Reklama

Druhá mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucie692
Nováček 2 příspěvky 04.02.18 17:10
Druhá mateřskaaa

Dobrý den, v lednu 2019 mi končí mateřská. Přemýšlíme o druhém. Tak se chci zeptat kdybych otehotnela a měla třeba termín až v dubnu 2019. Tak bych šla těch pár měsíců na PÚ a nebo na neschopenku? Smlouvu mám na dobu neurčitou.

Reklama

Reakce:

Laurie
Kecalka 374 příspěvků 04.02.18 17:16

Můžeš se se zaměstnavatelem domluvit na neplaceném volnu, ale pokud ti končí rodičák v lednu a ty by si rodila v dubnu, tak to by vycházelo docela dobře, protože by si navázala mateřskou akorát, těch osm týdnů před porodem. :mrgreen:

Mindi
Kecalka 390 příspěvků 04.02.18 17:17

@Lucie692 Moje kamarádka měla v září nastoupit do práce, ale v červenci otěhotněla. Doktor jí napsal bez problémů neschopenku.

Lendeš
Kelišová 5257 příspěvků 04.02.18 17:18

Zřejmě mluvíš o rodičovské ne o mateřské. Rodičovskou dovolenou můžeš mít max. do 3 let věku dítěte. Pokud teda v tom lednu bude mít dítě 3 roky, tak máš několik možností:

• den po třetích narozeninách nastoupit do práce a být tam do nástupu na další MD (6-8 týdnů před porodem)
  • dohodnout se se zaměstnavatelem na poskytnutí neplaceného volna
  • jít na neschopenku, pokud k tomu bude zdravotní důvod
  • případně ukončit pracovní poměr (a pak můžeš jít na pracák)

vertunka
Závislačka 4618 příspěvků 04.02.18 17:39
@Lendeš píše:
Zřejmě mluvíš o rodičovské ne o mateřské. Rodičovskou dovolenou můžeš mít max. do 3 let věku dítěte. Pokud teda v tom lednu bude mít dítě 3 roky, tak máš několik možností:
  • den po třetích narozeninách nastoupit do práce a být tam do nástupu na další MD (6-8 týdnů před porodem)
  • dohodnout se se zaměstnavatelem na poskytnutí neplaceného volna
  • jít na neschopenku, pokud k tomu bude zdravotní důvod
  • případně ukončit pracovní poměr (a pak můžeš jít na pracák)

Ona rodicovska nejde do 4 let veku ditete?? :nevim:

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2202 příspěvků 04.02.18 17:45

@Lucie692 Mne takhle chybelo 6 tydnu po konci rodicovske, nez jsem mohla nastoupit na materskou, resila jsem to neschopenkou.

Ornwen
Závislačka 4352 příspěvků 04.02.18 17:54

@vertunka ne, to jde rod. Příspěvek. U zamestnavatele musíš dostat neplacené volno

Laurie
Kecalka 374 příspěvků 04.02.18 17:56

@vertunka rodičák je jen do tří let, pak se můžeš se zaměst. domluvit na péči o dítě do 4 let, ale už to není ofiko rodičák :)

Lucie692
Nováček 2 příspěvky 04.02.18 18:12

Ano, myslím rodičák. Pořád to pletu :). Do práce bych nastoupit nemohla už předtím jsem byla na neschopence. Dělala jsem v herně a noční.
Děkuji za odpovědi

Lendeš
Kelišová 5257 příspěvků 04.02.18 18:15

@Lucie692 Zaměstnavatel má povinnost přeřadit tě na denní směny, když požádáš jako těhotná, abys nedělala v noci. A když nemůže, musí tě nechat doma pro překážky na své straně s náhradou mzdy. Nevhodná práce není důvod pro neschopenku.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 04.02.18 19:00

Já mám rodičák na čtyři roky :D

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 04.02.18 19:38

@Elvinerha je rozdíl rodič. Dovolena, rodič. Příspěvek a zda jste zaměstná nebo ne

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >