Dones žlutý balonek...

246
1.10.08 13:15

Dones žlutý balonek...

Holky, nic vážného, jen by mě zajímal váš názor…

Chodíme cvičit, Kámě je rok a půl. Paní cvičitelka vyžaduje po dětech, aby jí nosily balonky podle barev. Když donesou barvu špatnou, balonek jim vyhodí. Naše Kamča teda poctivě nosí, bohužel jen ty barvy, které nemá, a nechápe, proč jí je teta vyhazuje (všude jinde nosíme jakékoliv balonky). Minule jsem se tím docela bavila a čekala jsem, kdy se malá „urazí“ a nebude nosit nic, některé maminky byly naštvané, že takhle malé děti přece neznají barvy. Dneska mi ale přišlo Kamči až líto, když chudinka nosila, nosila a nevěděla, co je špatně. Navíc, nejsem si jistá, jestli ji chci učit tímto způsobem - dones žlutou, to není žlutá, dones žlutou…Kdyby někdo takhle učil mě, tak se kousnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5255
1.10.08 13:24

Ahoj,
a vy jste nezkousely rict te pani ucitelce,ze takhle male deti nepoznaji barvy?To mi prijde fakt trochu tezka hra pro rok a pul stare dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
1.10.08 13:27

Jo, dneska to tam padlo. Ale ona řekla, že to nevadí. Třeba má právě ozkoušené, že se pak ty děti barvy rychle naučí, já nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
1.10.08 13:29

Při tříleté prohlídce se zkouší barvy s tím, že stačí, když dítě přiřazuje, nemusí umět barvu pojmenovat. Tedy u nás se dr ptala maminek, většina dětí by to stejně nepředvedla. Samozřejmě se to mohou při dostatku snahy naučit i děti mnohem mladší - čímž neříkám, že čí dvouletý potomek neumí barvy, ten je málo snaživý rodič. Děti by se měly učit dovednosti přiměřené věku a individualitě (někomu jdou lépe barvy a zase je dřevo co se hrubé motoriky týče, jiného by k říkání barev musel přivázat) a spíše mít možnost ty přiměřené dovednosti maximálně procvičovat. Jaké je věkové složení na tom cvičení? Jestli je tam tvoje holčička z nejmladších, je možná to cvičení nárokově přiměřené, i když to provedení… Co si s cvičitelkou promluvit? Nikdo z nás není telepat, když jí to (slušně) neřekneš, těžko si domyslí, co, proč a že vůbec tobě nebo i ostatním maminkám vadí (prověřeno a osvědčeno za léta školkové a školní docházky ).

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
1.10.08 13:48

Jsou tam samé takhle malé děti, vždycky přišlo tak jedno dvouleté, jinak jsou to ještě polomimina. Některé ani nenosí balonky:-)
Ono to chce se asi tomu smát, jako ten minulý týden, já nevím, proč mi to dneska přišlo líto, malá žádnou ztrátu neutrpěla a dál sveřepě nosila barvy, které chtěla:-) O nic nejde, jen mi to tak zůstalo ležet v hlavě, že bych jí třeba zrovna barvy ráda naučila jen tak mimoděk a ne drilem.
To je otázka, co je vlastně pro děti v tomto věku lepší, jestli trvat na tom, aby plnily úkoly (viz toto cviko), nebo je naopak nenutit do ničeho a nechat je, ať se přidají, kdy chtějí (na takové cviko taky chodíme a upřímně řečeno, mně vyhovuje líp. Je tam totiž pohoda a sranda a nakonec to ty děti stejně všechno udělají)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
1.10.08 13:59

A nemůžeš s ní ten balonek hledat ty? Něco jako: Pojď, najdeme žlutý balonek, ten není žlutý, podiv, támhle je…

Rozhodně bych jí pomáhala, nemám ráda, když mi někdo z dítěte dělá blbce. :evil:

Dcera už barvy umí celkem dlouho, ale začala se o ně zajímat sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
1.10.08 14:09

Ahoj zrovna jsem dopolko byly na cvičení, ale byli jsme vyjímečně s trochu staršíma dětma (18měs), cvičitelka roztáhla plachtu s barevnýma výsečema, rozsypala balonky a děti měli příslušné balonky nosit a položit na příslušnou barvnou výseč. Takže vlastně nemusely znát modrá, červená atd., jenom modrej b. položit na modrou výseč. A i tak se to moc nedařilo :lol: , nám teda vůbec :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
1.10.08 14:18

Podobnou hru jsme hráli loni ve školičce když jsem chodila se synem jenže to byly děti o rok starší všem bylo něco kolem 2-3 let. A jak psala sunnyside my mamky jsme jim při hře pomáhaly a tak to bylo zábavné pro všechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
1.10.08 14:21

No to je ale podle mě pěkně blbý, jak pozná ty ostatní barvy, pojmenuje jí tu, co jí vyhodí „to není žlutá, to je červená“, já Sári učím, nebo učím, spíš se tím bavíme, že jí ukazuju listy na stromech, který je jak zbarvený, nebo na hračkách, ale musím jí to vysvětlit.
To je asi jako kdyby mě manžel řekl v dílně „přines mi hasák“, budu na něj koukat jako puk a donesla bych mu určitě kladivo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
1.10.08 15:03

Ahoj.

Určitě je to pro starší děti - 2-3 roky. Pro ty menší spíš v podobě plachty s výsečemi - u nás „padák“, kde přiřazují stejné barvy a určitě za pomoci dospělého. Hanička by to taky nezvládla, a rozhodně by jí to nebavilo, kdyby teta donesené balonky vyhazovala.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
1.10.08 15:16

To je dobré, já psala odpověď a Kamča nějakým zázrakem odeslala tu předchozí, která tady už dávno byla…

No nic, každopádně moc děkuju za odpovědi, zamyslela jsem se a ještě se zamyslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20191
1.10.08 16:29

taky si myslím, že tahle hra je pro tak malé děti špatně zvolená … Anetka sice umí barvy, ale dalo to práci. Začalo to až po 2 roce a kromě žlutý neříkala jednu dobu žádné barvy správně, až jsem se bála, že je barvoslepá, ale stejné barvy k sobě přiřadit uměla a dr mě ubezpečila, že jí barvy na rozdíl od jiných věcí prostě nejdou.

Teď jí je 3,5 roku a už (konečně) zvládá aspoň 5 základních barev - ale to jen když chce spolupravat, jinak ne :lol:

Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama