Dort pro Hypoalergika ???

Anonymni
17.1.09 19:09

Dort pro Hypoalergika ???

Ahojda :D
Mám takové dilema a potřebovala bych poradit jak udělat dort(-jde mi hlavně o nápln) pro dceru která musí dodržovat hypoalergenní režim. Pravda od roka prý nemusí držet kompletní režim ale doposud nedostavala nic typicky mléčného jen hypo a kojo a tak jí nechci nechat splácat žaludek.Má 1.narozeniny a já nemůžu přijít na to jak udělat nějaký krém aby si mohla taky trošku dát a jedli to i ostatní.. Nemáte někdo nějakej tip nebo radu??? Jsem ráda za cokoliv. :) :) :) Díky Katka a Karolínka :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3329
17.1.09 19:29

Nevim, jaky chces delat krem, ale co misto kravskeho mleka pouzit ryzove nebo ovesne? Maji ho ve zdravych vyzivach i v DM, susene nebo v krabici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
18.1.09 10:04

Jé a co udělat tedy dort ovocný bez krému? Nebo na tom krému trváš? Jestli chceš, dám ti recept na takovýto dort…krom ovoce dle chuti, piškotů, pudinku, cukru a vody, nepotřebuješ nic…
http://img3.rajce.idnes.cz/…inka_001.jpg

http://img3.rajce.idnes.cz/…inka_002.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.1.09 20:07

:D ne na krému určitě netrvám a tenhle dortík vypadá skvěle :D :D :D Mohla bys mi poslat ten recept? děkuju Katka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
19.1.09 01:16

Taky bych chtěla recpt - nemohla bys ho dát i sem?

• Nahlásit
  • Citovat
4494
19.1.09 09:03

Tak tady je: Dort je úplně jednoduchý a levný, nejdražší je na tom asi to ovoce Mrkající :

ingredience:
*6-10 jablek (dle velikosti formy a jablek - raději víc) - já dala asi 10 středních na větší průměr formy
*2 vanilkové pudinky
*1/2 l vody
*cca 16 dkg cukru (dle chudi a sladkosti jablek)

• piškoty (spotřebovala jsem 1 a půl velkého pytlíku)
    *ovoce na vrch dle chuti (já dala kiwi,broskev, jahody)

*šlehačka a strouhaná čokoláda na ozdobu

postup: Jablka oloupat a nastrouhat (hodila jsem do mixéru a je to 1-2 :-) ) Pak dám nastrouhaná jablka svařit s 1/2 l vody, ke konci varu přidám cukr. Vařit tak přiměřeně, aby se nudličky trochu rozvařily, ale nemusí úplně. Pak se přidá do jabl. kaše v troše vody pudink a svaří se společně asi 1 minutu. Do formy na dort se dá naspod vrstva piškotů - jeden vedle druhého, pak se to potře vrstvou jabl. směsi (tak co by zakryla piškoty) a postup se opakuje. Poslední vrstva je z jablek (Mně vyšlo asi 5 vrstev piškotů).Navrch se hned dá ovoce, nepatrně zatlačit, aby se přichytlo a dá se to zchladit, aby dort ztuhl. Loni jsem na vrch dávala ještě průhlednou želadinu v plátcích, ale nemusí to být - ovoce opravdu drží i bez ni - i při krájení ;-) )
Všem chutnalo a po návštěvě nic nezbylo :-)

Tak ať se povede, snad se na tom nedá nic zkazit. Těch jablek raději víc, aby to vyšlo a když zbyde dá se to dát ještě do kompotových misek, je to mňamka i tak bez ovoce ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.1.09 20:05

Teda ten recept je výbornej a to všechno Karolínka může takže jsi mi vyřešila problém moc děkuju jen dám jine ovoce (kiwi,jahody)a je to ! Mocinky děkuji :D :D :D Fakt super. Děkuji za rady a receptík. Kata s Karolínkou :D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama