Dotaznik Autismus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mayecka
Ukecaná baba ;) 1236 příspěvků 22.11.17 15:42
Dotaznik Autismus

Maminky máte zkušenosti s dotazníkem na Autismus?? Naší male vyšlo střední riziko a musíme k dětskému psychiatrovi. Ale… Malá je v pořádku, komunikativní, udělá papa, ráda se mazlí, pusinkuje atd… Ma 26 měsíců. Jasně že půjdeme už jen pro klid duše ale zajímali by mě vaše zkušenosti. Děkuji jestli se někdo ozve :hug:

Reakce:
Qwentin
Hvězda diskuse 64698 příspěvků 22.11.17 16:47

Podívej se na diskuse tady o autismu, někdo ho tu vkládal do příspěvku. Autismus hodnotí na základě chování u psychologa, ten dotazník je vedlejší…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.17 18:07

@mayecka za syna se ještě nedělal, ale kolem 18 měsíců mi doktorka sama od sebe řekla, že má u něj strach z autismu. Na tříleté mi ho pro zajímavost doktorka ukazovala a syn by měl vysoké riziko. Přesně si to nepamatuju, ale získal by kolem 15 bodů. Ze většiny věcí vyrostl. Aktuálně má už jenom horší řeč, je víc neposedný, hůř se soustředí, ale nic významného. Na konečnou dg. čekáme.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.17 18:36

@mayecka a proč vám vyšlo to střední riziko?

Hoa Mai
Kelišová 5812 příspěvků 21 inzerátů 22.11.17 20:49

@mayecka A v čem máte konkrétně problém? Na jaké otázky jsi odpověděla negativně? Jinak ten test je jen orientační, aby měl dr. představu, protože děti v tomto věku se v ordinaci nechovají tak, jako doma. Tak aby věděl, jestli tam může být něco k dalšímu vyšetření nebo ne. Jinak já mám u obou synů zkušenost takovou, že negativně jsem odpověděla jen na jednu otázku.

mayecka
Ukecaná baba ;) 1236 příspěvků 22.11.17 21:41

Právě že jsme zadali odpověď že se bojí vysavače a že si hraje s prstikama před očima. Podle dotazníku nám vyšlo 6 bodů poprvé a za půl roku podruhé 5 bodů. Navíc nemůžu sehnat žádného psychiatra pro děti jelikož všichni maji stop stav :(

Sneezy
Kecalka 127 příspěvků 23.11.17 21:54

Taky máme pozitivní.. tuším 2 body po tech podrobnějších otázkách na roce a pul.. v prosinci nas čeká psychiatr a psycholog, to ji budou dva roky.. jinak za zvuky a prsty byste měli body pouze dva, tam musíte mít jeste něco..

Qwentin
Hvězda diskuse 64698 příspěvků 24.11.17 11:37

Stejně nechápu smysl dotazníků, je to jenom informační věc pro psychiatra nebo psychologa, autismus se hodnotí až na základě projevů chování u psychologa a psychiatra.

Sneezy
Kecalka 127 příspěvků 24.11.17 12:44

Já myslim, ze dotazník neni ani informacni pro odborníka.. jen vyhodnotí jestli někam jít nebo ne ???? každopádně ty otázky jsou postavené dobre a i když dceři vyšly pouze dva body, ze je zvlastni vidime a řešíme uz od roka..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.17 12:47

@Qwentin smysl je ten, že se včas odhalí rizikové děti a včas se s nimi může začít pracovat. Některé maminky „nevidí“, že je dítě jiné. Nemají srovnání, tak to neřeší.

@mayecka vypsala jsi jen 2 věci, co je to další?

Ivka87
Kecalka 154 příspěvků 24.11.17 13:10

@mayecka Zkušenosti mám. Já jsem se teda k němu dostala až zhruba ve dvou letech malý. V roce a půl by neprošla ani náhodou. Jako dcera není standartní, ale myslím, že nějaká vývojová porucha nám nehrozí. Nebo rozhodně nám nehrozí žádná vážná vývojová porucha. Takže co se týká dotazniku, tak dceři postupně všechny problémy vymizely. Nicméně si myslím, že dotazník je fajn, ale nemusí znamenat problém. Jen doporučuje zkontrolování dítěte odborníkem.
Diagnostické centrum je například NAUTIS v Praze, ale tam je objednací doba přes rok, možná již rok a půl. Možná bych se zkusila obrátit na psycholožku Krejčířovou (Praha - Thomayerova nemocnice, Krč). Má údajně stop stav, ale myslím, že se to taky občas mění (Že jí odejdou pacienti a přijme nové). Já jsem se k ní s dcerou dostala. Tak bych to zkusila(nevím odkud jste). Pokud bude mít plno, doporučí Vám jiné kvalifikované odborníky, kde by nemusela být tak dlouhá objednací doba jako v NAUTISU. Držím palce ať je vše v pořádku!

Hoa Mai
Kelišová 5812 příspěvků 21 inzerátů 24.11.17 16:47
@Qwentin píše:
Stejně nechápu smysl dotazníků, je to jenom informační věc pro psychiatra nebo psychologa, autismus se hodnotí až na základě projevů chování u psychologa a psychiatra.

Smysl to má pro pediatra, aby vědět, jestli je dané dítě dobré sledovat, případně ho poslat k odborníkovi. Pediatr v ordinaci toho sám o sobě zvlášť u tak malých dětí moc nezhodnotí, děti v ordinaci se můžou chovat všelijak, některé tam celou návštěvu prořvou, jiné nereagují ani na rodiče, není to pro ně přirozené prostředí, tak se nechovají přirozeně. Proto odpovídají rodiče podle toho, jak se dítě chová doma, což pediatr nevidí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >