Druhý cs,spinal či celková

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 12.01.18 07:16
Druhy cs,spinal ci celkova

Vim, je to casty dotaz tady. V cervnu me ceka druhy cs…mam indikaci k cs bohuzel..ale zvazuju spinal nebo celkova, u spinalu jsem minule skolabovala a stejne jsem to prospala, navic byl napich doslova horor :( a dlouho pater i bolela…mydlite ze muzu na celkovou?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.18 07:54

Ja byla v listopadu na planovanem a dali mi vybrat. Premlouvali me na spinal, ze je to setrnejsi pro miminko. Presto jsem sla do celkove - bala jsem se, ze kdyby se neco stalo, tak abych to nevedela. Dobre jsem udelala, po zavedeni cevky jsem se totalne rozsekala nervove a nevim, jak bych zvladla spinal. Nevim, jak by me napichli, na stole jsem dostala sileny strach a strasne se trasla. Za me celkova bez debaty.

MartinaCV
Kelišová 6344 příspěvků 12.01.18 08:03
@Andy27 píše:
Vim, je to casty dotaz tady. V cervnu me ceka druhy cs…mam indikaci k cs bohuzel..ale zvazuju spinal nebo celkova, u spinalu jsem minule skolabovala a stejne jsem to prospala, navic byl napich doslova horor :( a dlouho pater i bolela…mydlite ze muzu na celkovou?

Ahoj, já po zlomené pánvi musím taky vždy na císaře. Mám za sebou prvního v 9/2016 a teď se snažíme o druhé dítě. Měla jsem spinál, napíchnutí bylo v pohodě - tady půjde o šikovnost lékaře - ale po napíchnutí u mě došlo k prudkému poklesu tlaku, což je způsobeno vylitím mozkomíšního moku. Okamžitě mi museli podat Efedrin. Byl to stav na umření, stává se to. Takže tohle bylo strašný :zed: Co jsem četla, nemusí se to stát. Záleží asi na síle jehly, na úhlu vpichu..bude toho víc, co to ovlivňuje. Jestli se povede druhé, tak si budu od počátku těhu hodně zjišťovat, do jaké porodnice jet. Celkovou mít můžeš, ale je tam nutnost větší rychlosti, do kdy musí miminko vyndat ven, udávají se 4 minuty, než prostoupí narkóza k miminku a nevidíš ho, no :( Zkus se pozeptat na to, kde ty spinály opravdu umí, jestli už nejsi někde registrovaná. Já jsem z oblasti, kde si porodnici můžeš vybrat klidně až pár týdnů před porodem. Nevím tedy, jestli ten kolaps u tebe byl tlakem nebo psychicky..

jaanulkaa
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 12.01.18 08:12

Já mela plánovaný císař kvůli tomu, ze byla mala špatné otočena… vybrala jsem si spinal a neměnila bych…sice napichnuti bolelo a protoze uz jsem mela kontrakce, tak byla fuška se nehybat, ale za to, že jsem malou viděla hned když ji vyndali a věděla jsem, ze je v pořádku mi to stalo…
Hned po sesiti me odvezli na normální pokoj, kde čekal manžel a dali nám i malou, tak jsme hned mohli byt spolu… po celkový narkóze většinou dávají na pooperační pokoj, kam dite nedávají…:-(

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 46845 příspěvků 12.01.18 08:23

Měla jsem to stáhne jak ty. Nepichali mi teda anestezii, ale epidurál a po tom, co se nepovedl, tak jsem šla pod celkovou na císař. U druhého jsem prostě spinal nechtěla, přemlouvali mě, ale já to prostě nedala. No ale v celkový jsem byla dlouho, měla. jsem po prvním císaři srůsty a než se prorezali, tak došla narkóza až k malýmu, a museli ho rozdychavat a pak byl na JIP. Před. dvema lety bych ti jasné řekla, že za mě celková. Teď už bych se snažila to napíchnutí nějak přežít.

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 12.01.18 08:26
@Anonymní píše:
Ja byla v listopadu na planovanem a dali mi vybrat. Premlouvali me na spinal, ze je to setrnejsi pro miminko. Presto jsem sla do celkove - bala jsem se, ze kdyby se neco stalo, tak abych to nevedela. Dobre jsem udelala, po zavedeni cevky jsem se totalne rozsekala nervove a nevim, jak bych zvladla spinal. Nevim, jak by me napichli, na stole jsem dostala sileny strach a strasne se trasla. Za me celkova bez debaty.

Prave toho se bojim mam panickou poruchu a tohle po te zkusrnosti me desi…ze se slozim a nebo utecu jak uvidim tu jehlu..co kdyz po nem znovu zkolabuju uz to nechci zazit ani tu bolest :(

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 12.01.18 08:29
@MartinaCV píše:
Ahoj, já po zlomené pánvi musím taky vždy na císaře. Mám za sebou prvního v 9/2016 a teď se snažíme o druhé dítě. Měla jsem spinál, napíchnutí bylo v pohodě - tady půjde o šikovnost lékaře - ale po napíchnutí u mě došlo k prudkému poklesu tlaku, což je způsobeno vylitím mozkomíšního moku. Okamžitě mi museli podat Efedrin. Byl to stav na umření, stává se to. Takže tohle bylo strašný :zed: Co jsem četla, nemusí se to stát. Záleží asi na síle jehly, na úhlu vpichu..bude toho víc, co to ovlivňuje. Jestli se povede druhé, tak si budu od počátku těhu hodně zjišťovat, do jaké porodnice jet. Celkovou mít můžeš, ale je tam nutnost větší rychlosti, do kdy musí miminko vyndat ven, udávají se 4 minuty, než prostoupí narkóza k miminku a nevidíš ho, no :( Zkus se pozeptat na to, kde ty spinály opravdu umí, jestli už nejsi někde registrovaná. Já jsem z oblasti, kde si porodnici můžeš vybrat klidně až pár týdnů před porodem. Nevím tedy, jestli ten kolaps u tebe byl tlakem nebo psychicky..

Mela jsem to taky poklesl mi tlak vyndaly malou a asi po 15 minutach hups…celkove napich byl strasny, nemluve te rok me bolel vpich

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 12.01.18 08:31

@MartinaCV byl to taky pokles tlaku…na prvni spinal no nevedela jsem co me ceka takze jsem se nebala…a tesila

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 12.01.18 08:36

Já měla akutní cs, ale i tak mi nabydli spinal…ptali se mě až na sále, ze sekcí jsem ani nepočítala takže jsem to hned přijala..napichnuti mezi kontrakcemi jsem necitila, asi šikovná anezteziolozka…sly­sela jsem maleho plakat, dali mi ho,,potulit" i slzy mi tekly????rano přivezli na jip paní po celkové, byla dezorientovana, probudila se přímo do bolestí a musela čekat na info než přišel dětský lékař..já určitě půjdu zase do spinalu, fyzicky i psychycky jsem to zvladla i když se jednalo o akutku kvůli nepruchodnosti pupecniku.

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 12.01.18 08:38
@Andy27 píše:
Prave toho se bojim mam panickou poruchu a tohle po te zkusrnosti me desi…ze se slozim a nebo utecu jak uvidim tu jehlu..co kdyz po nem znovu zkolabuju uz to nechci zazit ani tu bolest :(

Já teda jehlu nevidela, otocila jsem se zády a citila jen tu včelicku na umrtvení, o zavedení spinalu jsem ani nevěděla, jen mi řekli hotovo, lehneme si :nevim:

hofka
Extra třída :D 14954 příspěvků 12.01.18 08:43

Měla jsem oba SC při vědomí, vše v pohodě. Během druhého se mi dělalo 2× lehce mdlo, ale velmi vnímavý anesteziolog hned poznal a rychle zareagoval a bylo vše ok. Myslím, že je k nezaplacení slyšet první křik mrněte a vidět, že je vše ok hned.

Markéta80
Hvězda diskuse 38789 příspěvků 12.01.18 09:04

Já měla 3 sekce a pro mě bylo důležité co je lepší pro dítě ;) a pro mě zase že když dítě vyndali hned jsme slyšela křik což bylo pro mě uklidnující když 2 ze 3 sekcí byly akutní pro hrozící hypoxii :jazyk:

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 12.01.18 09:07
@hofka píše:
Měla jsem oba SC při vědomí, vše v pohodě. Během druhého se mi dělalo 2× lehce mdlo, ale velmi vnímavý anesteziolog hned poznal a rychle zareagoval a bylo vše ok. Myslím, že je k nezaplacení slyšet první křik mrněte a vidět, že je vše ok hned.

Malou jsem ani nevnimala uz mi klesal tlak a byla jsem jak prastena jen si pamatuju jeji krik ale jakoby vzalene

hofka
Extra třída :D 14954 příspěvků 12.01.18 09:09
@Andy27 píše:
Malou jsem ani nevnimala uz mi klesal tlak a byla jsem jak prastena jen si pamatuju jeji krik ale jakoby vzalene

tak záleží, co doporučí doktor, pokud byl problém. Ale nemusí to být pokaždé stejné.

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 12.01.18 09:10
@Markéta80 píše:
Já měla 3 sekce a pro mě bylo důležité co je lepší pro dítě ;) a pro mě zase že když dítě vyndali hned jsme slyšela křik což bylo pro mě uklidnující když 2 ze 3 sekcí byly akutní pro hrozící hypoxii :jazyk:

Kazda matka kouka na to co je lepsi pro jeji dite…to neni snad o spinalu…ale rada bych se hla ja diky vpichu se spatne hybala bolelo to rok..budu ted sama na druhe miminko a chci se xo nejdriv citit fit a byt pohybliva…mam tu jeste dalsi ditko a bohuzel nebude nikdo ani babicka kdo by mi ze zacatku pak cokoli podal nebo pomohl

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhadná smrt Alexandra Dubčeka: Může za ni náhoda, nebo vrazi z KGB?

Konspirační teorie vznášející se nad smrtí významných politických... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama