Druhé dítě - ano/ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Faris
Stálice 86 příspěvků 04.11.18 20:50
druhé dítě - ano/ne?

Dobrý večer, chtěla bych se dozvědět Váš názor. Budu úplně upřímná, prosím o co nejupřímnější odpovědi. Je mi 30, partnerovi 40. Jsme spolu 7 let. Děti nechtěl, málem rozchod. Teď syna (10 měs) miluje nadevše a je ten nejlepší táta. Takže by druhé dítě zvládl určitě, pokud bych se rozhodla, že ho chci. Ale já nevím. Těhotenství bylo krásné, porod příšerný, šestinedělí v pohodě, protože syn byl a je opravdu zlaté a nenáročné dítě. Takže celou dobu krásně spíme, žádné probdělé noci ani proplakané dny. To znamená, že mám čas i na sebe, v klidu vařit, cvičit, jíst atd. Navíc bydlíme ve dvougeneračním domě s tchyní, která ho ráda nakrmí a pomazlí. (Je starší a ne uplně pohyblivá, takže hlídat na delší čas jí ho nedám, nestihla by za nim běhat). Takže jedno dítě zvládáme všichni krásně a v klidu. A já teď nevím, zda se toho komfortu vzdát a pořídit si další. kladu si otázky: Co když druhé nebude tak hodné? Co když se budeme kvůli němu hádat? Co když nebudu mít čas na prvního syna? Jaká je nejlepší doba mít děti od sebe? Budeme muset koupit větší auto. Co spoření, vysoká škola, lyžáky, kroužky… Sama jsem jedináček byla 17 let, pak se mi narodil brácha. S bratrem se milujeme, jezdí k nám pravidelně a hlídá mi syna. Naše rodina opravdu funguje skvěle. V podstatě jsme ale oba s bratrem vyrůstali jako jedináčci, a tudíž jsme oba trochu sobci… partner je naopak ze 3 dětí nejstarší a co mi vypráví..nechtěla bych, aby můj syn musel zažít to samé jenom pro to, že měl dva mladší sourozence, což si nevybral. A teď prosím hlavně ty, co mají více dětí. Litujete toho? Řekly jste si někdy, že kdybyste měly jedno, že by to bylo lepší, jednodušší?
Finančně? Kvůli práci? Klidně posílejte anonymní odpovědi, ale fakt upřímně. Díky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Hobitka
Závislačka 3509 příspěvků 04.11.18 20:53

Mam tri rychle za sebou a nemenila bych, ja naprosto miluju pozorovat sourozenecke vztahy. Ale jsou jeste male, 6r, 4r a 18m.

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 04.11.18 20:53

@Faris tři děti, někdy je to na mašli, ale nelituji. :srdce: klidně jeste počkej, ať se ti to rozleží, malej je ještě maličkej. :kytka:

Faris
Stálice 86 příspěvků 04.11.18 20:57

když vidim miminko, hned bych chtěla další.. jenže je to závazek na celý život, no. :)

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25042 příspěvků 04.11.18 20:57

Mám dvě a neumím si představit jen jedno. Takové dítě mi přijde jako chudák ( i když reálně chudák být nemusí, jak to jistě spousta jedináčků napíše). Z práce vím, že v dospělosti jedináčci často trpí tím, že jsou sami na stárnoucí rodiče nebo staré rodiče. Jsou sami na to, aby naplnili rodičovské touhy. Není to lehký úděl.

Fofrník
Závislačka 3487 příspěvků 04.11.18 20:58

@Faris Jestli má trauma že byl nejstarší ze tří dětí není to jeho chyba ale chyba rodičů (ve výchově). Co budou zažívat vaše děti přeci záleží jen na vás. Jinak máme sedm dětí a neměnili bychom (i když připouštím, že pro okolí jsme trošku extrém). :kytka:

Příspěvek upraven 04.11.18 v 21:00

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 8105 příspěvků 04.11.18 20:59

Já myslím že žádná máma nelituje dítěte, které má. To ale neznamená, že ty musíš litovat toho, ze další nemáš.

adeeelia
Kelišová 7246 příspěvků 04.11.18 20:59

@Faris Mám tři. Samozřejmě, že s jedním je to jednodušší, víc svého času, finančně méně náročné, klidnější. Pro mě je ale to, co dávají sourozenci sobě navzájem i tu lásku, kterou dávají nám něco, co stojí za pár obětí :srdce:

Ale ještě bych klidně počkala. Mezi prvními dvěma máme 2,5r rozdíl, mezi druhou a třetím 3r a za mě tři roky ideál ;)

K92
Kecalka 188 příspěvků 04.11.18 21:00

Mam stejně staré dítě jako ty. Manžel mi už od narození malého říká, že musíme mít víc než jedno dítě, protože bych ho prý hrozně rozmazlila. Pořád ho muchlam, mazlím a říkám mu jak je krásný a roztomilý a pořád kolem něj něco řeším, pozoruji ho :D :D … Navíc toužím prožít to celé ještě aspoň jednou, pro mě je to asi návykové, těším se na další miminko.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 34 inzerátů 04.11.18 21:00

Mám 2 děti 2 a čtvrt roku od sebe, umí se krásně poštěkat, ale už si spolu hezky vyhrajou, jsou to parťačky, nechtěla bych mít jedináčka. A dvě děti se do běžného auta přeci vejdou?

Venceslavka
Kecalka 239 příspěvků 2 inzeráty 04.11.18 21:03

Řekla bych, že mít jen jedno dítě bude určitě snazší a jednodušší než mít dětí víc. Jde o to, jestli ti dalěí dítě bude za to stát…a to je samozřejmě individuální.
My máme zatim jedno, asi druhé přijde (snad), ale až to budu cítit, že chci další dítě, plně se mu věnovat a ne se hnát za nějakou představou, že máme mít 2 děti.

Uživatel je onlineKarleon
Kelišová 5350 příspěvků 04.11.18 21:03

Nikdy, nikdy, nikdy bych nechtěla mít jen jedno dítě.

warita
Echt Kelišová 8215 příspěvků 04.11.18 21:05
@K92 píše:
Mam stejně staré dítě jako ty. Manžel mi už od narození malého říká, že musíme mít víc než jedno dítě, protože bych ho prý hrozně rozmazlila. Pořád ho muchlam, mazlím a říkám mu jak je krásný a roztomilý a pořád kolem něj něco řeším, pozoruji ho :D :D … Navíc toužím prožít to celé ještě aspoň jednou, pro mě je to asi návykové, těším se na další miminko.

huh, ja myslla, ze to je normalni. Delam to stejne.

jamik1416
Kecalka 148 příspěvků 04.11.18 21:06

No a co na případné druhé dítě říká partner? To je docela podstatné a důležité… :think: Prober to s ním a pokud souhlasí, máte na to sílu, prostor a finance, určitě bych do toho šla. :)
Jinak my máme děti dvě, ta druhá přišla celkem rychle, rychleji než jsme čekali. Ale jsme moc rádi, že ji máme. Děti jsou dva roky od sebe. Ono těch otázek a pochybností je pořád dost… a správný čas na dítě, at už první, druhé nebo třetí není asi nikdy.
Závidím ti klidné a hodné miminko a přeji at to druhé se povede podle stejné šablony :lol:

Kelsey
Hvězda diskuse 44772 příspěvků 04.11.18 21:06

Taky mame tri po sobe (takhle to planovane nebylo). Je to fajn, jak to je. Jsou partaci.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >