Dotaz - panická porucha.

7.6.17 15:37

Dotaz - panická porucha.

Ahoj, mám dotaz třeba jestli z vás někdo něco podobného už zažil, trpím panickou úzkostnou poruchou a ještě k tomu mám tetánii. V poslední době už to prostě nezvládám, dost mě to vysiluje, vyčerpává, hořčík mi moc nezabírá, mám pořád stresy, děsím se, že mám nějakou vážnou nemoc - fyzickou. Dost mě bolí záda, hlavně nahoře a žebra, někdy mám pocity s dýcháním (jen když jsem v klidu), motá se mi hlava, knedlík v krku, jsem celkově oslabená, poslední dobou mám i průjmy, pořád se stresuju a ani už moc nejím. Mám strach někam chodit, že se mi něco stane. Včera jsem byla v kriz. centru, tam mi právě podle mého popisu řekli, že trpím panickou úzkostnou poruchou, a že bych si co nejdříve měla najít psychiatra, že se bez AD neobejdu, jenže mě je už fakt hrozně z těch bolestí, chci dneska zkusit zajet na pohotovost, nevíte co mi tam budou dělat, když jím tohle všechno řeknu? Jsem děsný strašpytel, mám fakt strach. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26175
7.6.17 15:53
@Minnie14 píše:
Ahoj, mám dotaz třeba jestli z vás někdo něco podobného už zažil, trpím panickou úzkostnou poruchou a ještě k tomu mám tetánii. V poslední době už to prostě nezvládám, dost mě to vysiluje, vyčerpává, hořčík mi moc nezabírá, mám pořád stresy, děsím se, že mám nějakou vážnou nemoc - fyzickou. Dost mě bolí záda, hlavně nahoře a žebra, někdy mám pocity s dýcháním (jen když jsem v klidu), motá se mi hlava, knedlík v krku, jsem celkově oslabená, poslední dobou mám i průjmy, pořád se stresuju a ani už moc nejím. Mám strach někam chodit, že se mi něco stane. Včera jsem byla v kriz. centru, tam mi právě podle mého popisu řekli, že trpím panickou úzkostnou poruchou, a že bych si co nejdříve měla najít psychiatra, že se bez AD neobejdu, jenže mě je už fakt hrozně z těch bolestí, chci dneska zkusit zajet na pohotovost, nevíte co mi tam budou dělat, když jím tohle všechno řeknu? Jsem děsný strašpytel, mám fakt strach. :(

Podle popisu je to typická panická porucha. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
651
7.6.17 15:53

Bolesti mohou byt psychomaticke, vezmou ti krev, udelaji sono, zrejme bude oboji ok a poslou te domu. Nasazeni tech AD nezvazujes? Co psycholog, kineziolog..?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 15:59
@Kolarkaa píše:
Bolesti mohou byt psychomaticke, vezmou ti krev, udelaji sono, zrejme bude oboji ok a poslou te domu. Nasazeni tech AD nezvazujes? Co psycholog, kineziolog..?

Jenže, já jsem fakt strašpytel a pořád si myslím, že je mi něco vážného, že umřu. :( Hlavně ty záda mě děsí, přitom mi fyzioterapeutka řekla po prohlídce, že jsem v pořádku, že ale na mě vidí ten stres, že jsem v křeči. :( Někdy mám pocit, že už sebou seknu, každý den bolesti, už jsem z toho fakt slabá. :( Tak přemýšlím jestli jet na tu pohotovost nebo ne. :( Nevěřím pořád tomu, že takové bolesti můžou být i z psychiky. :( Zvažuju ale přitom se bojím, že budu třeba ještě větší „blázen“, že se mi to zhorší, psychologa ještě nemám, mám z toho celého fakt strach pořád. :( A o té kineziologii slyším snad poprvé. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
651
7.6.17 16:03

Psychosomaticke bolesti muzou byt a opravdu silne. U obvodniho si byla? Vysetrovali ti krev? Rikas, ze mas tetanii, takze ji mas diagnostikovanou a tim padem. dochazis na neurologii je to tak? Tetanickemu vysetreni musela predchazet i jina vysetreni - me brali celkove krev a MR mozku, EMG test, sono krkavic.. nejake testy musis mit za sebou.. jestli te to tak moc boli, jed, udelaji rentgen, pripadne sono, vezmou krev. Neboj se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
651
7.6.17 16:05

Mam tetanii, casto buseni srdce, brneni prstu, tlak na hrudniku, pocit ciziho telesa v krku, paleni jazyka.. ale vim, ze je to tetanie.. jak dlouho (a jaky) beres horcik? Co vapnik a vit D?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 16:06
@Kolarkaa píše:
Psychosomaticke bolesti muzou byt a opravdu silne. U obvodniho si byla? Vysetrovali ti krev? Rikas, ze mas tetanii, takze ji mas diagnostikovanou a tim padem. dochazis na neurologii je to tak? Tetanickemu vysetreni musela predchazet i jina vysetreni - me brali celkove krev a MR mozku, EMG test, sono krkavic.. nejake testy musis mit za sebou.. jestli te to tak moc boli, jed, udelaji rentgen, pripadne sono, vezmou krev. Neboj se!

Byla minulý rok v prosinci, tam mi vzala krev (vše v pořádku), změřila tlak, srdce, prohlédla krk - vše v pořádku, pak mě poslali na EMG, kde mi teda zjistili tetánii, jenže dál už to semnou nikdo neřešil, řekli ať si koupím hořčík a toť vše - u nás ve městě jsou hrozní doktoři. :cert: Potom se to ale zhoršovalo, dlouho jsem byla bez práce a jen poléhávala ze stresu, od března pracuju a ty stavy začly být větší a větší, jsem pořád dost slabá, mám tu práci docela náročnou, tak jsem byla znovu za obvoďákem, dal mi žádanku na neurologii se zády, sestra mě málem seřvala, že toho mají hodně a že si počkám 2-3 měsíce.. její chování mě dostalo a odešla jsem, našla jsem si na vlastní pěst fyzioterapeutku, kterou jsem si musela i zaplatit, po vyšetření řekla, že se zády nic nemám. Jenže pořád nikomu nevěřím. Jsem zoufalá a strašně slabá povaha. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26175
7.6.17 16:06
@Minnie14 píše:
Jenže, já jsem fakt strašpytel a pořád si myslím, že je mi něco vážného, že umřu. :(

No jasně, že myslíš. To je součástí PP. :kytka:
Na pohotovost se jezdí s akutním problémem. Když jim tam řekneš, že tě několik týdnů bolí záda, maximálně ti dají ibuprofen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3391
7.6.17 16:08

Na pohotovost bych nikam nejezdila. Zajdi zítra k obvodnímu lékaři ať ti udělají základní vyšetření a zároveň se objednej na psychiatrii. Pokud máš zprávu z Krizového centra, tak žádej co nejbližší termín. Něco na uklidnění už teď ti může napsat zítra obvodní doktor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26175
@Minnie14 píše:
Byla minulý rok v prosinci, tam mi vzala krev (vše v pořádku), změřila tlak, srdce, prohlédla krk - vše v pořádku, pak mě poslali na EMG, kde mi teda zjistili tetánii, jenže dál už to semnou nikdo neřešil, řekli ať si koupím hořčík a toť vše - u nás ve městě jsou hrozní doktoři. :cert: Potom se to ale zhoršovalo, dlouho jsem byla bez práce a jen poléhávala ze stresu, od března pracuju a ty stavy začly být větší a větší, jsem pořád dost slabá, mám tu práci docela náročnou, tak jsem byla znovu za obvoďákem, dal mi žádanku na neurologii se zády, sestra mě málem seřvala, že toho mají hodně a že si počkám 2-3 měsíce.. její chování mě dostalo a odešla jsem, našla jsem si na vlastní pěst fyzioterapeutku, kterou jsem si musela i zaplatit, po vyšetření řekla, že se zády nic nemám. Jenže pořád nikomu nevěřím. Jsem zoufalá a strašně slabá povaha. :(

Tak zkusila jsi všechno kromě těch AD.
Na tvým místě bych se přestala mučit a začla léčit tvůj skutečný problém. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@Kolarkaa píše:
Mam tetanii, casto buseni srdce, brneni prstu, tlak na hrudniku, pocit ciziho telesa v krku, paleni jazyka.. ale vim, ze je to tetanie.. jak dlouho (a jaky) beres horcik? Co vapnik a vit D?

To mám úplně stejné. :( Brala jsem zezačátku tabletky, pak měsíc magnosolv - měla jsem z něho průjmy a teď jsem si v DR.Max koupila rozpustný hořčík 375mg ale pořád je mi stejně. :( Vápník jsem brát chtěla, obvoďák mi řekl, že to prý brát nemám, že nejsem stará ženská.. a jinak beru ještě B- komplex, toť vše. :( Ještě k tomu rok nejím maso, tak nevím, jestli i to má na to vliv… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 16:10
@Konnny píše:
Na pohotovost bych nikam nejezdila. Zajdi zítra k obvodnímu lékaři ať ti udělají základní vyšetření a zároveň se objednej na psychiatrii. Pokud máš zprávu z Krizového centra, tak žádej co nejbližší termín. Něco na uklidnění už teď ti může napsat zítra obvodní doktor.

Takže, když mi obvoďák udělá základní vyšetření, tak kdyby tam byl náznak něčeho vážnějšího než psychiky, tak by to z toho poznal? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26175
7.6.17 16:17
@Minnie14 píše:
Takže, když mi obvoďák udělá základní vyšetření, tak kdyby tam byl náznak něčeho vážnějšího než psychiky, tak by to z toho poznal? :(

Podle toho, co uděláš.

Ale lze říct, že pozná jestli nemáš cukrovku, jestli ti dobře filtrujou ledviny, jestli nejsi chudokrevná. Když ti udělá EKG, tak zjistí, jestli je srdce aktuálně ok.

Ale abych ti pravdu řekla, žádnou jinou diagnóza, která se projevuje: bušením srdce, potížemi s dýcháním, brněním prstů, potížemi při polykání než je PP neznám. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
651
7.6.17 16:22

To maso nevim, ale neurolozka se me na to ptala, jestli jim maso.. magnosolv (nebo magnesium) se musi brat opravdu dlouhodobe, i ten vapnik..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
651
7.6.17 16:23

Odkud si? Podivej se na tu kineziologii.. me to docela pomohlo. A taky tradicni cinska medicina..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama