Dominantní partner a introvert

6
9.4.21 19:40

Dominantní partner a introvert

Dobrý den,
zajímalo by mě, zda nemáte zkušenosti s tím, jak si vymezit hranice pokud máte příliš dominantního partnera a samy jste introvertní povahy.
Partner je dobrý člověk, jen je příliš dominantní, když si myslí, že jedná správně, tak vás dokáže totálně vmanipulovat do pozice jakou potřebuje, aniž byste o tom věděli. Je vzdělaný i v oblasti psychologie a uvědomuji si, že některé praktiky aplikuje i ve vztahu.
Znovu opakuji, že je to dobrý člověk, ale je to náročné. Vztah nám funguje dobře, ale když si vezmu jak mi změnil za poslední dva roky život, tak se i trochu děsim. Teda změnil k lepšímu. Přesvědčil mě ať dám výpověď, ať opustim předchozí vztah, ať si najdu lepší práci, ať na sobě začnu více makat v jazycích atd atd… postupnými krůčky dojde vždycky ke svým slovům.

Otázkou je, jak si dát pozor na to, aby se to nezvrhlo a neměl mě jako loutku. Vím, že si říkáte, pryč od takového člověka, ale on jako partner je skvělý. Postará se o pohodovou atmosféru doma, volnočasové aktivity i finance. Rozumíme si na spoustě úrovních, jen n vím, kde je ta hranice jeho psychologických her.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1987
9.4.21 19:52

Introvertni povaha ale neznamená slabá osobnost, každé je úplně něco jiného. Takže pokud umíš jeho sklon k te dominanci udržet v mezích tobe příjemných, tak je to v poradku :lol: jen se nesmis lehko “dát”, když ty hry začne, a hrát si s nim, vymyslet si i nějaké svoje :lol: proste byt rovnocenný partner pro toho člověka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
9.4.21 19:52

Tak to ber tak, že pokud Tě jeho jednání povede k něčemu, co Ti vyhovuje, tak o nic nejde. Každý nějak ovlivňuje svoje okolí.
A kam to dál půjde, no nikdo tady nemá skleněnou kouli. To záleží na Tobě. Být Tebou, možná bych pomalu studovala kromě jazyků i tu psychologii, abys mu mohla být v případné argumentaci rovnocenným partnerem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3382
9.4.21 19:53

S tím, že jsi introvert to moc společného mít nebude, spíš sebou necháš vláčet, do určité míry ti to musí asi i vyhovovat, když sama píšeš, že ti změnil život k lepšímu (možná by ses k některým věcem nerozhoupala?). Otázka právě zní, kde je ta hranice, ale tu si musíš vymezit ty, nikdo jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1987
9.4.21 19:56

A k tem hrám, já bych to tema otevřela, ať to není takový jakoby tabu :lol: až bych měla pocit, ze to zkouší, řekla bych něco ve smyslu “jo tak, už to chapu, ty na me zase trenujes ty taktiky, ty psychologu, co :lol: “ ať si nemysli, ze to neprokouknu. Nebo bych mu občas připomněla, ze me zmanipuloval, abych změnila tu praci (například)… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 20:31

Tyjo mě to, co popisujes celkem děsí, kdyz si predstavim, že by se mnou někdo takhle manipulovlt, ať by byl jaký chce :oops:
Introvertni člověk se nevyznacuje tím, že se nechá manipulovat a ovládat. Já jsem introvert, ale ve vztahu dost často chci být dominantnejsi a mít navrch. Mám smůlu, partner je stejnej, takže jedeme 50:50.
Je na tobě, zda ti to takhle vyhovuje, pokud ano, pokračuj v tom. Pokud ne, tak se rázně vůči jeho chování vymez. Jen bacha, abys pak rozehnala, kdy je to pořád pro tvoje dobro a kdy už ne.

• Citovat
  • Nahlásit
376
9.4.21 20:53

No toho bych teda chtěla :mrgreen: (ironie)
Spíš si to namlouváš jak je super, ve skutečnosti je to manipulátor jak vyšitej. Jó to oni velice dobře umí, vyvolat v partnerce pocit, že bez nich by si ani neupšoukla a nikam to nedotáhla :D Regulérně ti určuje směr života. Už jenom to že opakovaně píšeš jak je to dobrý člověk, to na mě působí dojmem, že tomu sama podvědomě moc nevěříš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
9.4.21 21:57

@nototo známé se xlet, partneři jsme pouze dva. Myslím, že ho znám dobře a tyhle jeho sklony jsem znala i předtím.
Manipulátor trošku je, asi jako každý. Rozhodně u mně nevyvolává pocit méněcennosti, spíše naopak. Nesnižuje mi sebevědomí a nedělá že mne neschopnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
9.4.21 22:51
@Ulrike píše:
@nototo známé se xlet, partneři jsme pouze dva. Myslím, že ho znám dobře a tyhle jeho sklony jsem znala i předtím.
Manipulátor trošku je, asi jako každý. Rozhodně u mně nevyvolává pocit méněcennosti, spíše naopak. Nesnižuje mi sebevědomí a nedělá že mne neschopnou.

To je dobře. Pak teda za pár let a s příchodem dětí jen pozor, aby ses na jeho mínění nestala příliš závislou. Ať se Ti daří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
10.4.21 08:33

My jsme dominantni oba. To je pak jiny ficak. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
10.4.21 16:41

To, co popisuješ, může být změna k lepšímu-jazyky, nová lepší práce.
Ale asi se v tom necítíš komfortně, když nad tím přemýšlíš. Kdyby ti to tak vyhovovalo, jak píšeš, vůbec by ti to nepřišlo.
Chvíli můžeš dělat to, co po tobě partner chce, ale pokud to není i tvým cílem, bude tě to víc a víc štvát, že nežiješ svůj život, ale život jeho.
A je úplně jedno, jestli to jsou věci obecně pro lidi prospěšné.
Nejhorší je, když si myslíš, že ti partner"na oplátku" vyjde vstříc, když po něm budeš chtít něco ty. Dost pochybuji. A pak najednou zjistíš, že pro toho druhého děláš první, poslední, ale on rozhoduje o tobě bez tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
10.4.21 16:44
@Ulrike píše:

Pokud si nestanovíš hranice hned na začátku a nedáš partnerovi jasně najevo, že vůbec nějaké hranice máš, bude ti je víc a víc posouvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5801
10.4.21 16:52
@Ulrike píše:
Dobrý den,
zajímalo by mě, zda nemáte zkušenosti s tím, jak si vymezit hranice pokud máte příliš dominantního partnera a samy jste introvertní povahy.
Partner je dobrý člověk, jen je příliš dominantní, když si myslí, že jedná správně, tak vás dokáže totálně vmanipulovat do pozice jakou potřebuje, aniž byste o tom věděli. Je vzdělaný i v oblasti psychologie a uvědomuji si, že některé praktiky aplikuje i ve vztahu.
Znovu opakuji, že je to dobrý člověk, ale je to náročné. Vztah nám funguje dobře, ale když si vezmu jak mi změnil za poslední dva roky život, tak se i trochu děsim. Teda změnil k lepšímu. Přesvědčil mě ať dám výpověď, ať opustim předchozí vztah, ať si najdu lepší práci, ať na sobě začnu více makat v jazycích atd atd… postupnými krůčky dojde vždycky ke svým slovům.Otázkou je, jak si dát pozor na to, aby se to nezvrhlo a neměl mě jako loutku. Vím, že si říkáte, pryč od takového člověka, ale on jako partner je skvělý. Postará se o pohodovou atmosféru doma, volnočasové aktivity i finance. Rozumíme si na spoustě úrovních, jen n vím, kde je ta hranice jeho psychologických her.

Už loutka jsi. Ale je dobré, že o tom víš a můžeš s tím něco dělat. Je otázkou, co se stane, až prestaneš poslouchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
10.4.21 18:27
@Rosebery píše:
To, co popisuješ, může být změna k lepšímu-jazyky, nová lepší práce.
Ale asi se v tom necítíš komfortně, když nad tím přemýšlíš. Kdyby ti to tak vyhovovalo, jak píšeš, vůbec by ti to nepřišlo.
Chvíli můžeš dělat to, co po tobě partner chce, ale pokud to není i tvým cílem, bude tě to víc a víc štvát, že nežiješ svůj život, ale život jeho.
A je úplně jedno, jestli to jsou věci obecně pro lidi prospěšné.
Nejhorší je, když si myslíš, že ti partner"na oplátku" vyjde vstříc, když po něm budeš chtít něco ty. Dost pochybuji. A pak najednou zjistíš, že pro toho druhého děláš první, poslední, ale on rozhoduje o tobě bez tebe.

Skvěle napsáno :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
10.4.21 19:07

Stačí co jsi napsala. „…Přesvědčil mě ať dám výpověď…“ To vypovídá o všem. Ano, je fajn když v životě partner poradí, nebo řekne co by udělal on, dá inspiraci ale rozhodnutí musí být vždycky na osobě které se věc týká. Přesvědčování nevypovídá o zdravém vztahu, tím spíš když jde o čistě tvojí věc. A je úplně jedno, že to bylo nakonec dobré rozhodnutí. Vlastní rozhodnutí jsou pro život vždy přínosná, i kdyby byla v danou chvíli špatná. Já jsem na tyhle typy úplně vysazená. Kdysi jsem s podobným klukem chodila. Neskutečný charisma, krásnej, lidi ho milovali, takovej ten klaďák co každému pomůže…Přitom manipulátor jak vyšitej. Schválně jestli chceš poznat jaký má skutečný charakter, tak s ním začni nesouhlasit a oponovat a uvidíš jak to bude příjmat a zda bude tvoje postoje respektovat. Pak sem napiš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat