Dopis od soudu-zapsání do RL

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 21:23
Dopis od soudu-zapsání do RL

Vím, že je tu podobných diskuzní plno, ale v žádném jsem se nedočetla odpověď.
Dnes ráno mi zničeno nic poštačka předala dopis od soudu. Můj ex žádá o zapsání do RL +střídavou péči. Div mi oči nevypadli po tom co si to přečtu. Abych trochu rozepsala jak to s náma je/bylo. v mých 19 letech jsem poznala mého ex- byli jsme spolu chvíli (půl roku) a já otěhotněla. Bydleli jsme spolu asi tři měsíce. Rozešli jsme se když jsem byla v 10 týdnu kvůli tomu že jsem s ním odmítala mít sex(prostě nebyla chuť) nechával mě sledovat když jsem jezdila do práce, zakázal mi navštěvovat kamarádky, moje rodiče. Musela jsem bejt jen doma protože si myslel že když nechci spát s ním že určitě spím někde s někým jiným. Jednou to došlo k tomu že jsem dostala facku a druhý den se sebrala a odstěhovala k mamce u které bydlím do teď s mým 20 měsíčním synem. V těhotenství za mnou posílal jehož kamarády kteří po mě řvala jaká jsem kurva, jak jsem mu ublížila a aby se to děcko narodilo postižené. On sám dělá že nic, prosil mě abych ho nepsala do rodného listu ďítěte změn každý půjdeme svým směrem a aspoň nebudou problémy až si najdu jiného partnera. Já souhlasila a do RL ho nezapsala. Když se syn narodil psala sem dokonce jeho matce jestli se chtějí přijít podívat na vnouče. Nikdo z jeho rodiny ani on sám se neukázal. Synovi je teď 20 měsíců a svého otce viděl 2× v životě když prošel kolem a ani po něm nemrknul. Živí nás moje mamka protože z mých 6110 Kč co dostávám jako mateřskou by jsme nepřežili (mateřská na 3roky) je nám dobře, děláme co můžeme ale syn má vše co potřebuje. Teď najednou dopis a v něm čtu jak jsem mu nedovolila se se synem vídat (bydlí naproti našemu paneláku, mohl kdykoli zazvonit ale nikdy to neudělal) že ho chce 2× týdně k sobě na 5 hodin. Volala jsem právničce, schůzku mame zítra ale já proste nevím co čekat. Syna mu dát už ani nechci. Celou dobu neměl zájem, syn ho nezná a já se mám najednou přizpůsobit? Napsal tam milion lží a mě je až do breku. Co můžu od soudu čekat? Opravdu budu muset syna 2× týdně předávat k otci kterého nezná? Syn je na mě závislí. Z cizích lidí má strach. Omlouvám den za sloch a ani nevím na co se vlastně chci zeptat.. asi jestli to měl někdo aspoň trochu podobně a jak to dopadlo? Co můžu od soudu čekat?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 02.08.18 21:25

To jsem taky zvědavá :nevim: :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 21:28

Omlouvám se, píšu z mobilu. Zakladatelka.

xsaleen
Echt Kelišová 9172 příspěvků 02.08.18 22:03

Nejspíše se te budou ptát, zda otec je. Vysvětlit, jak to cele je a bylo. Ale myslin, že když se ukáže, že otcem je, budou ho chtít zapsat a urci styk. Stridavku nejspis nedostane. Nech si urcit alimenty na kluka i tebe, proplatit výbavičku a alimenty i zpetne

Hadumi
Extra třída :D 13507 příspěvků 02.08.18 22:38

No, bude se řešit otcovství, což se nejspíš prokáže, že otcem je. Pak se zapíše do RL. Pak bude další jednání o svěření do péče a případná úprava styku. V tuhle chvíli se rozhodně neboj střídavky, ta fakt nehrozí. Než dojde k definitivnímu rozhodnutí soudu bude to trvat měsíce. Styk není nutné upravovat, může to být na vaší dohodě, pokud ta by nefungovala, dá se upravit později.

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 03.08.18 05:03
@Hadumi píše:
No, bude se řešit otcovství, což se nejspíš prokáže, že otcem je. Pak se zapíše do RL. Pak bude další jednání o svěření do péče a případná úprava styku. V tuhle chvíli se rozhodně neboj střídavky, ta fakt nehrozí. Než dojde k definitivnímu rozhodnutí soudu bude to trvat měsíce. Styk není nutné upravovat, může to být na vaší dohodě, pokud ta by nefungovala, dá se upravit později.

S určením otcovství je ze zákona spojeno svěření do péče a výživné, tedy při jednom jednání, žádné pak. K určení postačuje souhlasné prohlášení, takže jestliže zakladatelka nebude tvrdit, že otcem není (proč by to dělala?), tak se test otcovství nedělá. Takže proč měsíce?

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 03.08.18 06:09
@Anonymní píše:
Dnes ráno mi zničeno nic poštačka předala dopis od soudu. Můj ex žádá o zapsání do RL +střídavou péči. Div mi oči nevypadli po tom co si to přečtu. Abych trochu rozepsala jak to s náma je/bylo. v mých 19 letech jsem poznala mého ex- byli jsme spolu chvíli (půl roku) a já otěhotněla. Bydleli jsme spolu asi tři měsíce. Rozešli jsme se když jsem byla v 10 týdnu kvůli tomu že jsem s ním odmítala mít sex(prostě nebyla chuť) nechával mě sledovat když jsem jezdila do práce, zakázal mi navštěvovat kamarádky, moje rodiče. Musela jsem bejt jen doma protože si myslel že když nechci spát s ním že určitě spím někde s někým jiným. Jednou to došlo k tomu že jsem dostala facku a druhý den se sebrala a odstěhovala k mamce u které bydlím do teď s mým 20 měsíčním synem. V těhotenství za mnou posílal jehož kamarády kteří po mě řvala jaká jsem kurva, jak jsem mu ublížila a aby se to děcko narodilo postižené. On sám dělá že nic, prosil mě abych ho nepsala do rodného listu ďítěte změn každý půjdeme svým směrem a aspoň nebudou problémy až si najdu jiného partnera. Já souhlasila a do RL ho nezapsala. Když se syn narodil psala sem dokonce jeho matce jestli se chtějí přijít podívat na vnouče. Nikdo z jeho rodiny ani on sám se neukázal. Synovi je teď 20 měsíců a svého otce viděl 2× v životě když prošel kolem a ani po něm nemrknul. Živí nás moje mamka protože z mých 6110 Kč co dostávám jako mateřskou by jsme nepřežili (mateřská na 3roky) je nám dobře, děláme co můžeme ale syn má vše co potřebuje. Teď najednou dopis a v něm čtu jak jsem mu nedovolila se se synem vídat (bydlí naproti našemu paneláku, mohl kdykoli zazvonit ale nikdy to neudělal) že ho chce 2× týdně k sobě na 5 hodin. Volala jsem právničce, schůzku mame zítra ale já proste nevím co čekat. Syna mu dát už ani nechci. Celou dobu neměl zájem, syn ho nezná a já se mám najednou přizpůsobit? Napsal tam milion lží a mě je až do breku. Co můžu od soudu čekat? Opravdu budu muset syna 2× týdně předávat k otci kterého nezná? Syn je na mě závislí. Z cizích lidí má strach. Omlouvám den za sloch a ani nevím na co se vlastně chci zeptat.. asi jestli to měl někdo aspoň trochu podobně a jak to dopadlo? Co můžu od soudu čekat?

Vem si tu právničku..to, že se otec dítěte nechá zapsat ..na to má nárok..a zamitni střídavou péči..v případě toho že vyhraješ,chtěj po soudu ustanovení alimentů a máš nárok na vyplácení zpětně a na neprovdanou matku..to si přesně zjistí..ono ho to pak přejde.

Arasen3
Povídálka 41 příspěvků 03.08.18 06:33

Pri nejhorsim od nej dostanes cca 50 000 zpetne..pocitejme 2000kc mesicne coz je jeste nizka castka na dite a neprovdanou matku … za 20 mesicu + nejaka doba v tehotenstvi. Nejprve se s nim bude moci stykat jen za pritomnosti matky, pak socialka urci, jestli si s nim dite utvorilo vztah… otcem je, pokud mu to soud urci, na dite ma take narok, ale zadny soudce mu neda ani ne dvouleteho prcka na celej den samotnemu, to se faaakt neboj

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63283 příspěvků 3 inzeráty 03.08.18 07:42

No, ja tedy nevim, ale me 2× tydne na 5 hodin neprijde u dvouleteho ditete jako prehnane naroky… To jenom tady maji lidi pocit, ze do 3 let se dite nesmi hnout od mamy, ale jinde je bezna v tomhle veku skolka a taky si deti behem mesice zvyknou na nekoho ciziho…

Santyna
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 03.08.18 09:10
@Anonymní píše:
Dnes ráno mi zničeno nic poštačka předala dopis od soudu. Můj ex žádá o zapsání do RL +střídavou péči. Div mi oči nevypadli po tom co si to přečtu. Abych trochu rozepsala jak to s náma je/bylo. v mých 19 letech jsem poznala mého ex- byli jsme spolu chvíli (půl roku) a já otěhotněla. Bydleli jsme spolu asi tři měsíce. Rozešli jsme se když jsem byla v 10 týdnu kvůli tomu že jsem s ním odmítala mít sex(prostě nebyla chuť) nechával mě sledovat když jsem jezdila do práce, zakázal mi navštěvovat kamarádky, moje rodiče. Musela jsem bejt jen doma protože si myslel že když nechci spát s ním že určitě spím někde s někým jiným. Jednou to došlo k tomu že jsem dostala facku a druhý den se sebrala a odstěhovala k mamce u které bydlím do teď s mým 20 měsíčním synem. V těhotenství za mnou posílal jehož kamarády kteří po mě řvala jaká jsem kurva, jak jsem mu ublížila a aby se to děcko narodilo postižené. On sám dělá že nic, prosil mě abych ho nepsala do rodného listu ďítěte změn každý půjdeme svým směrem a aspoň nebudou problémy až si najdu jiného partnera. Já souhlasila a do RL ho nezapsala. Když se syn narodil psala sem dokonce jeho matce jestli se chtějí přijít podívat na vnouče. Nikdo z jeho rodiny ani on sám se neukázal. Synovi je teď 20 měsíců a svého otce viděl 2× v životě když prošel kolem a ani po něm nemrknul. Živí nás moje mamka protože z mých 6110 Kč co dostávám jako mateřskou by jsme nepřežili (mateřská na 3roky) je nám dobře, děláme co můžeme ale syn má vše co potřebuje. Teď najednou dopis a v něm čtu jak jsem mu nedovolila se se synem vídat (bydlí naproti našemu paneláku, mohl kdykoli zazvonit ale nikdy to neudělal) že ho chce 2× týdně k sobě na 5 hodin. Volala jsem právničce, schůzku mame zítra ale já proste nevím co čekat. Syna mu dát už ani nechci. Celou dobu neměl zájem, syn ho nezná a já se mám najednou přizpůsobit? Napsal tam milion lží a mě je až do breku. Co můžu od soudu čekat? Opravdu budu muset syna 2× týdně předávat k otci kterého nezná? Syn je na mě závislí. Z cizích lidí má strach. Omlouvám den za sloch a ani nevím na co se vlastně chci zeptat.. asi jestli to měl někdo aspoň trochu podobně a jak to dopadlo? Co můžu od soudu čekat?

1)Popsala bych, ze syna vídat nechtěl a do RL odmítl, jak tě “týral”.

1. Souhlasila bych se stykem, ale jen pod dozorem tvým/sociálky, dítě nezná plus tě týral a mohl by se na něm mstít

3)chtěla výživné na neprovdanou matku a na dítě 2 roky zpětně + proplatit půlku výbavičky… kočárek, pleny, přebalovák, oblečení… Když budeš chtít 2000,– na dítě a 2000 na sebe x 20 měsíců, je to 80.000,– + výbavička třeba 10-20 tisíc a jsi na 100.000,– plus pravidelné platby na dítě od teď :kytka:

1. Vše výše přes právničku

Santyna
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 03.08.18 09:11
@j.a.n.i1 píše:
No, ja tedy nevim, ale me 2× tydne na 5 hodin neprijde u dvouleteho ditete jako prehnane naroky… To jenom tady maji lidi pocit, ze do 3 let se dite nesmi hnout od mamy, ale jinde je bezna v tomhle veku skolka a taky si deti behem mesice zvyknou na nekoho ciziho…

No ono by to nebylo moc, ale strčit ho cizímu, když se vůbec neznají 8o . Když by se vídali postupně, zvykali si tak prosím, ale mně to taky přijde moc :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63283 příspěvků 3 inzeráty 03.08.18 09:22
@Santyna píše:
No ono by to nebylo moc, ale strčit ho cizímu, když se vůbec neznají 8o . Když by se vídali postupně, zvykali si tak prosím, ale mně to taky přijde moc :nevim:

A uvitelky ve skonce fite zna? Ne, nezna, ale to se bete jako normální, ze si zvykne, tak neni duvod si zvyknout ani na otce.

A implicotne ptedpokladat, ze se bude mstit diteti, jen protoze se rozesli v tehotenstvi a mame popis jen jedne strany, jako promin, ale to uz mi projde moc.

Santyna
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 03.08.18 09:25
@j.a.n.i1 píše:
A uvitelky ve skonce fite zna? Ne, nezna, ale to se bete jako normální, ze si zvykne, tak neni duvod si zvyknout ani na otce.A implicotne ptedpokladat, ze se bude mstit diteti, jen protoze se rozesli v tehotenstvi a mame popis jen jedne strany, jako promin, ale to uz mi projde moc.

8o tak na školku si přeci děti postupně připravují a zvykají ne? Jdou tam párkrát s rodiči, pohrají si, poznají děti, učitelky a až pak se tam nechají samotné… Nebo tys byla se svým kojeným děckem téměř 24 hodin denně a pak si ho zničeho nic bez přípravy strčila do školky na x hodin 8o?

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 03.08.18 09:31

„A uvitelky ve skonce fite zna?“ To je ještě čeština?

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 03.08.18 09:44
@j.a.n.i1 píše:
A uvitelky ve skonce fite zna? Ne, nezna, ale to se bete jako normální, ze si zvykne, tak neni duvod si zvyknout ani na otce.A implicotne ptedpokladat, ze se bude mstit diteti, jen protoze se rozesli v tehotenstvi a mame popis jen jedne strany, jako promin, ale to uz mi projde moc.

Největším tahounem pro děti ve školce jsou děti ,,kamarádi,,.­.zatímco táta je cizí chlap v cizím místě bez maminky..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >