DPP a mzda z tržby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikolitko
Stálice 56 příspěvků 29.12.17 19:56
DPP a mzda z tržby

Prosím dotaz,

mám DPP a jsem placená z měsíční tržby a to ještě procentualně, jak to je pak se zdravotním pojištěním? Když vydělám přes 30000 kč ale dostanu z toho jen procento, mám nárok na sociální pojištění? A u DPP se nepočítá minimální mzda? Nebo hodinová minimální mzda? Je vůbec možné, že pokud jsem nemocná nedostanu nic?

Děkuji za odpověd:)

Reklama

Reakce:

elpiska
Závislačka 2572 příspěvků 29.12.17 21:07

@Nikolitko U DoPP se platí pojištění jen u hrubého výdělku nad 10 tisíc. Takže když si vyděláš méně, jen ti ho případně zdaní a účast na pojištění ti nevzniká. Minimální mzda platí - na hodinu 66 Kč hrubého.

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama