Druhý porod císařem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Simona87b
Povídálka 19 příspěvků 11.05.19 23:01
Druhy porod cisarem

Ahoj všem, mám dotaz ohledně plánovaného císaře v Podolske porodnici. Vsimla jsem si podobných témat, ale z roku 2012.Predpokladam, ze zabtu dobu se věci mohly změnit. Chtela bych se zeptat, mám SC plánovaný kvůli tenké jizve po prvním porodu akutním císařským řezem. Na kontrolách se zatím lékaři nezmiňují o datu.Bylo mi pouze řečeno, ze vzhledem k bolestem a k tenkosti jizvy budu mít plánovaný císař. Docetla jsem se ze probíhá 39+0.Zajima mě však vaše zkusenost-aktuální. Muzu se už teď dotazovat na datum? Nyni jsem v 35.tydnu. Duvod proč to řeším hlavně je ten, ze manžel si musí nahlásit v práci volno. Popripade musíme řešit hlídání pro staršího 17 měsíčního prcka. A jinak vaše příběhy ohledně Druhého SC? Děkuji moc všem za odpovědi předem:-) :)

Přečtěte si článek: Druhý porod a jak probíhá?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lioness34
Závislačka 2660 příspěvků 11.05.19 23:10

Měla jsem 3× sekci, 2× akutní a jednou plánovanou. Chtěli 39+, ale vzhledem k víkendu jsem je umluvila na 38+6. Za mě super. Fakt nedam na ne dopustit.

Simona87b
Povídálka 19 příspěvků 11.05.19 23:12
@Lioness34 píše:
Měla jsem 3× sekci, 2× akutní a jednou plánovanou. Chtěli 39+, ale vzhledem k víkendu jsem je umluvila na 38+6. Za mě super. Fakt nedam na ne dopustit.

U mě to pravé vychází taky na víkend…spis kdy ses prosím dozvedela ze to bude 39+0 víš jestli se na to mám nějak zeptat nebo kdy je tlacit do termínu:-)

Lioness34
Závislačka 2660 příspěvků 11.05.19 23:15

@Simona87b chodila jsem ke svému lékaři a tady jsem byla v poradně pro rizikové po 37.tydnu a tam jsme to domlouvaly - odbery atp mela jsem vždy celkovou… a uprosila jsem je i podle termínu ultrazvuku z 12.tydne a ne poslední menstruace. Naštěstí doktor byl k domluvě sdilny

lucypaja
Echt Kelišová 8674 příspěvků 12.05.19 01:02

Ahoj, mám za sebou dvě sekce, obě plánované, první skrz mé zdravotní obtíže, syn se stejně rozhodl o dva dny dřív, druhá sekce skrz miminka, že byl syn koncem pánevním. Obě sekce v Motole, každá jiná, ale super, třetí bude už jasně plánovaná sekce, sekce se začla plánovat až když sem začla chodit do poradny do nemocnice druhá byla 40+2 a první 39.3 myslím, že v nemocnici bych se o vaší situaci zmínila a třeba se dá dohodnout, ale miminko si stejně může vybrat, ať vám naplánování vyjde

aknadar
Kecalka 410 příspěvků 12.05.19 07:13

Byla jsem tedy v jiné porodnici, ale na víkend plánovat nechtěli :nevim:

lolink
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 12.05.19 07:27

Ted to planuji hodne blizko terminu. Ja rodila 39+5. Mladymu se ven jeste nechtelo.

Virgina123
Závislačka 3368 příspěvků 12.05.19 08:19

@Simona87b Čauky. Jsem po první sekci před 10 lety v podolí
Jizva je asi ok, ale já bych ráda zas sekci, z přirozeného porodu mám fakt obavy.
Jsem taky v podolí.
Nabídli ti tu sekci sami, nebo jak se k tomu stavi? Teď jsem 27 tt a pevné doufám že se s nima půjde domluvit, pac jsem slyšela, že tam fakt rádi řežou a doufám že mně do přirozeného porodu nutit nebudou.
 Diky

Simona87b
Povídálka 19 příspěvků 12.05.19 08:49

@Virgina123
Ahoj, u mě je to ze zdravotních důvodu, otěhotnění bylo nutné rychle za sebou-jinak se snižovala šance vzhledem ke zdravotním problémům. Takze původní jizva po akutním cisari se nestačilo plne vyhojit.Je bolestiva a dle posledniho vyšetření se i ztencuje. Zatim každý lékař říkal, ze bude nutné opět cisarem, ale jak vidíš v prispevcich…zjevně si ještě na nějaké stanovisko počkám. Snad to nenechají zahnat do nějakého extrému…trosku se bojím toho aby to neprasklo…budu držet palečky, aby si porod měla takový jaký budeš chtít…

Simona87b
Povídálka 19 příspěvků 12.05.19 08:53

@lolink
Děkuji za zkusenost, ja tam tedka jdu v pondělí na ultrazvuk tak sem zvědavá jak to bude vypadat, ale vzhledem k tomu, ze mě jizva fakt bolí víc budu asi chtít nějaké jasne stanovisko. Osobne mám opravdu obavy jen o to, abych nezacla mít třeba kontrakce a nějak to neprasklo. Predpokladam, ze k tomu budou s tímhle rizikem nějak přihlížet a tak to nenechají na poslední chvíli, ale tak nějak mi přijde, ze to pravé v Podoli nechávají…první porod byl akutní císař a to až čtvrtý den po příjmu kdy jsem měla kontrakce, ale zůstala jsem na nějakých 3 Cm a dal to nepostupovalo. Synovi se pak začlo pritezovat tak sem musela na sál. Nerada bych pravé sla zase do takového rizika:-(

Simona87b
Povídálka 19 příspěvků 12.05.19 08:55

@lucypaja
Děkuji za zkusenost, je mi jasný, ze se tomu nedá poručit. Zkusim se na to nějak v pondělí na ultrazvuku optat, rada bych věděla jak to bude:-)

Virgina123
Závislačka 3368 příspěvků 12.05.19 08:57

@Simona87b tak ty to máš jasný:)
Držím palce aby to dobře nacasovali a vše bylo ok :kytka:

Simona87b
Povídálka 19 příspěvků 12.05.19 08:58

@Lioness34
Moc děkuji, mužů se ještě zeptat o jakého lékaře slo?
Mě se tam strašně střídají takže úplně nevím se kterým se jak domluvit:-)Ja mám v Podoli gynekologa, který mě ve 20 týdnu předával na prenatalni ambulanci, kde se pravé lékaři stále střídají.

Simona87b
Povídálka 19 příspěvků 12.05.19 09:00

@Virgina123
Moc děkuji i tobě přeji dobry porod v rámci možnosti a hlavně zdravé miminko:-) :kytka:

Lioness34
Závislačka 2660 příspěvků 12.05.19 09:08
@Simona87b píše:
@Lioness34
Moc děkuji, mužů se ještě zeptat o jakého lékaře slo?
Mě se tam strašně střídají takže úplně nevím se kterým se jak domluvit:-)Ja mám v Podoli gynekologa, který mě ve 20 týdnu předával na prenatalni ambulanci, kde se pravé lékaři stále střídají.

Já nerodila v Praze, ale je dobre se zeptat někoho tam / kamaradka a nebo na diskuzi kdo tam je špička… a s nim se domluvit. Já jsem si zjistila takhle taky kdo je nejlepší na sekce a byli jsme i domluveny, plus můj gynekolog mi dal na sebe soukrome číslo, ze kdyby bylo v nemocnici plno a neprijimaly ať mu zavolám ze to zařídí tam kde pracuje. Myslím, ze je dobre, ze si zjišťujes a ptáš se dopredu ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama