Neschopenka a kontrola od zaměstnavatele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bajunka99
Nováček 10 příspěvků 07.04.18 09:43
Neschopenka a kontrola od zaměstnavatele

Dobrý den
Pracuji jako zdravotní laborant v Pražské nemocnici a ted jsem 5 dní na pracovní neschopnosti…pobyt mám v místě trvalého bydliště což je Ostrava…vím že prvních 14 dní chodí na kontroly zaměstnavatel…proto můj dotaz zní jaké je podle vás vysoké procento kontroly když jsem na druhé straně republiky :D

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61392 příspěvků 3 inzeráty 07.04.18 09:45

@Bajunka99 Pokud má důvod pro to tě chtít zkontrolovat, tak úplně stejné, jako kdybys byla v Praze.

nedline
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 07.04.18 09:45

Proč sis nedala jako místo pobytu při pracovní neschopnosti tam kde jsi? Neschopenka nemusí být na adrese trvalého bydliště..

Bajunka99
Nováček 10 příspěvků 07.04.18 09:47

V místě trvalého bydliště mám pořád svého obvodního lékaře atd…proto jsem si neschopenku nenechala napsat v Praze kde pracuji

nedline
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 07.04.18 09:49

@Bajunka99 Aha, takže se nacházíš v Ostravě? :) Už to chápu.. :lol:

Bajunka99
Nováček 10 příspěvků 07.04.18 09:53

Ano pobyt na neschopence mám v Ostravě :)

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26979 příspěvků 9 inzerátů 07.04.18 10:03
@Bajunka99 píše:
Ano pobyt na neschopence mám v Ostravě :)

no takže je všechno v pořádku, ne? Jsi v Ostravě, v neschopence máš místo pobytu Ostrava… v čem je problém? Nebo se ptáš, jesli je možné, že by zaměstnavatel přijel do Ostravy tě zkontrolovat? Pokud bude mít důvod, tak proč ne… je to sice kus cesty, ale třeba tam, kde jsem pracovala dřív, se to dělalo, že zaměstnavatel vyslal personalistku s řidičem a ti objížděli zkontrolovat marody i v jiných městech… tak těžko říct, jak to bude u vás, asi bych na to příliš nespoléhala…

Goldyra
Kecalka 192 příspěvků 07.04.18 10:12

A mimochodem - i během prvních 14 dnů nemoci může přijít na kontrolu sociálka. Nemusí to být jen zaměstnavatel. Manželovi přišla na kontrolu paní cca 6. den nemoci, tak se jí ptal, jestli když jde ona ze sociálky, tak to znamená, že ji posílá zaměstnavatel a říkala, že určitě ne, že to mají tak, že jde někoho zkontrolovat a k tomu vezme i všechny ostatní z okolí, bez ohledu na to, jestli jsou na PN teprve pár dnů.

lachtanice86
Kelišová 5255 příspěvků 07.04.18 10:13

Bývalý zaměstnavatel u nás vyslal personalistiku a řidiče a jezdili po celé čr. Bylo hodně poboček a nakonec se ukázalo, že v drtivé většině to lidi zneužívali. Ale muze prijit i socialka.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 07.04.18 10:16

Pravděpodobnost určitě nějaká je. Vzdálenost není důvod, aby Tě nekontrolovali. U nás se kontroly provádějí běžně, hlavně v pátek večer a před svátky. A divila by ses kolik lidí doma není, i kdyz vědí, že kontroly se provádějí.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61392 příspěvků 3 inzeráty 07.04.18 10:22

@janickaIII U nás se tedy považuje za neslušné lidi kontrolovat… ale zase na druhou stranu i zaměstnanci považují za neslušné tu PN zneužívat. Procento neschopenek máme výrazně podprůměrné, ale najít se někdo, kdo na ní bude výrazně často, tak budou o kontrole uvažovat i u nás.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 07.04.18 22:09

@j.a.n.i1 u nás se k tomu přistoupilo po zkušenostech, kdy nárůst neschopenk stoupal vždy v určitém období. Domluvy nepomahaly, tak se přistoupilo ke kontrolám.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61392 příspěvků 3 inzeráty 08.04.18 08:57

@janickaIII Jo, tak to je pak jasný… u nás se to neděje, lidi si berou fakt když jsou nemocní a to máme dokonce 2× ročně ty první 3 dny plně placené.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

Galerie plná vězňů: 12 slavných celebrit, které skončily za mřížemi

Ne všechny celebrity se chovají jako andílci. Některé hvězdy občas řádí tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Reklama