Dpp - výpověď

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.5.22 02:12

Dpp - výpověď

Ahoj,
Chtěla jsem se zeptat, jak to funguje s výpovědí u DPP. Máte někdo zkušenosti?
Při studiu jsem si chtěla najít brigádu, bylo mi řečeno, že kdykoliv budu potřebovat volno, tak s předstihem říct. No, řekla jsem si, že budu mít lékaře, kam jsem objednaná půl roku, kdybych nedorazila, tak mě čeká další půl rok na objednání -asi to znáte. :) Šéf mi ihned začal vyhrožovat (skrze zprávy), že jsem takhle k ničemu a že si najde někoho jiného. Pak jsem v práci na docházce zjistila, že mi totálně překopal směny i na dny, kdy jsem říkala, že budu mít zkoušky. Bez mého vědomí, ani se nezeptal, zda ty dny mohu. No, po tom, co jsem ho konfrontovala, mi napsal úplně identickou zprávu s tím, že jsem k ničemu takhle, tak jsem mu tedy napsala, že bych ráda odešla.
No, po tomhle otočil o 360 a najednou, jaký jsem zlatíčko atd., že si mě všichni chválí. 2× jsem mu napsala, že chci odejít, zdá se, že to nijak nerespektoval a snažil se mi tedy vyhovět. No, na to jsem mu už neodepisovala.
Teď se chci tedy zeptat, jenom podám výpověď a mám pokoj? Myslela jsem si, že u DPP nemusím výpověď podávat vůbec.. Je možnost, aby mi výpověď poslal poštou? Popř., pokud bude po mně žádat nějaké sankce, mohu doložit naší konverzaci někam, kde bych se proti sankcím mohla bránit? (Dva týdny ví o tom, že už nepřijdu, ale výpověď podepsána nebyla)
Děkuji moc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11
4.5.22 02:50

U dpp je pro výpověď zkrácená lhůta 15 dnů, já jsem výpověď u dpp podávala, poslala jsem poštou dvě vyhotovení, majitel firmy mi jedno podepsané poslal poštou zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21870
4.5.22 03:08
@Anonymní píše:
Ahoj,
Chtěla jsem se zeptat, jak to funguje s výpovědí u DPP. Máte někdo zkušenosti?
Při studiu jsem si chtěla najít brigádu, bylo mi řečeno, že kdykoliv budu potřebovat volno, tak s předstihem říct. No, řekla jsem si, že budu mít lékaře, kam jsem objednaná půl roku, kdybych nedorazila, tak mě čeká další půl rok na objednání -asi to znáte. :) Šéf mi ihned začal vyhrožovat (skrze zprávy), že jsem takhle k ničemu a že si najde někoho jiného. Pak jsem v práci na docházce zjistila, že mi totálně překopal směny i na dny, kdy jsem říkala, že budu mít zkoušky. Bez mého vědomí, ani se nezeptal, zda ty dny mohu. No, po tom, co jsem ho konfrontovala, mi napsal úplně identickou zprávu s tím, že jsem k ničemu takhle, tak jsem mu tedy napsala, že bych ráda odešla.
No, po tomhle otočil o 360 a najednou, jaký jsem zlatíčko atd., že si mě všichni chválí. 2× jsem mu napsala, že chci odejít, zdá se, že to nijak nerespektoval a snažil se mi tedy vyhovět. No, na to jsem mu už neodepisovala.
Teď se chci tedy zeptat, jenom podám výpověď a mám pokoj? Myslela jsem si, že u DPP nemusím výpověď podávat vůbec.. Je možnost, aby mi výpověď poslal poštou? Popř., pokud bude po mně žádat nějaké sankce, mohu doložit naší konverzaci někam, kde bych se proti sankcím mohla bránit? (Dva týdny ví o tom, že už nepřijdu, ale výpověď podepsána nebyla)
Děkuji moc.

DPP musis ukoncit vypovedi pisemne.
https://www.prace.cz/…i-prace-dpp/
Sms zprava, ze uz neprijdes, neni pisemnou vypovedi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3867
4.5.22 08:59

DPP musis normalne pisemne vypovedet, je to jednostranny akt, stejne jako vypoved za zamestnani, tak ze staci poslat, idealne s dodejkou, zamestnavateli, pripadne predat na miste a nechat si potvrdit prevzeti na svou kopii..pak bezi 15ti denni vypovedni lhuta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
4.5.22 09:17

Lhůta tam je (jak se píše výš) - ale v praxi i záleží, jak máš DPP psanou - pokud bys to měla na výkaz a max. odpracovaných hodin, tak prostě když nepřijdeš, tak se ty hodiny nezapočítají, jinak se nic moc neděje (teda kromě rizika, že s tebou bude spolupráce ukončena - ale to tě asi zas tak trápit nemusí, když jsou k tobě nefér), navíc můžeš prokázat, že směny byly určeny bez tvého souhlasu a v rozporu s původní dohodou. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9699
4.5.22 11:52

Já bych ještě doplnila, že ta 15denní výpovědní doba je dle zákona, ale v DPP může být ujednáno odlišně, takže nejprve doporučuji přečíst dohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat