Dostanu výpověď?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 13:04
Dostanu výpověď?

Ahoj holky, mám praci ve které budu 2 roky smlouvu na dobu určitou ( končí zacatkem července ) Mam problem v tom, že od loňského prosince až do dnes jsem každý mesic na paragrafu ( pr.: půl měsíce paragraf půl měsíce prace) Mám jednoho syna a to je každý mesic něco; porad lirame jen po vyšetření :think: ( jsem samozivitelka). Teď u nás v praci se dost propouští bojím se o praci…aby mě nevyhodili…Nevim co mam delat kdyz syn potrebuje klidovy rezim…Nemam nikoho kdo by se postaral…Co myslíte mám se obávat? :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

smajlik345
Kecalka 485 příspěvků 08.04.18 13:10
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám praci ve které budu 2 roky smlouvu na dobu určitou ( končí zacatkem července ) Mam problem v tom, že od loňského prosince až do dnes jsem každý mesic na paragrafu ( pr.: půl měsíce paragraf půl měsíce prace) Mám jednoho syna a to je každý mesic něco; porad lirame jen po vyšetření :think: ( jsem samozivitelka). Teď u nás v praci se dost propouští bojím se o praci…aby mě nevyhodili…Nevim co mam delat kdyz syn potrebuje klidovy rezim…Nemam nikoho kdo by se postaral…Co myslíte mám se obávat? :,(

je taky otázkou co dělaš a jinak ukaž jim že když v prací jsi tak umíš zamakat aby neměli důvod tě vyhodit. případně když je to něco co se dá dělat z domů tak se s nimi domluv že budeš pracovat z domů. ukážeš iniciativitu a přitom budeš moci být se synem jak bude potřeba

nozu
Extra třída :D 11750 příspěvků 08.04.18 13:11

No, tezko rict. pokud jinam pracujes vyborne a jsi ochotna i na paragrafu delat neco do prace, pokud to typ prace umoznuje, tak je sance, ze ti smlouvu prodlouzi. ale spokojenost se svou praci vyhodnotis nejlepe sama. v opacnem pripade si bohuzel myslim, ze ti uz smlouvu neprodlouzi. mozna se zajdi se sefem domluvit, at muzes pripadne uz zacit hledat novou praci.

Victoria1988
Kecalka 123 příspěvků 08.04.18 13:11

Tak to spis je asi jistota. Hledala bych si zavčas novou práci či premyslela co dal

sagina
Echt Kelišová 7646 příspěvků 08.04.18 13:15

Tak výpověď jako takovou asi ne, tím by zaměstnavatel nic nezískal a ještě by ti navíc musel platit odstupné. nicméně podkud mají nadbytek zaměstnanců a propouští, tak je docela možné, že ti pracovní smlouvu už neprodlouží, když stejně v práci skoro nejsi :nevim: ale hodně záleží na tom, co a jak děláš, jiné postavení má řadový zaměstnanec, jakých má zaměstnavatel plný barák a jiné ten, který umí něco, co ti ostatní ne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 13:17

Jsem zaměstnavatel a potřebuji, aby mí zaměstnanci byli v práci. Máme zdravotnické zařízení odnášejí to ostatní zaměstnanci (pracují více), my, jako vedení a hlavně pacienti, protože se jim prodlužuje léčba. Takže já bych Vám rozhodně smlouvu neprodloužila. Pokud by se jednalo o nějakou administrativní pozici, kde by bylo možné pracovat částečně z domova, možná bych uvažovala na prodloužení smlouvy, pokud byst za mnou SAMA PŘIŠLA s tím, že Vás práce baví a nechcete o ni přijít, uvědomujete si svoje absence a jste ochotná si práci dělat z domova. Je mi líto, že je Váš syn nemocný. Chápu Vás, ale chápu i zaměstnavatele v případě, že Vám smlouvu neprodlouží. Aneta

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 13:17

Pracuji ve,, fabrice" takže to mám nejspíš spočítané. :zed:

smajlik345
Kecalka 485 příspěvků 08.04.18 13:19

A nebo si zkus najít chvilku času pro sebe a nauč se něco co by mohlo být žadané aby jsi mohla najít zaměstnaní kde budeš žadana i když budeš mít dítě nemocné a nebo budeš moci dělat z domů. Např naučit se jazyk, který by byl žadanej v tvém okolí a přitom ho moc lidí neumí takže poptávka po zaměstnanci je veliká. Pak by teoreticky nemuselo zaměstnavateli vadit ani nemocné dítě

KlarkaK
Závislačka 3339 příspěvků 7 inzerátů 08.04.18 13:20

No zkus se na to podivat z pohledu zamestnavatele…jes­tli i tak jsi pro ne prinosem. a hodne zalezi kde a co delas…ono jinak by matky (a nejen samozivitelky) byly nezamestnatelne.ja jsem taky 14dni v praci a 14dni doma…ale proste u nas se s tim „pocita“ kazdy vi ze skolkove deti jsou vic doma nez ve skolce…a to si vem co matky se 2detma..ty uz by pak ani nemusely praci hledat…takze hodne zalezi jak to u vas berou..jestli je to mala soukroma firma tak to bude spis jistota ze se te radeji zbavi…

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 08.04.18 13:21

Navim jak ve tvem meste, ale u nas je velký nedostatek pracovníků. Pokud je to tak i u vas, tak treba budou radi, ze chodis do prace alespoň nekdy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 13:33

Upřímně mám přesně takovou kolegyni a začínám na ni být alergická, vedení to neřeší, protože ví, že za cenu přesčasů zvládnu práci i za ni. Najednu stranu chápu, že má nemocné děti, no vím, že manžel je OSVČ a kolikrát říká, že celé dopoledne kouká na telku, její rodiče jsou čilí a oba v důchodě. Štve mě to a kráčmera má smlouvu na dobu neurčitou, tak je vysmátá. Anonym z pochopitelných důvodů.

Paola21
Závislačka 3606 příspěvků 08.04.18 13:37
@Anonymní píše:
Upřímně mám přesně takovou kolegyni a začínám na ni být alergická, vedení to neřeší, protože ví, že za cenu přesčasů zvládnu práci i za ni. Najednu stranu chápu, že má nemocné děti, no vím, že manžel je OSVČ a kolikrát říká, že celé dopoledne kouká na telku, její rodiče jsou čilí a oba v důchodě. Štve mě to a kráčmera má smlouvu na dobu neurčitou, tak je vysmátá. Anonym z pochopitelných důvodů.

Jo tak to máš podobnou kolegyni jako já… Vedení taktéž nic neřeší, protože ví, že všechno zvládnu i sama.

Ivan PPZ
Kelišová 5696 příspěvků 08.04.18 13:47
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám praci ve které budu 2 roky smlouvu na dobu určitou ( končí zacatkem července )

Výpověď by smysl nedávala. Květen, červen- to jako, aby ušetřili třeba 2 týdny? Ale pokud se propouští, tak neobnovení smlouvy poměrně pravděpodobné. Co je to za firmu, že v dnešní době propouští? Obecně to dělají velké zahraniční firmy, které mají bídné hospodářské výsledky. Ale propouštění se týká většinou „kancelářských“ sil.

ivik21
Generální žvanilka 20239 příspěvků 08.04.18 14:05

A jak to tedy má samoživitelka s nemocným dítětem řešit? :think:

Zakladatelko držím palce :hug:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 08.04.18 14:09

Kolik je synovi? Zaplatila bych hlídání - u nějaké důchodkyně to nemusí být drahé. Stojí to peníze, al elepší než nemít žádnou práci ne?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Zvrat v případu Terezy: Vykonstruované důkazy, má slíbené Vánoce v Česku

V pondělí se v Pákistánu uskutečnil další soud s Češkou Terezou Hlůškovou... číst dále >

Arichteva po vyřazení: Úleva! Zápřah ve StarDance ovlivnil i můj vztah s manželem

Tohle vyřazení pro ni bylo pekelně hořké. V první části semifinálového večera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >