Reklama

Přežívám mateřskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Schíza008
Stálice 78 příspěvků 26.01.18 17:21
Přežívám mateřskou

Ahoj. Zeptám se na rovinu a kdo mne bude chtít odsoudit, ať si poslouží. Je tu také nějaká novopočená maminka, která není na mateřské zrovna šťastná? Mám doma ještě prcka, tak téměř tři měsíce, vše je pro mě dost nové, jsou i hezké chvilky, ale obecně vzato se cítím jako v pasti. Nedokážu si nějak toto období užívat. Mám sice partnera, který pomůže, rovněž tchýni a babičku kousek, která je také ochotná, ale i tak propadám úzkostem. K tomu ještě často kojím, což mě zrovna moc netěší, protože musím být stále dostupná a dcerka ne vždy spolupracuje. Časem bych ráda stejně přešla na láhev, ale chci ještě chvíli setrvat, přeci jen nic není ideální. Prostě si připadám jak stroj, který se sice usmívá, ale uvnitř jsem docela na prášky. Při tom mám vlastně hodné dítě, žádný extrém, rozhodně přes den nějak moc nebrečí. Vím, že to jsou všechno ještě začátky, ale nedovedu si představit, že to bude časem lepší a já budu opět tak nějak „volně dýchat“. Někdy si říkám, že si snad nechám předepsat nějaké „oblbovací“ léky, ať si vše tak neberu. Kolikrát mě napadají i myšlenky, jak vlastně dobře jsem se před mateřstvím měla, upřímně jsem byla šťastnější, ještě stále nedokážu k dítěti najít takový ten pravý vztah.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 17:29

Tak mohla bych ti napsat, buď ráda že máš zdravé miminko. Ale nenapíšu, může to být poporodní represe, nebo jenom potřebuješ čas zvyknout na novou situaci. Ne všechny matky se zamilují hned po porodu. Taky u prvního dítěte to u mě nebylo ideální a teď mám tři :srdce: Zkus se radovat z maličkostí, těš se na jaro. Choď na procházky, uvidíš bude to lepší.

Euforia
Kecalka 174 příspěvků 26.01.18 17:30

Asi to nebudes chtit slyset, ale zlepsi se to :-) ja jsem si zacla dite uzivat az tak v pul roce.. do ty doby se to ve mne taky mlelo, kolikrat sem si rikala zlata prace a jak krasne jsem se mela driv, ta svoboda! Kdyz se konecne zacala dcera otacet a lezt, tak uz to bylo mnohem lepsi a ted v jejim roce bych uz nemenila :-)
Abych ale z toho ulne nezblbla, tak castecne pracuju z domova a to je relax!

iwa83
Kelišová 6359 příspěvků 26.01.18 17:31

To víš že bude líp!!! Já si myslela že šestinedělí nepřežiju ani já ani dcera. začalo se to zlepšovat tak kolem 3 měsíců. Zrovna včera jsem manželovi říkala, že jsem si na začátku myslela, že to naše mládě nikdy nebude šťastné, že to nezvládnu. Dnes je jí 21 měsíců a je to neskutečný šašek a dovolím si tvrdit, že spokojený a šťastný šašek.
Ten začátek byl na prášky - kojení/nekojení, bolení bříška, prostě všechno na hromadě, horm=ony jak na horské dráze. Až jsme si našly společný systém - zaběhnul se režim a já nemusela večer hodinu pochodovat a uspávat na rukách, tak se to hodně zlepšilo.
Vydrž, až začnou být akční, přejde separační krize, bude to skvělé. To fakt stačí jedno zasmání, jedna pusa a ten začátek zapomeneš ;)

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 26.01.18 17:33

Vim ze si to nedokazes predstavit, ale neboj se, brzy fakt bude lip. Taky jsem z toho byla na nervy, chybel mi zivot pred ditetem, kojeni me prudilo… Hodne se to zmenilo po sestinedeli, po tretim mesici to bylo zas o kus lepsi, v sesti mesicich uz to byla uplna pohoda. Kojila jsem nakonec do roka a moc rada :) v jedenacti mesicich male jsme se s manzelem vystridali a ja ted chodim do prace. Nejsem typ co by vydrzel furt doma jen a jen s ditetem.

Karleon
Kelišová 5300 příspěvků 26.01.18 17:34

Může jít o laktační psychózu, konec kojení je pak jedinou cestou, jak z toho ven. Možná jsi ale prostě jen unavená, chybí nám všem sluníčko a březen duben tě z toho dostane.

Netopirek
Echt Kelišová 7751 příspěvků 26.01.18 17:37

V tomhle věku je to s nimi nuda. Časem se to zlepší a je s nimi víc legrace. Mně pomohlo soustředit se na to, na co jsem neměla čas když jsem chodila do práce - knihovna :mrgreen: Moje starší dcera prakticky vyrostla v městský knihovně :mrgreen: Pak jsme to vzali domů procházkou a bylo to. A taky je dobrý najít si nějakou maminku s podobně starým prckem ;)

Hlavně si napiš co tě tak moc štve. Jestli je to kojení, tak přestaň. Jestli pocit izolace, tak choď častěji pryč.

Jestli, ale nedokážeš říct proč, tak by to mohla být poporodní deprese. A tu je potřeba řešit

Mollify83
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 26.01.18 17:37

Neksi první ani poslední, ani mě mimi období nijak nebavilo. A to jsem to měla jednodušší tím, že jsem nekojila. Teď je klukům 2,5 a 15m a začíná to být zábavné i když náročné :) oba chodí, jídlo se dá koupit jakékoliv. Starší je už více méně samoobslužný. Ale s jedním se dá začít i dřív, najdi si plavání, dětské cvičení - pomáhá to. Teď než ti ještě kousek doroste, zkus si častěji najít čas pro sebe. Mě pomáhalo cvičení pilates. Neboj bude to lepší ;)

elle21
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 26.01.18 17:38

Jednoduše řečeno, už nejsi sama za sebe a máš zodpovědnost za dítě a teď ti to asi docvaklo, bude líp :kytka:

tini
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 5 inzerátů 26.01.18 17:45

Neboj, nejsi sama a ma to tak spousta maminek, jen se o tom moc nemluvi, vsichni predpokladaji, jak musis byt stastna a „uzivat si drobecka“. Pritom je to pekna nuda.Byt tebou, tak se snazim si to nejak zprijemnit. U kojeni si poustet na pokracovani filmy nebo serialy, cist si.Na vychazku to vzit kolem kavarny, cukrarny a neco dobreho si koupit. Sejit se nekde s kamaradkama? Domluvit si kratsi hlidani a vyrazit na masaz, ke kadernici nebo si zacvicit. Opravdu s jarem bude vice moznosti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 18:05

Byla jsem na tom podobně. Ve 3 měs jsem začala pár hodin týdně pracovat a hodně se to zlepšilo. Odpočinula jsem si psychicky, přišla na jiné myšlenky, cítila se „užitečně“ a na mimčo se vždy po práci hrozně těšila. S babičkama jsme měli harmonogram hlídání, manžel jezdil dřív z práce a všichni spokojeni :) Všichni si dceru užili, ta měla pořád různorodý program. V podobném režimu jedeme dál a za mě super! Dopoledne jsem s ní byla já, od roka jsme přidali kroužky. Po obědě dlouho spí a pak hlídali manžel, babičky a později i chůva.

Matylda22
Povídálka 48 příspěvků 26.01.18 18:35

Neboj, jsem na tom podobně, mám dvouměsíčního prcka a taky to není žádný med. Kojím skoro hodinu každý dvě hodiny, takže téměř nonstop. A když zrovna nekojím, tak malej řve, protože trpí na koliky, takže jediný co dělám kromě kojení je cvičení s nožičkama, masáže a utěšování apod. A protože téměř pořád kojím, tak nemůžu ani skoro nikam vyrazit ven sama. Je to na palici :zed: Jediný čím se utěšuju, tak že ve třech měsících koliky doufám přejdou, malej začne být víc v pohodě a já taky, neztrácím naději :) Ale i přes to všechno, když vykouzlí nějaký ten svůj úsměv, tak hned vyměknu a cítím, jak moc ho mám ráda :srdce:

catchthem
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 26.01.18 18:39

Jestli ti to pomůže, já byla totálně na prášky, ubrecena, láska se dostavila později, tak kolem snad dvou týdnů. Prcek špatně spal a spí blbě doteď. A já si říkala, jak mi bylo dobře, že to nedám, že ho někde někomu nechám. Po třech měsících, jáknje doufala se nic moc nezměnilo pro mě. S prckem byla tedy lepší a lepší komunikace, ale vlastně doteď, a to má před dva roky, mám někdy nervy. Ale já jsem ze své podstaty člověk, co má rád své pohodlí a klid a mám ráda všechno naplánované a aby to ale i tak vyšlo :-D což s dětmi nejde, takže jsem většinu času frustrovaná. I tak ale musím říct, že bych neměnila. Druhé už tedy zrovna nechci ale… Já jsem prostě ta, co si to začne užívat až od tří let :-D

srpen89
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 27.01.18 05:21

@Schíza008 a jaky mas vztah k jinym detem? Proste jen nejsi matersky typ a nejsi z mimina tak poprdena jako jine matky. Take to tak mam, ale ver mi, ze se to zlepsi. Take mi to chvili trvalo, nez jsem se do svych deti zamilovala. Ted uz jsou velke, uz davno to nejsou mimina. Syn uz je skoro dospely a mala pujde pristi rok do skoly. A svoje deti miluji nadevsechno na svete. Pokud te neuspokojuje byt na matersky, naplanuj si rodicak treba na 2 roky a vrat se do prace. Ja to tak udelala a bylo to idealni, spokojenost na vsech stranach. ;)

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 27.01.18 06:36

Ahoj, já to měla stejně..Tedy nestíhala jsem přemýšlet, jestli je mateřská oběť, alee měla jsem šílené pocity a myslela, že se nedožiju prvního roku malého :? Už v proodnici mi celých 5 dní a nocí proplakal, doma to pokračovalao stejně, 6 nedělí bylo šílené peklo a táhlo se to ještě dýl. Nebyla jsem schopná se sním mazlit, jen jsem kojila, léčila jeho koliky a nic jiného nestíhala. Manželství na bodě nula, byla jsem nervní, nevyspalá, věčně na muže řvala a já si říkala, že to vše asi špatně skončí.
Brečela jsem s ním den co den, spával tak hodinu v kuse v noci a opět řev. Komu jsem to řekla, byla jsem za exota, každému miminko spalo a nikdo nic takového neměl.
Všichni na mě koukali jak na blázna a já měla pocit, že nezvládám být matkou. Každý byl štastný, chodil kafíčkovat, nebo babičky za zadkem. Mně nkdo dítě nepovozil, ani neuvaři oběd.

Kolem půl roku se vše zlepšilo, kojit jsem přestala, malý lépe spal. Od roku do jeho 20 měs. už to byl frkot a skoro si nic z toho nepamatuju, už jsem si ho začala užívat, byla štěstnější, spával celou noc, ale zas blbě jedl :lol:

Ted ve 2 letech je to veselý chlapeček, baští o sto šest, spí 13 h denně, mluví už v jednoducých větách, co měl dřív občas vzteklé období už nemá, nebo velmi málokdy, (běhm pár měsíců bylo vše hodně skokové a změnila se mu docela osobnost na poslušné a rozumné dítě) a já čekám druhé a trošku i lituju, že nebudu mít na něj moc času, ted bych byla na mateřské s ním i 4 roky. Těším se na každý den s ním a denně mu říkám, jak ho miluju, on mě taky :srdce:

Takže vydrž uteče to a na vše zlé zapomeneš :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >