Druhá mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie692
Nováček 2 příspěvky 04.02.18 17:10
Druhá mateřskaaa

Dobrý den, v lednu 2019 mi končí mateřská. Přemýšlíme o druhém. Tak se chci zeptat kdybych otehotnela a měla třeba termín až v dubnu 2019. Tak bych šla těch pár měsíců na PÚ a nebo na neschopenku? Smlouvu mám na dobu neurčitou.

Reakce:
Laurie
Kecalka 387 příspěvků 04.02.18 17:16

Můžeš se se zaměstnavatelem domluvit na neplaceném volnu, ale pokud ti končí rodičák v lednu a ty by si rodila v dubnu, tak to by vycházelo docela dobře, protože by si navázala mateřskou akorát, těch osm týdnů před porodem. :mrgreen:

Mindi
Kecalka 390 příspěvků 04.02.18 17:17

@Lucie692 Moje kamarádka měla v září nastoupit do práce, ale v červenci otěhotněla. Doktor jí napsal bez problémů neschopenku.

Lendeš
Kelišová 5583 příspěvků 04.02.18 17:18

Zřejmě mluvíš o rodičovské ne o mateřské. Rodičovskou dovolenou můžeš mít max. do 3 let věku dítěte. Pokud teda v tom lednu bude mít dítě 3 roky, tak máš několik možností:

• den po třetích narozeninách nastoupit do práce a být tam do nástupu na další MD (6-8 týdnů před porodem)
  • dohodnout se se zaměstnavatelem na poskytnutí neplaceného volna
  • jít na neschopenku, pokud k tomu bude zdravotní důvod
  • případně ukončit pracovní poměr (a pak můžeš jít na pracák)
vertunka
Závislačka 4714 příspěvků 04.02.18 17:39
@Lendeš píše:
Zřejmě mluvíš o rodičovské ne o mateřské. Rodičovskou dovolenou můžeš mít max. do 3 let věku dítěte. Pokud teda v tom lednu bude mít dítě 3 roky, tak máš několik možností:
  • den po třetích narozeninách nastoupit do práce a být tam do nástupu na další MD (6-8 týdnů před porodem)
  • dohodnout se se zaměstnavatelem na poskytnutí neplaceného volna
  • jít na neschopenku, pokud k tomu bude zdravotní důvod
  • případně ukončit pracovní poměr (a pak můžeš jít na pracák)

Ona rodicovska nejde do 4 let veku ditete?? :nevim:

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 04.02.18 17:45

@Lucie692 Mne takhle chybelo 6 tydnu po konci rodicovske, nez jsem mohla nastoupit na materskou, resila jsem to neschopenkou.

Ornwen
Závislačka 4676 příspěvků 04.02.18 17:54

@vertunka ne, to jde rod. Příspěvek. U zamestnavatele musíš dostat neplacené volno

Laurie
Kecalka 387 příspěvků 04.02.18 17:56

@vertunka rodičák je jen do tří let, pak se můžeš se zaměst. domluvit na péči o dítě do 4 let, ale už to není ofiko rodičák :)

Lucie692
Nováček 2 příspěvky 04.02.18 18:12

Ano, myslím rodičák. Pořád to pletu :). Do práce bych nastoupit nemohla už předtím jsem byla na neschopence. Dělala jsem v herně a noční.
Děkuji za odpovědi

Lendeš
Kelišová 5583 příspěvků 04.02.18 18:15

@Lucie692 Zaměstnavatel má povinnost přeřadit tě na denní směny, když požádáš jako těhotná, abys nedělala v noci. A když nemůže, musí tě nechat doma pro překážky na své straně s náhradou mzdy. Nevhodná práce není důvod pro neschopenku.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 04.02.18 19:00

Já mám rodičák na čtyři roky :D

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 04.02.18 19:38

@Elvinerha je rozdíl rodič. Dovolena, rodič. Příspěvek a zda jste zaměstná nebo ne

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >