Dospělí a zánět středního ucha

334
27.6.13 11:53

Dospělí a zánět středního ucha

Ahoj všem,

je mi 30 let a dnes ráno v 9 hodin jsem byla na ORL - údajně zánět středního ucha. Mám to poprvé, vůbec to neznám. Teď bude 3 hodiny po píchnutí a úleva žádná, naopak bolí to šíleně, nic z ucha mi neteče, píská mi v uchu a mám ho celé zalehlé… Je to takhle „normální“?? Ptám se jak blbec, ale nemám s tím žádnou zkušenost. Mám pocit, že jestli to takhle bude do večera, tak asi proskočím zdí… Léky jsem nedostala žádné, jen mám prokapávat nos…
Poraďte, jak si mám ulevit.. díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20731
27.6.13 11:58

To je divný.. Mě teda prasklo samo, proti tý bolesti před tím to byla taková úleva!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6632
27.6.13 12:03

Zánět Eustachovy trubice jsem za poslední 4 roky měla 4×, vždy na jaře při zánětu nosohltanu. Vždy jsem musela dostat ATB, ty zabraly. Ale zalehlé uši jsem měla 2× tak moc, že jsem na jedno ucho téměř nic neslyšela a druhé omezeně, pískání trvalo i po doléčení několik týdnů, výrazné bylo také hučení v uších. Zkrátka děs. Na pískání a hučení jsem brala antihistaminika. Nikdy mi ucho nepropichovali a ani to neprasklo, ATB vždy zabraly, takže to nebylo nutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
27.6.13 12:04

Dr. říkal, že mi to píchne a přijde úleva.. ale bohužel se zatím úleva nedostavila :evil: :evil: :evil: tak to vidím, že asi pojedu na nové píchnutí.. ale nechci tam vypadat jak hypochondr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3400
27.6.13 12:04

To tedy je divný. Já měla po píchnutí úlevu okamžitě v ten moment. A syn dvakrát pícháno a také se zdá, že se mu ihned poté ulevilo.

Nechceš dojít raději ještě k jinému ORL?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
27.6.13 12:12

Já měla také porvé v dospělosti, bolest po píchnutí šílená, silná ještě dva dny, pak vpodstatě týden to bolelo, teklo strašně, no hnus hnus hnus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2969
27.6.13 12:31

Ahoj, já si tímto prošla na Nový rok. Skončila jsem na pohotovosti s oboustranným zánětem vnějšího i vnitřního ucha. Píchnutí jsem odmítla, doktor se na mě hned vrhl, ale já mu řekla, že na to prostě nemám. Nakonec dal ATB a ta zabrala. Po pár dnech jsem zašla ke své ORL a ta řekla, že píchání je to poslední co by se mělo dělat a že to vypadá, že to prasklo samo. Já tam teda šla až když jsem viděla andělíčky, nemohla jsem jíst, neb jsem neotevřela přes bolest pusu a z uší mi teklo cosi a uplnej hnus byl večer při ulehnutí, kdy jsem cítila jak se mi přelívá voda v uších :poblion:. No zažít bych to znova nechtěla, uši sjem měla zalehlé snad 14 dní a houby slyšela..
A k tvému dotazu-je divné, že tě to stále bolí, buď ti to píchl špatně a nebo netuším. Každopádně já vím, že do toho ani u dětí nikdy nejdu. Nejsem zastánce léků a beru si jej když opravdu umírám :),ale na zánět beru radši ATB než píchnutí. Jen se zaptám, bolelo to asi dost co? Kdyby mi měl píchat jen jedno, tak to asi zvládnu, ale když už budu vědět do čeho jdu, asi bych mu utekla z křesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
27.6.13 12:50

Píchnutí nebylo zase tak strašné, spíš ta bolest pak.. vyšla jsem z ordinace, vlezla do auta a musela jsem si ulevit peprnými vulgarismy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (normálně tato slova nepoužívám) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Před chvílí jsem si vzala Ibalgin, tak můžu chvilku fungovat lépe… uvidíme, co bude dál… mám přijít v pondělí na KO a třeba pojedu už večer, s dvěma malými dětmi je to teda dnes mazec :zed: :zed: Oni jsou hodné, ale malá hned chce stavět puzzle, malý si chce pustit andulku a já jsem skoro ve zdi :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: Díky za Vaše příspěvky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
27.6.13 19:58

Ukrutně to bolí, asi chcípnu… jediné, co mě napadá je, že mi to špatně píchl… navíc manžel musel odjet a vrátí se až kolem 22 hodiny… no snad nepojedu o půlnoci na pohotovost… Prosím o všechny rady, jak si mám pomoci od bolesti??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2969
28.6.13 09:34

@katys-kubik Došla sis na pohotovost? Já bych být tebou změnila ORL, protože si myslím, že po píchnutí má přijít úleva a ne právě bolest :think:. Asi bych zkusila nějaký prášek. Jak to s tebou vypadá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
11.7.13 18:12

Hlásím, že jsem si druhý den došla na ORL a dostala jsem ATB a bylo po bolesti :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6029
23.4.14 12:03

Za jak dlouho vam zabraly atb? Mam aboustrany zanet stredhiho ucha, zanet dutin a zanet nosohltanu. Atb do usi, nosu a celkova. Do toho horecku. Bolesti lezu po zdech.do toho 6ti tydenni miminko a predskolak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1867
23.4.14 12:12

@katys-kubik Tak to jsme měla před rokem týden před porodem. Také žádná úleva po propichnutí. Druhž den jsme jela znova a řekli, že je to už zánět zvukovodu. Každý den mě manžel vozil na čištění a dostala jsme ATB. Na bolest nic. Z posledního čištění jsme jeli rovnou do porodnice a malý se narodil málem cestou :mrgreen: Porod byl proti tomu brnkačka. Tak hodně štěstí a jestli to nepolevuje, jeď znova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1867
23.4.14 12:13

@Vemas asi 2 dny. Ale v noci to stejně bolelo, ale už to nebylo tak hrozné, dalo se to i zaspat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6029
23.4.14 14:22

@materinka 2 dny? To nedam, to skocim z okna! Ta bolest je silene! Ja nebrala nic po cisari, protoze me to nebolelo a ted pocitam minuty do dalsiho brufenu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat