15 m. dite nechce spat u sebe v postylce

5648
27.9.08 12:44

15 m. dite nechce spat u sebe v postylce

ahojky holky, Tomikovi je zitra 15 m. U nas je to ted pres den parada Tomik samy usmev,ale ty noci. Usne vecer uz vetsinou kazdy vecer u mne v posteli,protoze jakmile ho nesu do postylky,tak hystericky breci. V noci se pak vzbudi a nepomuze jenom dat dudlika,ale musi jit ke mne.Pak usne a ja ho zpatky vracim k sobe.Dneska v pul 4 se ale po preneseni vzbudil a uz byl u mne do rana.Ale takhle to nejde :evil: .Jsem rano jak zmlaceny pes.Sice spime oba dva,tak vyspala jsem,ale jake mam pohodli :( . Zkousela jsem i nocni mlicko,ale to posledni dobou nepomaha.Neco vypije a stejne u sebe neusne. Jednou v noci jsem ho chtela nechat vyrvat - rval 1,5 hod. a nakonec se poblil jak byl zahleneny a ja si ho stejne vzala k sobe a behem chvilky byl klid.

Dneska v poledne jsem si myslela,ze to zlomime a proste bude jenom u sebe. Ale skoncilo to hysterií. A to jsem neodesla. Zkousela jsem ho utisit,ale marne. Uz nemel daleko k tomu,aby se vzteky poblil. Tak k vam mam dotaz.Uz ted vim,co mi doporucite,ale ja nejsem schopna to vydrzet. Obdivuji kazdeho,kdo to zvladnul. Myslite teda,ze ten jeho plac je jenom vztek - hysterie,ze nechci jit ke mne. V poledne jsem nakonec ustoupila a on do minuty spal,takze ospaly byt musi. Mam teda i pres to,ze bude hystercit nechat ho v postylce a radeji odejit /to bude hystercit jeste vic/. Place tak,ze se az zajika a cekam,ze se i poblije. Ale takhle dal to nejde.

Jsem z toho unavena a uz nevim jak dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14079
27.9.08 12:51

Lodalko, přesně takhle jsme to měli taky. V roce a půl jsem ho zkoušela „zlomit“, ale bez šance, dostával záchvaty zvracení, pak i zadržoval dech až skoro modral. Nechala jsem to být. Skoro ve dvou letech si pak jednoho večera sám od sebe řekl, že chce spát ve své postýlce. Sice u něj musím 20-30 minut sedět, než usne. Ale do rána o něm nevím. Podle mě to můžeš občas zkusit, ale jestli nebudeš na 100% důsledná (já jsem teda nebyla), tak asi budeš muset počkat, až na to přijde sám.
Kamarádce se takhle poblinkávala holčička - 17 měs. a ona jí prostě několikrát převlékla, převlékla i povlečení a zase jí tam šoupla. Jen se snažila, aby nešla spát hned po večeři, protože to by jí v bříšku nic nezůstalo.
Snad jsem ti trochu pomohla, přeju hodně klidu a klidné spaní.

Milli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
27.9.08 12:56

Milli, diky za povzbuzeni. Ale ted jsem si precetla diskusi na jinem webu a zjistila jsem,ze v tomhle veku nejsme sami,kdo s tim bojuje,tak asi vyzeneme tatinka z loznice :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2011
27.9.08 13:11

Ahoj, tohle dělala naše dcerka taky. Zlomilo se to opravdu až kolem druhého roku. A to ještě musela zafungovat babička:-) my s ní museli usínat, přendávat do postýlky a v noci opět brát k sobě. Ale pak jí šla uložit babička, usnula v pohodě ve své postýlce a od toho dne je to tak pořád. neříkám, že si k nám někdy nevleze, ale to jen tehdy, když se jí něco ošklivého zdá. Pevné nervy, však ono se to srovná!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4097
27.9.08 14:28

A kde spal maly doted? Jestli spal u tebe v posteli, tak se pravdepodobne boji, kdyz ma spat uplne sam.
Moje dcera s nami spi v posteli od narozeni, nikdy v zadne postylce nespala. Nam to tak vyhovuje a nic lamat nehodlam, az se sama rozhodne, tak sama odejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
27.9.08 14:48

Obě holky spaly s námi asi od 10 měsíců. První chvíli s námi oběma, pak na menší posteli vedle naší postele, u druhé se manžel přestěhoval na gauč do obýváku. Dnes spí ségry spolu, ale povídám večer pohádku a čekám, dokud neusnou. Nebylo to vždycky pohodlnější, než když se dítko šoupne do své postýlky a rodiče mají svůj večer a v noci v klidu a pohodlně spí (kdo měl takový ideál celé mateřství, ať se přihlásí), ale pohodlnější než bojovat s dítětem a řešit noční řevy. Uspávání nebyl nikdy pro žádnou stranu, až na krátké období odstavování (několik dnů) u obou žádný stres, usínaly velmi rychle (pokud byly „zralé“) a spaly dobře.
K vyřvávací metodě - všimni si, že řada rodičů, kteří si sji chválí, má dítě mnohem mladší - 4-8 měsíců apod. Znám ze svého okolí vícero příkladů, kdy se takhle staré miminko Ëstwillem naučilo usínat samo, maminka to dávala hrdě všude k dobru, ale v 1,5 roce byli tam co vy, nebo ještě hůř.

Zkus si to probrat - ty znáš nejlépe sebe, svého muže, svoje dítě. Jaký je malý? Jak reaguje na stres? Zkoušíš se do něj vžít? Co je důležité pro tebe a co pro manžela (soukromí, vaše důvěrnost…)? Jak to bude vypadat, když budete trvat na spaní v postýlce? Vydržíte to opravdu? Jinak byste se všichni zbytečně trápili. Když ho vezmete k sobě, co můžete udělat pro své pohodlí? Vadilo by manželovi spát dočasně jinde? Nebo můžete dát do ložnce ke svojí ještě jednu postel, abyste měli všichni dost místa?

Mno - nechci být tendenční a ctím názory všech, ale myslím, že pokud si ho necháte u sebe, bude šťastný jako blecha vy v klidu. Pokud ne … bude to dost trápení.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1713
27.9.08 15:14

Já pro vyřvávací metodu nejsem, jelikož se mi taky vždycky poblije a pak celou noc ze spaní fňuká a nejsme vyspaní ani jeden.
Venda má dneska už šest, ale do dvou let spala se mnou a tatínek na gauči.
Teď máme malého a ten je úplně stejný, spí se mnou.
Starší dva byli od sebe o necelý rok, tek jsem se s nima tak nepárala, prostě byli v postýlkách a hotovo. Ale teď jsem nějaká vyměklá :lol:
Vydržme, sice ráno bolí záda, ale do dvaceti s náma spát určo nebudou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2704
27.9.08 19:35

U nás to vyřešila vlastní velká postel - Roza nenáviděla postýlku.

Jakmile jsme ji na dovolené dali do cestovní postýlky, řev… Když jsme ji přesunuli zpět do manželské postele, pohoda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
27.9.08 19:36
Malta píše:
A kde spal maly doted? Jestli spal u tebe v posteli, tak se pravdepodobne boji, kdyz ma spat uplne sam.
Moje dcera s nami spi v posteli od narozeni, nikdy v zadne postylce nespala. Nam to tak vyhovuje a nic lamat nehodlam, az se sama rozhodne, tak sama odejde.

Malto, spal v postylce - usinal. Pak se rano vzbudil cca v 6,15 a dospaval u mne.Nevim,co ted blbne.

EVALU, u Tomika jsem vzdycky taky zustavala.Stacilo sedet vedle na nasi posteli a on usnul sam. Mas pravdu,ze dulezita je nase spokojenost. Jsem rada,ze mate stejny nazor.Potrebovala jsem se ujistit,ze nejsem sama,kdo resi takovy to problem :-)

SHARI,prave ze uz jsem premyslela,jestli neni problem v postylce. Mame to u nas podobne. V postylce rev,nase postel klid.Prijde mi,ze je mu uz mala. Ma skoro 85 cm (mame velkeho tatku) a prijde mi,ze mu vadi ty mrize. Uz jsem vazne premyslela o velke posteli,ale mam strach,ze mi z ni vypadne.On je hrozny artista. V kolika jste malou davali do velke postele?

Já mu fakt nerozumim.Ted vecer,sel spat do postylky v klidu a do 10-ti min. usnul sam.Sedela jsem jen na nasi posteli metr od postylky. Dneska ho necham,tam kde je ted.Vzdycky si ho prisoupnu k posteli,tak ho zkusim nechat dal,jestli ho to breceni a vyzadovani postele prejde,kdyz na nas tolik neuvidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
941
29.9.08 11:14

AHoj holky,

naše Luci je na tom podobně. Postýlku nesnáší a nikdy by v ní sama neusnula. Večer si s ní lehnu do velké postele. Když vytuhne tak jí přenesu - ale na peřince aby měla komfort! :D A taky se bojím, že mi spadne. V noci se budí někdy v 11 někdy třeba až v jednu a putuje k nám do manželské. Nic by jí neuspalo ani neuklidnilo a já fakt nechci prořvané noci a polohisterické a dítě a šílené nevyspalé rodiče. Prostě to jednou přejde samo, možná až bude mít postýlku bez „mříží“. Jsem ráda, že v tom nejsme samy!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
29.9.08 13:13

ahojky Barus,to jsem rada,ze na to nejsem sama.Presne takhle to vypada u nas.Uspat ve velke posteli a prenest do postylky.Jenomze ted je Tomik nemocny a vcera se vzbudil uz v pul 10 a usnul u nas.Ja samozrejme usnu hned vedle a spime treba do 3.Pak jsem ho zkusila prenest,jenomze to uz je dlouho ve spanku,tak uz nespi tak tvrde a po 1/2 hod. se zase vzbudi.Tak jsem ho neprenasela a spali jsme celou noc spolu.On stejne celou noc horel :-(.Jenomze ve 4 rano uz jsem toho mela plne zuby.Nemame letiste,ale 2 postele vedle sebe a on se pokazde skuli do prostredka moji postele a ja spim na 10 cm. Tak jsem se rozhodla s tim neco udelat.Proste musim trvat na svem,ale v noci nevim nevim.Nechce se mi trapit,ale zase nechci jeste 3/4 roku byt celou noc vztekla,ze nemame pohodli ani jeden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.9.08 12:33

Loudalko, když už spal ve své postýlce, zase se k tomu vrátí. Musíš vědět ty, co vám vyhovuje, a pak ho k tomu prostě dovést. Pokud se potřebuješ vyspat a naučit ho spávat v postýlce, doporučila bych, aby ho uspával, nebo k němu v noci vstával někdo jiný. Třeba jen mamánkuje? Když ti to nevadí, tak ať s váma klidně spí, kde je psáno, že musí spát sám?
Nevím, já jsem třeba hrozná matka, ale já se s dítětem nevyspím, takže je naučená spinkat sama a uspávat se bez scén. Byla taky období, kdy to nefungovalo, ale to jen proto, že jsme ji to naučili my:-) Kupodivu naučit to zpátky šlo velmi lehce, až jsme se divili. Jen prostě musí rodiče vědět, co chtějí:-) Tak držím pěsti! majdina

• Nahlásit
  • Citovat
5648
13.10.08 20:20

Chtela bych vsechny maminky povzbudit,ze spani dětí v manzelske posteli se da vzdycky vyresit :-). Ja pred 14-ti dny rekla: „A dost!“ a od te doby spinka Tomik u sebe.Je pravda,ze nase postel je pro nej TABU. Jedna noc byla teda silena.Drzela jsem ho za ruku 1,5 hod. a on nemohl usnout.Pak jsem zjistila,ze se mu asi nechce spat.Milionkrat vstal,brecel a ukazoval k nam.Tak jsem ho v klidu polozila,vzala za ruku a usnula.Pak me vzbudil zase cca po 30 min. znovu to same. Tak jsme pokracovali dal. Spat chodi uplne na doraz a usina u sebe v postylce.Po obede ho po 2 hod. budim,aby spal v noci.K ránu,kdyz se vzbudi (4,30-5,30) dostane ve sve postylce UM,prebalim a spi do 7 a vstavame.Zadne prendavani do me postele neexistuje a funguje to - tuk,tuk,tuk.Zkousi to,ale ma smulu.Doufam,ze to touto zpravou nezakriknu :-(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
13.10.08 20:21

Málem bych zapomnela :-(. Samozrejme moooc dekuji za podporu a povzbuzeni. Jsem rada,ze jste tu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama