Reklama

Double Trouble - dvojčata

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RM.CZ
Nováček 6 příspěvků 01.01.17 23:11
Double Trouble - dvojčata

Ahoj,
s manzelkou cekame nase prvni dite a hned to budou dvojcata. No, priznam se, ze jako snad kazdy chlap nemam absolutni predstavu, co vse to obnasi. Tak badame na netu a postupne zjistujeme podrobnosti.

Me konkretne zajimaji (jak jinak) hlavne vse, co se tyka vybavy a zazemi mladat. A nejlepsi je samozrejme to, pokud nekdo ma podobnou zkusenost a muze poradit. Jedna se o:

1/ Kocarek
Jaky kocar je nejlepsi pro dvojcata z hlediska technickych aspektu - jde mi hlavne o ovladatelnost, vahu (bydlime ve 3 patre bez vytahu), sirku (dvere maji 80 cm) a lehka slozitelnost (do kufru auta).
Je lepsi koupit trojkombinaci nebo kupovat postupne hluboky kocar a pozdeji takovy ten sedaci kocar?
Favoritem je zatim Easywalker Duo.

2/ Autosedacky
Nejaky osvedceny typ autosedacek? Nejlepe takove, ktere se daji nacvaknout na kocarek, at to mame pri jednom.

3/ Monitor dechu a chuvicka
Je v pripade dvojcat potreba dvojita chuvicka, nebo jeden pristor dokaze zachytit i nespokojenost obou potomku? Monitor dechu - je potreba?

Zatim vic me nenapada, ze by bylo potreba (ano, vim, jsem naivni a bude toho mraky…), ale toto bych chtel mit zajistene co nejdrive, at mame klid. Diky za reakce.

Reklama

Reakce:

emari
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 01.01.17 23:16

Blahopřeji. EW duo je super, autosedačky na něj jsme měli Maxi Cosi Pebble, chůvička stačí jedna, pokud budou spát společně monitor dechu - u nedonošenců a malých dětí (což dvojčata bývají) je vhodné mít, klidně z druhé ruky. Ještě doporučuji kojící polštář, pokud bude Vaše žena kojit (dá se to, při troše štěstí).

emari
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 01.01.17 23:18

K tomu kočárku - teda kočár je fajn, ale při představě, že každý den tahám do 3. patra… To bych jej nechala raději v kufru auta, ve sklepě, kočárkárně, přivázaný u zábradlí v přízemí… Dveřmi projedete, ale raději bych nosila jen ty děti. On to bude záhul i tak :kytka:

Kristanka
Závislačka 3593 příspěvků 01.01.17 23:34

Chuvicka jedna pro oba, monitor dechu pro kazdeho jeden. existuje i aplikace do mobilu videochuvicky, staci instalovat do pokoje nejaky starsi mobil co mate doma zbytecny a budete to mit zdarma s prijmem na vas mobil ;) Pokud je to monitor dechu za plinku, musi byt plinka dobre utazena, aby prilehal, ale zaroven netlacit. Ja mam dobrou zkusenost s Respisense. vyhoda monitoru za plinku -snima opravdu jen dech ditete, i kdyz lezi dvojcata vedle sebe, to plati i pro rodice, pokud si lehnete vedle ditete, snima pouze dite, ne vas..tedy dobre i do kocarku a autosedacky. (jizda nedela falesne poplachy vibracemi, kdyz hodite monitor navolno do jedouciho kocarku, po chvili houka). Monitor deskovy je jen do postylky, v podstate je jedno jaky, nekde pujcuji i v porodnici za poplatek na pul roku a tyto byvaji pravidelne servisovane. vyhoda - neprekazi miminku, nedelava falesne poplachy, kdyz se dite zacina hybat a otacet.(pokud se tedy zrovna dite v postylce nestavi :mrgreen: )da se tedy pouzivat dele nez ten za plinku. Ja mela monitory oba v kombinaci, ale je to draha zalezitost, oba uz byly pouzite, tak jestli mate jeste cas a chcete usetrit, je dobre sondovat po inzeratech dele, zase tak moc se jich neprodava…

šerifka
Kecalka 427 příspěvků 01.01.17 23:40

Kočárek máme rovněž EW duo, do kufru se dá složit bez problémů, autosedačky jsme s ním nekombinovali.
Chůvička určitě stačí jedna, pokud budou mít děti postýlky blízko sebe, bez problémů bude schopna chůvička reagovat na nespokojenost jich obou. Je pokud plánujete nějakou s videopřenosem, tak bude asi složitější vymyslet kam ji dát, aby snímala obě děti.
K monitoru, u nedonošených by byl určitě vhodný. U dvojčat je riziko předčasného porodu vyšší - říká se, že každé dítě navíc zkracuje těhotenství o měsíc. A on to ve skutečnosti není monitor dechu, ale monitor pohybu, takže nemá šanci poznat, zda se pohybuje (=dýchá) jedno nebo obě děti. Takže je potřeba pořídit dvě sady - základna + deska (některé typy mají i dvě desky). Pokud tedy plánujete deskový. U monitoru dechu na plínku se to rozumí samo sebou, že budou dva (ale s těmi nemám řádné zkušenosti).

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1973 příspěvků 02.01.17 00:17

Hlavně když deskový mnitor, tak každé dítě vlastní postýlku. To je častá chyba. Dost rodičů dává dvojčata do jedné postýlky, proti tomu nic, ale monitory jsou velice citivé na pohyb, takže když jedno dítě přestane dýchat, deska vesele zaznamenává dýchání druhého miminka a nealarmuje. Jinak co do kočárku, já teda nemám dvojčata, ale děti věkově blízko, takže jsem měla trojkombinaci dorjana twin zúženou verzi (nacvakla jsem jednu sedačku a jednu korbu). Ta projde dveřma 80, ale je těžký a korbičky jsou úzké. Používala jsem ho jen přes léto, takže stačil, ale fusak bych do nej nenarvala (resp fusak jo, ale miminko by muselo být špageta). Kvůli té váze bych raději volila korby zvlášť a pak sporťák. Taky záleží, jací jste dobrodruhové. Super skladný a lehoučký sporťák je valco snap (je i dvoj, já mám zkušenost jen s mono), dost si chválí i Britax duo.

Perei
Povídálka 31 příspěvků 02.01.17 01:31

Za nás určitě EW Duo, lehoučký (to později při vození dvojité váhy batolat oceníte), 80 dveřmi projede, doma se vejde všude, i do koupelny a to není velká. Jen korby jsou užší, tak šli kluci do sporťáku ještě nesedící, nedalo se nic dělat. Autosedačky jsme měli maxi cosi cabrio fix, na kočár jsme je použili ale jen parkrát, napě u dr atd. Jo a nekupovala bych černý, v létě je v něm hrozné horko, nejedna maminka si tu na to v okolí stěžovala… Monitor ano, ale pozor, opravdu snímají citlivě-dokonce kluci měli postýlky vedle sebe (bokem, ne čelem) a když jsem jednoho vyndala, monitor snimal toho druheho, ačkoli byl ve vedlejší postýlce. V návodu je min. vzdálenost postýlek od sebe 30 cm. Měli jsme půjčené z nemocnice (900,–/půlrok za jeden kus). Chůvičku jednu, úplně stačí. Opatrujte manželku, ať jsou miminka vevnitř co nejdéle :mavam:

ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 02.01.17 04:55

Kočárek bych dnes po zkušenostech koupila bumbleride, nahoru nosila v korbičkách které jsou u tohoto kočárku lehké a podvozek pokud je možnost nechávala v kočárkárně. Monitory bych pořídila na 200 procent i kdyby byli zcela donošení. Jen o donošenosti to není.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2128 příspěvků 02.01.17 08:04

@králíkovna
Dobrá poznámka, oni se dokonce ani nesmějí dotýkat postýlky sami sebe, jinak hrozí, že bude snímat to druhé. Náš monitor snímá dokonce i chůzi po pokoji.

@RM.CZ
V kolikátém týdnu je manželka?
Jinak monitor dechu Angel Care dělá dokonce to, že má každé dvojče samostatnou desku, ale jsou spárovány jen s jednou chůvičkou, takže nemusíte mít dvě samostatné jednotky.

Když jsme čekali dvojčata, měla jsem vybraný kočár TFK. Jako snad jediný dvojčečí má brzdu na zadní kola, když bydlíte někde v kopcích, docela se to hodí. U všech dvojčecích kočáru, pokud chcete nacvakávat autosedačky, musíte mít adaptéry. Tj. nejdřív sundat korbu, nandat adaptéry a pak nacvaknout autosedačky - což mi prijde zbytečná operace.

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9971 příspěvků 02.01.17 08:41

Jen poznámky. Pokud byste kupovali monitor z druhé ruky, je dobré si nechat zkontrolovat, zda dobře funguje, nebo si případně půjčit v porodnici (některé nabízejí, možno zjistit) a po půlroce/roce zase vrátit. (Já bych teda monitor nekupovala, kdyby děti byly „dopečené“, ale u dvojčat je slušná pravděpodobnost, že tak úplně nebudou.)

Kočárek si kamarádka pochvalovala Baby Jogger City Select (může být i jednokočár, i dvojkočár), koupila zánovní i se sedačkama (samo i korbičky, sporťáky) za 15 000 - ale s tím třetím patrem bych to teda taky viděla na parkování v přízemí a nošení samotných korbiček. Jinak sedačky záleží pak na kočárku - ale třeba na Maxi Cosi má adptéry většina rozumných značek.

galantni jelenice
Kecalka 217 příspěvků 02.01.17 11:22

K autosedačkám: adaptéry pro Maxi Cosi pasují vždy i na Cybex
snad na žádný dvojkočár se nedají dát dvě autosedačky vedle sebe, vždy je jedna výš/vpředu a pod.
Ještě můžete zvážit variantu golfek s vložnou taškou. Pokud byste třeba vzali valco snap s nafukovacími koly, tak by to podle mě šlo… nevýhoda je, že by děti byly po směru a nevidí se na ně.

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2368 příspěvků 02.01.17 11:37

V první řadě gratuluji, dvojčata jsou super :hug:
My jsme měli TFK Twinner Twist, osmdesátkami dveřmi jsem projela. Bydlíme taky ve třetím patře bez výtahu, takže jsem měla kočár ve sklepě a děti nosila ve vajíčkách (Maxi Cosi), ve sklepě je usadila do kočáru, po vycházce opět vysadila z kočáru do sedaček a vynesla je postupně nahoru. Takové svaly jako tehdy, jsem nikdy neměla :mrgreen:.
Monitory dechu jsme měli a jsem ráda, člověk byl hned klidnější. Chůvička stačí jedna.

RM.CZ
Nováček 6 příspěvků 02.01.17 16:48

Diky za odpovedi,
co se tyce kocarku, tak sklep neprichazi moc v uvahu, protoze koje jsou pouze takove drevene vratke pruhledne ohradky, ve vchode jsou zaparkovane uz kocarky dva (a odvazne bez nejakeho bezpecnostniho zajisteni), takze zatim to vypada pouze na noseni. Ale to je stejne jen docasne, protoze se planujeme prestehovat.

Jinak manzelka je ve 25. tydnu, postylky planujeme nakoupit dvoje (kazdy svuj kutloch, to da rozum) a monitor dechu/pohybu pro oba dva zvlast (dve podlozky). Cim dal tim vice mi prijde lepsi koupit prvne hluboky kocar a pozdeji dokoupit sportovni kocar, akorat netusim, v jakem veku je nejlepsi prechod…

Nejaky souhrn na „startovaci“ vybavu pro dvojcata v jejich prvnich dnech a tydnech doma?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama