Vinylová podlaha Berry Alloc Pureloc - máte?

LL
1057
21.7.13 09:15

Vinylová podlaha Berry Alloc Pureloc - máte?

Ahojky holky, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte některé tuto vinylovou podlahu se zámky - clik systém. Líbí se mi konktrétně vzor Autumn Oak - dub podzimní.
http://www.berryfloor.cz/pureloc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2309
21.7.13 09:28

Ten je z nich asi nejhezčí, mě by zajímalo, jak působí ve velké ploše, jestli celkově nepůsobí tmavší než vzorek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2453
21.7.13 11:40

Ahoj, my budeme dávat Fatra Click. Nevím, jestli je to podobný systém, my jdeme do plovoucí vinylové podlahy, protože nechceme lepený systém. Jinak doporučuji se zajet podívat do podlahářství, protože my jsme zvolili nakonec dekor, který mě na netu vůbec nezaujal, ono v reálu si tam ty vzory dáš na zem a působí to úplně jinak, nehledě na zkreslení monitoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LL
1057
21.7.13 12:51

Jo jo, my byli už v několika podlahářství. Jenže všude mají jen jednu desku, zajímalo by mne, jak to právě vypadá na velké ploše. V katalogu jsou fotky, ale realita může být jiná. Vybíráme clik, ale na umělé hmotě, ne na dřevěné podložce kvůli prostupu tepla při podlahovém vytápění. Díky za příspěvky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
werty29
26.8.13 16:03

Ahoj aka je podlaha Fatra click odporucas ju?

• Nahlásit
  • Citovat
4263
28.8.13 10:09

@ana11 Ahoj muzu se zeptat, jak dlouho Fatra Click mate? POdle ceho jste vybirali? Ja furt nevim, co vzit, do kuchyne a obyvaku cca 35m2 aby to vydrzelo a ja pak nebyla nastvana… Rozhodne nechculepeny…ale kdo se ma v tech klikacich vyznat…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2453
3.9.13 10:00

@jan.ny17 omlouvám se, že píšu až teď.
Máme Fatra Click, ale bohužel Tě zklamu, protože máme čerstvě položené v novém domě a ještě tam nebydlíme, takže zkušenosti po nějaké době užívání nemůžu poskytnout.
Vybírali jsme podle referencí různě po diskusích. Volili jsme mezi klasickou plovoučkou, nějakým vinylovým click systémem a lepeným vinylem. Muž nechtěl lepený, protože by to bylo o dost dražší, vyžadovalo by to poměrně větší přípravy a navíc prostě věci na pevno když pak chceš změnu jsou náročné na demontáž. Ten FC navíc výrobce garantuje, že je možné alespoň jednou rozebrat a znovu složit. Nemyslím si, že bychom to teda rozebírali a dělali znovu, ale prostě pocitově nám to bylo nejblíž a za ještě pro nás akceptovatelnou cenu. Máme to na podlahovém vytápění, ale do patra, takže kdyby byly nějaké tepelné ztráty, tak teplo půjde dolů, navíc i ten plovoucí vinyl je doporučovaný jako vhodný na podlahovku. Samozřejmě třeba dlažbě se nic nevyrovná, ale zas co se týče komfortu na bosou nohu studená dlažba nic moc.
Vybírali jsem přímo v podlahářství, protože na netu ty odstíny nemusí souhlasit, navíc jsem si to neuměla představit na trochu větší ploše. Takže jsem zašli a poskládali si tam ty pásy vedle sebe a vybrali. Jo a my teda máme FC v celém patře a budeme pokládat i na schodiště, takže to budeme mít celé až dolů v jednom dekoru, což jsem si přála.
Kdybych mohla ještě s něčím poradit, stačí napsat. Bohužel to nejdůležitější - jak jsme spokojeni s užíváním (a já jsem i zvědavá na údržbu), zatím neporadím, až tak za měsíc, spíš dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
3.9.13 10:53

@ana11 Dekuju moc. No me je proste ten click system nejsypmatictejsi, lepeny taky nechcu, bojim se rozlezani spar. Pises, ze budete davat i na schody… Jak to tam date? Nebude to „klouzat“ kdyz to neni lepene? Memu chlapovi se prave nelibi, ze jak by to na tech schodech drzelo, ze tam asi budeme muset davat lepeny.. no nevim, libilo by se mi to vic nez dlazba nebo drevo popr. koberec, ktery dame provizorne ted.
A pokladali jste si to sami? Bylo to v pohode? Ja se byla podivat v bauhausu na ten jejich b! design, ma naslapnou vrstvu 0.3 a kdyz do toho chlap zajel klicema, nevydrzelo to :lol: :( pak zkusil ten 0.5 tak ten uz byl lepsi… Zkouseli jste to na nejakem zkusebnim kousku poradne otestovat? Bojim se, ze pak decko neco udela a ja se budu koukat na ryhu na zemi :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2453
3.9.13 11:01

@jan.ny17
nakonec to pokládal manžel. Sice jsme měli docela dobrou cenovou nabídku na práci, ale my tam zatím potřebujeme vždy skloubit tolik akcí dohromady, aby to dávalo smysl, že to děláme postupně a sami (teda manžel sám + jeden člověk na pomoc - máme velké místnosti, takže by to byl na jednoho člověka záhul).

Ty schody se lepí a jsou tam nějaké schodišťové profily, kterýma se to ještě ukotvuje. Přiznám se, že jsem moc tu pokládku schodů nesledovala. Ale přesně - my byli v Hornbachu a nějaký chytrák nás tam varoval před plovoucím systémem na schody, že to sjede. Asi neměl vůbec představu o tom, jak se to dělá. Každopádně se večer můžu zeptat a ještě ti napsat o tom schodišti víc.

Zkoušeli jsme do toho rýpnout, ale to víš, že to nevydrží všechno. Na běžnou zátěž by to mělo být ok, prý i dokonce na kolečka od křesla k psacímu stolu. To teda nechci pokoušet, ale myslím si, že co se týče zátěže, je to jedna z opravdu lepších možností. Hobby markety nás nabídkou zklamali. Měli tam levné a nekvalitní šunty, tak to na mě alespoň působilo.

Jo a ještě se mně líbil nějaký plovoucí systém Meister (nebo tak nějak se to píše, musela bych zagooglit). Prý novinka, ale ještě o trochu dražší než FC a to už bychom nedali. My pořizovali přes 80 m2 krytiny + lišty + ty schodišťové profily. Ono každá stovka na m2 je pak znát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
3.9.13 11:13

@ana11 No jako ja jeste poradne nevybiram, protoze momentalne narychlo resime koupelnu, obkladac prijel o 2 tydny driv a ze ma cas, taks e do toho pusti, takze narychlo shanime material a informace, tak vse ostatni jde do pozadi.
Jednou bych chtela vinyl „vsude“… ale prozatim jsem chtela do kuchyne a obyvaku… coz je tech 35m2…ale uz ted vidim, ze financne nezvladnem ani to, ze asi jen tu kuchyn (aby zbylo neco malo na prilepsenou na linku)a zbytek pak casem… A presne, je rozdil koupit m2 za 699 a za 849 nebo pres 1000 kor pri nemalych plochach… No ale aspon vim, ze FC si mam nastudovat detailneji az bude cas.
Kdybych te pak nekdy v budoucnu mohla jeste otravovat jeste treba s infem o tech schodech budu moc rada:-) Diky :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3797
15.3.14 16:51

Ano 11, jak se vám podlaha Fatra click osvědčila? To má zespodu korek nebo jen plastovou desku? Máte podlahové topení? Nebo někdo jiný máte zkušenosti s vinylovými podlahymi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.14 23:30

Zdravím, také právě řešíme podlahu. Vybrali jsme vinylovou plovoučku - málem jsme objednali Gerflor, ale po přečtení recenzí budu raději volit Fatru click, je pevnější. Ta od Gerflor má pod vinylovou vrstvou textilii, prý se proznačuje nábytek a v kuchyni když spadne nůž…Jen mám problém s výběrem dekoru, prodejci nemají nové vzorníky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.14 18:45

Ahoj, tak mi právě položili, teda spíše manžel Vinylovou podlahu na korku, je tedy drahá, ale prý se to vyplatí. Manžel to zvládl sám, nemusí se pod to nic dávat a zacvakává se krásně do sebe, je to super. Dávali jsme jí dětem do pokojů, ložnice a teď nás čeká kuchyně a obývák. Ještě tedy nebydlíme, čeká nás stěhování za 14 dnů. Už se moc těšíme. Tak uvidíme co za nějaký čas, ale doufám, že za takové p :D eníze bude vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
23.11.14 14:22

Ahoj, zajimalo by mě, jestli jste si tu podlahu Berry Alloc nakonec pořídili? Mně se líbí design Honey Oak. Oproti jiným vinylům je to o něco dražší, ale tahle podlaha se mi líbí ze všeho nejvíc, tak bych chtěla vědět, jestli to stoji za to? Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
31.5.15 01:47

Už je máte ozkoušené?

Zkusím znovu probudit diskuzi… Jak se vám osvědčily vinylové click sytémy na podlahovce - fóliích? Našla jsem jedny zajímavé, 7mi vrstvé s korkem nebo 6ti vrstvé bez na podlahovky, a opravdu uvažujeme podlahy pořídit na namáhaná místa, obývák, jídelna, kuchyň. Do kuchyně bez korku, je tam podlahovka, zbytek stejný dekor ale s korkem - máme pouze radiátory…

Moc dík :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama