Druhá svatba, bydlení s tchýní

Anonymní
22.7.13 13:01

Druhá svatba, bydlení s tchýní

Ahoj holky,

nezlobte se za inko,

jen potřebuji někoho, kdo to prožíval stejně..

Za měsíc se mám vdávat, podruhé.

Nad ránem mě budí strachy, zda to zvládnu, být znovu manželka /nesmějte se/ a celkově se starat.
Budu se s dítětem stěhovat na dobu cca 2 let k nastávajícímu muži, čili bydlení s tchány, v druhé, ale neuzavřené bytové jednotce.

Uvítám spíše někoho, u koho to probíhalo pohodově, ne takové to že k tchánům nikdy..
Spíš fakt jen podporu, po ránu mi bývá mizerně, nevím, zda pracuje podvědomí a i ty kroky znovu, do něčeho nového…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24365
22.7.13 13:06

A bydleli jste spolu už předtím, teda se snoubencem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4289
22.7.13 13:16

Já taky bydlím u „tchánovců“ (mám přítele, né mažela). Máme samostatnou bytovou jednotku, ale společný vchod, schodiště a chodbu. Oni bydlí dole a my nahoře. Myslím, že zatím je vše v pohodě, uvidíme jak to bude dál… zatím tam bydlím cca rok a půl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
22.7.13 13:17

Vzali jsme se v sobotu a ke tchánovcům se v nejbližší době budeme taky stěhovat ;-)…také mám obavy, ale vycházíme spolu celkem v pohodě, tak snad bude klid…doufám, že sem někdo přispěje s pozitivními zkušenostmi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4289
22.7.13 13:38

Byla jsem zvyklá bydlet cca 5 let sama, tak jsem si zvykla na svůj klid. Vše je o vzájemné toleranci a hlavně domluvě. Musím to zaťukat, ale zatím u drobných nedorozumění stál přítel vždy za mnou :) A dobudoucna, až bude dítě (doufám) v tom také vidím výhody i nevýhody (výhoda - odběhnu do obchodu a na dítě dohlídnou, a nevýhoda - babičky jsou proto aby rozmazlovali a v tomto případě mít babičku doma… nic moc… :cert: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27510
22.7.13 13:53

Já bych s tchánovci/mladými nebydlela. Ale oceníš to (když přežiješ mateřskou) až nastoupíš do práce a budeš mít u nemocného hlídače v baráku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.7.13 13:58

Ahoj, bydlím s rodiči mého muže už přes rok…Také v nezavřené jednotce a prozatím dokonce se společnou sociálkou… zpočátku jsme se zžívali a zjišťovali co je standart pro ty druhé, potom jsme udělali rodinnou poradu, pověděli jsme si co by se mělo zlepšit a posledního půl roku už žijeme v pohodě, dokonce si vyloženě vyhovujeme… fungujeme tady společně a bez problémů…

• Nahlásit
  • Citovat
Ajlín
22.10.13 22:05

Ahoj, mám stejné obavy, jenže s tchyní budu bydlet ještě navíc i s její tchyní - trojgenerační dům. Jsou všichni hrozně milí, ale mám strach, abych měla soukromí, tchyně je na mateřské a ještě nějaký pátek bude a já teď mimi čekám. Už takhle mám občas problém prchnout před povídavou babičkou a je mi blbý se vymlouvat…Tak mám strach, aby mi nebyly poskytovány byť cenné ale příliš časté rady a komentáře typu - ty to děláš takhle? Není to lepší takhle?… plus časté návštěvy na patře, jelikož dítě spojuje atd (od obou tchyní). Nemáte někdo zkušenost s bydlením v trojgeneračním domě? Díky moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
6955
22.10.13 22:22

Myslim si ze bydleni ve dvou a vice generacnim domku nemuze nikdy delat dobrotu :think: jednou se ty vztahy vzdycky pokazi. I kdZ jsou na zacatku skvele. Proste to nedela dobrotu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
milá holka
22.10.13 22:35

Bydlení s tchýní neni dobrý, taky jsem bydlela u tchýně s rodiči a bylo to strašný. Radim ti, jdětě do vlastního bytečku, tchýně i tcháni dělaji intriky, kecaji do všeho a nenechaji vám klid.

• Nahlásit
  • Citovat
13510
22.10.13 22:50
@Ajlín píše:
Ahoj, mám stejné obavy, jenže s tchyní budu bydlet ještě navíc i s její tchyní - trojgenerační dům. Jsou všichni hrozně milí, ale mám strach, abych měla soukromí, tchyně je na mateřské a ještě nějaký pátek bude a já teď mimi čekám. Už takhle mám občas problém prchnout před povídavou babičkou a je mi blbý se vymlouvat…Tak mám strach, aby mi nebyly poskytovány byť cenné ale příliš časté rady a komentáře typu - ty to děláš takhle? Není to lepší takhle?… plus časté návštěvy na patře, jelikož dítě spojuje atd (od obou tchyní). Nemáte někdo zkušenost s bydlením v trojgeneračním domě? Díky moc :)

Bydleli jsme u tchýně a její tchýně necelého půl roku. Po sedmnácti letech má tchýně stále ještě občas mezi řečí děkuje, že to takhle dopadlo a můžeme se mít všichni rádi a těšit se na občasné návštěvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
karfice
22.10.13 23:44
@Ajlín píše:
Ahoj, mám stejné obavy, jenže s tchyní budu bydlet ještě navíc i s její tchyní - trojgenerační dům. Jsou všichni hrozně milí, ale mám strach, abych měla soukromí, tchyně je na mateřské a ještě nějaký pátek bude a já teď mimi čekám. Už takhle mám občas problém prchnout před povídavou babičkou a je mi blbý se vymlouvat…Tak mám strach, aby mi nebyly poskytovány byť cenné ale příliš časté rady a komentáře typu - ty to děláš takhle? Není to lepší takhle?… plus časté návštěvy na patře, jelikož dítě spojuje atd (od obou tchyní). Nemáte někdo zkušenost s bydlením v trojgeneračním domě? Díky moc :)

Holka zdrhej, ony jsou sice milé, ale dycky ti budou do všeho kecat, dycky, za chvíli tě to omrzí. Si přečti jiné fora tady na miminu a zjistíš, jak všechny ženské psaly o tom, jak žili s tchýni a jak to vždy dopadlo! Tchýně otravuje, tchýně dělá tamto, já si to nepřeju a kdesi cosi. Ber nohy na ramena a padej odtamtuď! Má jediná dobrá rada - a zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
milá holka
22.10.13 23:47
@karfice píše:
Holka zdrhej, ony jsou sice milé, ale dycky ti budou do všeho kecat, dycky, za chvíli tě to omrzí. Si přečti jiné fora tady na miminu a zjistíš, jak všechny ženské psaly o tom, jak žili s tchýni a jak to vždy dopadlo! Tchýně otravuje, tchýně dělá tamto, já si to nepřeju a kdesi cosi. Ber nohy na ramena a padej odtamtuď! Má jediná dobrá rada - a zadarmo.

Ano je to přesně jak jsem to psala já: CITUJI SEBE: Bydlení s tchýní neni dobrý, taky jsem bydlela u tchýně s rodiči a bylo to strašný. Radim ti, jdětě do vlastního bytečku, tchýně i tcháni dělaji intriky, kecaji do všeho a nenechaji vám klid.

• Nahlásit
  • Citovat
15977
23.10.13 06:16
@Ajlín píše:

Tak to ti holka nezávidím. Uvidíš, že tady budeš za pár měsíců fňukat. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5708
23.10.13 07:05
@Ajlín píše:
tchyně je na mateřské a ještě nějaký pátek bude

Kolik je tchýni 8o :?: že je na mateřské

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit