DPP a nemocenská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
blbk
Stálice 86 příspěvků 02.10.14 19:36
DPP a nemocenská

Ahojky, jsem na ÚP a mám DPP. Vydělám si do 4000,–.
Nevíte někdo jak je to s neschopenkou, ve smlouvě o tom nic není.
Pokud budu nemocná nebo mé děti musím si nechat vystavit neschopenku a nést jí do práce? Pochybuji totiž, že mi někdo dá nějakou nemocenskou (peníze v době nemoci).
Nebo stačí pouze oznámit zaměstnavateli, že jsem nemocná a je to :nevim: Moc děkuji za info :mavam:

Reakce:
geilens
Závislačka 4621 příspěvků 02.10.14 19:44

U DPP se ti neplatí pojištění takže pokud se nemýlím tak nemocenskou mít nebudeš
EDIT: ted čtu že ti nejde o peníze - tak to se zeptej zam-tele jak to chce, ale mělo by stačit jen oznámení

Kacenka1987
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 02.10.14 19:47

Obecně u DPP u výdělku méně než 10.000 Kč se nemusí odvádět, tudíž pokud Ti zaměstnavatel neplatí nemocenské pojištění, nemůžeš jít na nemnocenskou :|

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >