DPP a mzda z tržby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikolitko
Stálice 56 příspěvků 29.12.17 19:56
DPP a mzda z tržby

Prosím dotaz,

mám DPP a jsem placená z měsíční tržby a to ještě procentualně, jak to je pak se zdravotním pojištěním? Když vydělám přes 30000 kč ale dostanu z toho jen procento, mám nárok na sociální pojištění? A u DPP se nepočítá minimální mzda? Nebo hodinová minimální mzda? Je vůbec možné, že pokud jsem nemocná nedostanu nic?

Děkuji za odpověd:)

Reakce:
elpiska
Závislačka 2602 příspěvků 29.12.17 21:07

@Nikolitko U DoPP se platí pojištění jen u hrubého výdělku nad 10 tisíc. Takže když si vyděláš méně, jen ti ho případně zdaní a účast na pojištění ti nevzniká. Minimální mzda platí - na hodinu 66 Kč hrubého.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

První slova Vojnara po rozchodu: Kopačky přišly před Vánoci, přestal jsem pít

Co stojí za rozchodem Petra Vojnara a matky jeho syna Sebastiana Andrey?... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >