Dotaznik Autismus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mayecka
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 22.11.17 15:42
Dotaznik Autismus

Maminky máte zkušenosti s dotazníkem na Autismus?? Naší male vyšlo střední riziko a musíme k dětskému psychiatrovi. Ale… Malá je v pořádku, komunikativní, udělá papa, ráda se mazlí, pusinkuje atd… Ma 26 měsíců. Jasně že půjdeme už jen pro klid duše ale zajímali by mě vaše zkušenosti. Děkuji jestli se někdo ozve :hug:

Reklama

Reakce:

Qwentin
Nadpozemská drbna 26617 příspěvků 22.11.17 16:47

Podívej se na diskuse tady o autismu, někdo ho tu vkládal do příspěvku. Autismus hodnotí na základě chování u psychologa, ten dotazník je vedlejší…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.17 18:07

@mayecka za syna se ještě nedělal, ale kolem 18 měsíců mi doktorka sama od sebe řekla, že má u něj strach z autismu. Na tříleté mi ho pro zajímavost doktorka ukazovala a syn by měl vysoké riziko. Přesně si to nepamatuju, ale získal by kolem 15 bodů. Ze většiny věcí vyrostl. Aktuálně má už jenom horší řeč, je víc neposedný, hůř se soustředí, ale nic významného. Na konečnou dg. čekáme.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.17 18:36

@mayecka a proč vám vyšlo to střední riziko?

Hoa Mai
Kelišová 5437 příspěvků 14 inzerátů 22.11.17 20:49

@mayecka A v čem máte konkrétně problém? Na jaké otázky jsi odpověděla negativně? Jinak ten test je jen orientační, aby měl dr. představu, protože děti v tomto věku se v ordinaci nechovají tak, jako doma. Tak aby věděl, jestli tam může být něco k dalšímu vyšetření nebo ne. Jinak já mám u obou synů zkušenost takovou, že negativně jsem odpověděla jen na jednu otázku.

mayecka
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 22.11.17 21:41

Právě že jsme zadali odpověď že se bojí vysavače a že si hraje s prstikama před očima. Podle dotazníku nám vyšlo 6 bodů poprvé a za půl roku podruhé 5 bodů. Navíc nemůžu sehnat žádného psychiatra pro děti jelikož všichni maji stop stav :(

Sneezy
Stálice 88 příspěvků 23.11.17 21:54

Taky máme pozitivní.. tuším 2 body po tech podrobnějších otázkách na roce a pul.. v prosinci nas čeká psychiatr a psycholog, to ji budou dva roky.. jinak za zvuky a prsty byste měli body pouze dva, tam musíte mít jeste něco..

Qwentin
Nadpozemská drbna 26617 příspěvků 24.11.17 11:37

Stejně nechápu smysl dotazníků, je to jenom informační věc pro psychiatra nebo psychologa, autismus se hodnotí až na základě projevů chování u psychologa a psychiatra.

Sneezy
Stálice 88 příspěvků 24.11.17 12:44

Já myslim, ze dotazník neni ani informacni pro odborníka.. jen vyhodnotí jestli někam jít nebo ne ???? každopádně ty otázky jsou postavené dobre a i když dceři vyšly pouze dva body, ze je zvlastni vidime a řešíme uz od roka..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.17 12:47

@Qwentin smysl je ten, že se včas odhalí rizikové děti a včas se s nimi může začít pracovat. Některé maminky „nevidí“, že je dítě jiné. Nemají srovnání, tak to neřeší.

@mayecka vypsala jsi jen 2 věci, co je to další?

Ivka87
Kecalka 154 příspěvků 24.11.17 13:10

@mayecka Zkušenosti mám. Já jsem se teda k němu dostala až zhruba ve dvou letech malý. V roce a půl by neprošla ani náhodou. Jako dcera není standartní, ale myslím, že nějaká vývojová porucha nám nehrozí. Nebo rozhodně nám nehrozí žádná vážná vývojová porucha. Takže co se týká dotazniku, tak dceři postupně všechny problémy vymizely. Nicméně si myslím, že dotazník je fajn, ale nemusí znamenat problém. Jen doporučuje zkontrolování dítěte odborníkem.
Diagnostické centrum je například NAUTIS v Praze, ale tam je objednací doba přes rok, možná již rok a půl. Možná bych se zkusila obrátit na psycholožku Krejčířovou (Praha - Thomayerova nemocnice, Krč). Má údajně stop stav, ale myslím, že se to taky občas mění (Že jí odejdou pacienti a přijme nové). Já jsem se k ní s dcerou dostala. Tak bych to zkusila(nevím odkud jste). Pokud bude mít plno, doporučí Vám jiné kvalifikované odborníky, kde by nemusela být tak dlouhá objednací doba jako v NAUTISU. Držím palce ať je vše v pořádku!

Hoa Mai
Kelišová 5437 příspěvků 14 inzerátů 24.11.17 16:47
@Qwentin píše:
Stejně nechápu smysl dotazníků, je to jenom informační věc pro psychiatra nebo psychologa, autismus se hodnotí až na základě projevů chování u psychologa a psychiatra.

Smysl to má pro pediatra, aby vědět, jestli je dané dítě dobré sledovat, případně ho poslat k odborníkovi. Pediatr v ordinaci toho sám o sobě zvlášť u tak malých dětí moc nezhodnotí, děti v ordinaci se můžou chovat všelijak, některé tam celou návštěvu prořvou, jiné nereagují ani na rodiče, není to pro ně přirozené prostředí, tak se nechovají přirozeně. Proto odpovídají rodiče podle toho, jak se dítě chová doma, což pediatr nevidí.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama