měsíc jsem otěhotněla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
6.6.12 12:45

Ahojky,
my jsme si ho koupili před pár měsíci na internetu, konkrétně Fertilcount. Přesně jsme se drželi návodu a výsledek byl takový, že vznikla barva, která abslutně neodpovídala ani pozitivnímu, ani negativnímu výsledku. Manžel z toho byl zbytečně vystresovaný.
No a výsledek? Zhruba 2 měsíce po testu // a dnes jsem v 6.měsíci :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Juliette20
23.9.12 12:41

Ahoj.. tak ja jsem pred tydnem objednavala z lekarny FERTILCOUNT 2 protoze kdybych to objednala pres internet vyslo by me dráž poštovné.. Test jsme udělali, ale bohužel nevím si s tím rady. Je to taková kazeta s dvěma kolečky. Jedno je modré a v druhém aplikujete vzorek plus ty roztoky co jsou v krabicce. Nicméně v postupu píšou, že barva v bílém okenku, tedy v tom do kterého aplikujete musí být tmaší nebo stejně tmava aby se poznalo, zda li ma partner 2mil. nebo více spermii. Každopádně nám to vyšlo tmavší ale né celé to kolečko. Jen okraje. Zajímalo by mě jestli i toto se řadí do vysledku,, pozitvní,, protože tam nepíšou že to kolečko má byt zbarvené cele.. jsem z toho taková nesvá.. ráda bych si tam zavolala ale bohužel tyhle výrobky jsou z ciziny a číslo nemůžu sehnat. A tak se chci zeptat jestli s tím nemáte někdo zkušenost. Děkuju :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
16848
23.9.12 13:06
@Juliette20 píše:
Ahoj.. tak ja jsem pred tydnem objednavala z lekarny FERTILCOUNT 2 protoze kdybych to objednala pres internet vyslo by me dráž poštovné.. Test jsme udělali, ale bohužel nevím si s tím rady. Je to taková kazeta s dvěma kolečky. Jedno je modré a v druhém aplikujete vzorek plus ty roztoky co jsou v krabicce. Nicméně v postupu píšou, že barva v bílém okenku, tedy v tom do kterého aplikujete musí být tmaší nebo stejně tmava aby se poznalo, zda li ma partner 2mil. nebo více spermii. Každopádně nám to vyšlo tmavší ale né celé to kolečko. Jen okraje. Zajímalo by mě jestli i toto se řadí do vysledku,, pozitvní,, protože tam nepíšou že to kolečko má byt zbarvené cele.. jsem z toho taková nesvá.. ráda bych si tam zavolala ale bohužel tyhle výrobky jsou z ciziny a číslo nemůžu sehnat. A tak se chci zeptat jestli s tím nemáte někdo zkušenost. Děkuju :nevim:

A nebylo by jednodušší si říct gynekologovi aby tam partnera poslal? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tyhle testy fakt přesné nebudou :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
23.9.12 13:16

Asi tak… jak jsem psala, my jsme také úplně zbytečně vyhodili několik stovek za tenhle test, výsledek byl neintepretovatelný - barva absolutně mimo oba výsledky. Pokud vám vyšla alespoň po okrajích tm. modrá, brala bych to jako pozitivní výsledek. Určitě bych nikam nevolala, vsadím se, že jejich infolinky nebudou nejlevnější. Pokud máš pochyby, pošli partnera na vyšetření přes gynekologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11617
23.9.12 16:25

Našla jsem si to na netu a i jako samoplátce by to měl manžel v CARu levnější. Nemluvím o tom, že s doporučením tvého gynekologa úplně zadarmo. A navíc přesně a s vysvětlením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama