Dostinex a ukončení laktace

1957
5.8.20 15:59

Dostinex a ukončení laktace

Ahoj, prosím o radu. Jsem bezradná. Moje MUDr má dovolenou. Dnes ráno jsem dobrala poslední půlku Dostinexu. Neustále se mi dělají bolestivé zatvrdliny v prsou, snažím se rozmasírovat, trošičku odsát. Z jednoho prsa mi teče mléko samovolně, z druhého, které mám více bolavé, tam moc ne. Odsát lze jen malé množství mléka, nebo spíše odsávám málo. Jedni rádi stahovat prsa, druzí ne. Včera jsem měla prsa stáhnutá, ale musela jsem sundat, měla jsem obrovské zatvrdliny. Nemám zdání, zda lék zabral, ale bojím se zánětů. Ocenila bych radu od těch, které si tím prošly. Děkuji. Z chlazení prsou mám pocit, že mám více zatvrdlin :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1680
5.8.20 17:38

Chce to cas. Ja ho mela predepsamy, ale chtela jsem to zkusit bez nej. Musela jsem utnout kojeni ze dne na den v 5 mesicich dcery. A uz mela nejakou spotrebu. Prsa jsem nechala byt. Nic nestahovala. 2× trochu odstrikala kdyz uz to neslo. Dceru nosil manzel, ja to nedala jak prsa bolela. Za 3 dny to polevilo a pohoda. Zatvrdliny tedy neznam, to jsem nikdy nemela. A par kapek z prsu vyzdimam i ted, 8 let od ukonceni kojeni. Tak rok nebo 2 to bylo docela dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1046
5.8.20 19:38

Ano znám to velmi dobře… Stahovat a dávat studené obklady. Pít hodně (ale opravdu hodně) mátového čaje a existují i homeopatika. Po druhém porodu jsem ukončila laktaci 5. den a to přirozenou cestou. Po dalším porodu mi dali prášek hned v porodnici a celkem to zastavení bylo problematičtější, mléko mi teklo trošku i po měsíci, hlavně když jsem třeba malého krmila z flašky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1957
5.8.20 21:45

@Lerista děkuji za info. Ještě dávám tvaroh..
@Pocahonta děkuji. Jenže mne zase přijde šílený ládovat se čajem, i když mátovým, přece jenom jsou to tekutiny..
Piju tedy šalvějový čaj a šalvějové kapky k tomu.. do čaje si dávám ještě lístky máty, všechno zkouším, hlavně, aby to už skončilo :palec:
Manžel pracuje krátký/dlouhý týden, tak nošení malého je peklo na zemi :pocitac:, bolí to jako :cert:..
Snad to brzy zabere a bude po problémech..
Dnes jsem trochu stáhla prsa, ale mne samotné, to nejde moc dobře obmotat a utáhnout..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1046
5.8.20 23:38

@lucije28 Já tedy musím říci, že mi přijde zajímavé, že třeba u mě bylo to zastavení laktace přirozeným způsobem lepší než potom Dostinexu… Šalvěj také dobrá… Zkuste třeba použít menší podprsenku, nebo někoho poprosit (třeba mít u sebe maminku), aby vás sešněrovala do mokrého prostěradla (ručníku)… Držím palce, je to hrozné, ale brzy bude lépe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama