Jak skončit kojení?

Anonymní
4.8.20 09:40

Jak skončit kojení

Zdravím, obracím se na vás s dotazem ohledně kojení, protože jsem už absolutně bezradná. Mám téměř ročního syna, příkrmy docela papá, ale s kojením máme docela problém. Snažím se přestat ale vůbec se nedaří, pediatrička mi poradila na víkend se od malého odtrhnout ať si taky zvykne trochu, malý byl u tchyně,2 dny ale za tu dobu se mi nalívaly prsa šíleně, odsávala jsem jak jen to šlo ale zatvrdlinám jsem se stejně nevyhla. Podotýkám že malý je kojený večer a ráno, ale bez prsa neusne. Taky je někdy vidět že vyloženě na prso čeká. Můžete mi poradit co mám dělat? Přijde mi že se z tohohle kolotoče nikdy nevymotám, a tím nechci říct že chci skončit hned stačí když uvidím nějaký posun dopředu. Prášky od gynekologa mi úplně nepřijdou, děkuji za každou radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1279
4.8.20 09:53

Tak asi nejdriv naucit maleho usinat bez prsa(treba s dudlikem nebo lahvi), pak odbourat to vecerni kojeni a pak to kojeni rano. Cim min budete kojit, tim min mleka vznikne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8849
4.8.20 09:54

Nějak nechápu? Máš nějaký důvod končit, nebo už prostě kojit nechceš? Jinak já v roce taky odstavila, ale malý minut jedl všechno normální jídlo a kojení měl jen v noci k ránu. Prostě jsem jeden den prso nedala, chodil k němu v noci táta a já do úlevy odsávala. Po pár dnech se mléko přestávalo tvořit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
822
4.8.20 10:02

Mě to přijde příliš brzy končit s kojením. Já jsem něco po roce taky přestala, ale mě se přestalo tvořit mliko a malý chtěl raději flašku. Asi bych zkusila postupně odbourávat. Ne že dne na den pokud máš velké množství mléka. Zkoušet chvilku kojit, pak třeba flašku. Odtrikavat jen do úlevy. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 10:02

@Aduš8 chci skončit, potřebuju přibrat a malej mě hrozně vysává, už mě nebaví být chodící dudlík, v noci se budí i 5× a bez toho prsa je prostě šílený řev :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 10:06

@thalasan jak píšu, potřebuju přibrat na váze, tím že mám rychlé spalování a do toho ještě kojím mi neleze váha nahoru, už mi to doporučili i doktoři ale nějak se nám to nedaří no :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
16461
4.8.20 10:12

Nejdřív ho nauč usínat bez kojení. Nakojit, odtrhnout od prsu a klidně nechat usnout v náručí, ale nedělat ze sebe dudlíka. V noci taky neuspávat kojením. Pár dní si zavzteká, ale to rychle přejde. Až se tohle naučí, tak přestaneš úplně. Odstavovala jsem takhle dvouapůl ročního závisláka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23630
4.8.20 10:15
@Anonymní píše:
@Aduš8 chci skončit, potřebuju přibrat a malej mě hrozně vysává, už mě nebaví být chodící dudlík, v noci se budí i 5× a bez toho prsa je prostě šílený řev :(

V noci prostě nedat. Nabídnout vodu, kdyby měl žízeň. A musíš být rozhodnutá. Večer pokud usíná u kojení, tak naučit usínat bez kojení. Ráno nedat, hned vstát, dát snídani.
Též mě čeká odstav, zatím ale na to nespěchám. Vidím to tak na podzim, zimu. V lednu mu budou 2.
Ale starší syny jsem odstavovala po 1 roce, z podobné častosti. Zásadní bylo odstavit v noci. To šlo snadno kupodivu, třetí noc spal celou. Večerní uspávání může zkusit tatínek. Ale počítala bych s tím, že jak se pak objevis, bude zase chtít. Takže já jsem to nikomu nepřenechávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
822
4.8.20 10:32
@Anonymní píše:
@thalasan jak píšu, potřebuju přibrat na váze, tím že mám rychlé spalování a do toho ještě kojím mi neleze váha nahoru, už mi to doporučili i doktoři ale nějak se nám to nedaří no :roll:

Zkus tedy postupně nahrazovat um. Přes noc se budí hladem nebo chce jen uklidnit? U nás pomohlo, že jsem dávala vodu místo prsa. Chvilku to trvalo než přestal vyžadovat prso, ale je to nespavec pořád. Má dva roky a pár měsíců a pořád nespí celou. Budí se tak 3× za noc, ale místo prsa vyžaduje objetí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 10:49

Děkuji vám mockrát za rady, on další problém je že tím jak se tolik budí si zvykl spát se mnou, protože pokaždé co jsem ho nakojila a chtěla uložit, spustil řev jako blázen, tak se mi to povedlo někdy třeba až na 4 pokud a sedět a čekat než vytvrdne se mi teda moc nechtělo, i když teď toho docela lituju protože mu to zůstalo do teď a přítel od té doby spí v obýváku :(

• Citovat
  • Nahlásit
23630
4.8.20 10:56
@Anonymní píše:
Děkuji vám mockrát za rady, on další problém je že tím jak se tolik budí si zvykl spát se mnou, protože pokaždé co jsem ho nakojila a chtěla uložit, spustil řev jako blázen, tak se mi to povedlo někdy třeba až na 4 pokud a sedět a čekat než vytvrdne se mi teda moc nechtělo, i když teď toho docela lituju protože mu to zůstalo do teď a přítel od té doby spí v obýváku :(

Nic jiného než vydržet ale nezbývá.
Nás to taky čeká. Doteď spí s námi v posteli. Nějak ještě nejsme připravení dát ho do pokojíku vedle, do postele. Ale až to přijde, tak to budeme muset zvládnout na první pokus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
4.8.20 12:48

@Janli popravdě moc děkuju za tvůj příspěvek. Snažím se odstavit sice teprve 16 měsíční, ale děsnou závislačku (co se týče usínání, jídlo má 3 plné porce denně + svacinky). Podařilo se mi přes noc nekojit (to vzala sportovně), ale to usínání… zkoušeli jsme dát UM, mléko, vodu, neprošlo nic. Zkoušel uspávát manžel, a teď mě nechce pustit z očí, když se má jít spát.. nedovedu si představit ji dát na hlídání babičkám (bohužel ani u jedné to není v dohledné době možné). Takže prostě není jiná možnost než vydržet.

A jen takový dotaz, jak jste to třeba vyřešily ráno, pokud jste kojily? Meli jste předpřipravenou snídani nebo děti vzali na milost mléko? Ta naše pije akorát vodu (po čaji pak nechtěla dva dny pit :roll: ).
Předem díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23630
4.8.20 12:57

@Sariku když jsem už nechtěla kojit ráno ( dokud se tím protáhlo pobyti v posteli, tak jsem kojila, ale jak už ani to, tak jsem skončila a vstávalo se hned), tak jsme se prostě vzbudili, oblékli, umyli a snídali. Starší kluci po / před odstavením um pili. Kojila jsem do 13 a 15 měsíců, tak jsem jim pak um ještě dávala. Nejmladší má 18 měsíců a kojit budu ještě určitě několik měsíců, tak tomu už um dávat nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama