Držíte společné obědy/večeře?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 12:04
Držíte společné obědy/večeře?

Otázka jasná, jíte jako rodina společně? My ne - máme s manželem tříletou dceru. Babička (moje tchyně) je z toho celá špatná, že jí nepředáváme důležité hodnoty tím společným jídlem. Jenže my jíme každej jindy, jako děti jsme oba rodinná jídla neměli rádi, rádi si u jídla čteme nebo si prostě myslíme na svoje věci. Dcera se u jídla soustředí na jídlo a něco si povídá, málokdy chce, abychom seděli u ní. Nic na tom měnit nechceme, vyhovuje nám to, jen mě zajímá, jestli jsme fakt divní a děláme to z pohledu většinové společnosti špatně, nebo je to běžný? :lol: Anonym skrz rodinu, je to u nás trochu výbušné téma.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 16204 příspěvků 05.09.19 12:07

Pokud to jde tak jíme spolu

Čičorečka
Závislačka 2785 příspěvků 05.09.19 12:07

Tak když to stejně měnit nechcete, tak není třeba debatovat.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1810 příspěvků 05.09.19 12:08

Občas se nám zadaří v neděli tak 1-2× za měsíc, že poobědváme i s tchánovci. Ale teď v létě ani nevím jestli se vyvedlo:-). Dcera obědvá už kolem 11:30, já tak ve 13. Nehrotíme to.

carsa
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 05.09.19 12:09

Dělejte si to jak Vám to vyhovuje. My ve všedních dnech večeříme všichni společně a o víkendech jsou společná všechna tři jídla.

Kriss Tina
Extra třída :D 12158 příspěvků 05.09.19 12:10

Obědy ne (o vikendu teda jo když sme doma) protože syn ji ve školce a chlap v práci :D ale večeře držíme, nějak nevidím důvod proč by sme měli jist každý jindy, 10× třeba ohravat jídlo, u jídla si číst apod :nevim: to je většinou jedna z mála veci, co rodina dělá společně, krom toho jídla se pak rozprchneme kazdy po svém, práce, děti si hrajou a málokdy si najdem čas si komplet jako rodina sednout. Tak aspoň ty večeře držíme, to mi přijde jako takové minimum toho společného kontaktu. Kdyby sme ještě jedli každý zvlášť tak už se za ten den snad ani všichni najednou nesejdeme :nevim:

Ms.Ragdoll
Závislačka 3367 příspěvků 05.09.19 12:10

Jestli Vám to takto vyhovuje, tak přece není co řešit.:nevim: Každej to má jinak, divný nejste.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 05.09.19 12:11

Ano, snažím se. O víkendu společné obědy a večeře, přes týden alespoň ty večeře. Je to chvilka, kdy se celá rodina v klidu sejde a probere události dne. Ne nadarmo se říká, že stůl by měl být srdcem domova. ;)

kkatuskkaa
Kecalka 171 příspěvků 05.09.19 12:12

Pokud to jde jíme všichni spolu, v týdnu aspoň večeři. Prijde mi to hezky udělat si tu chvíli čas na společné jídlo a pak i povídání.

Lalelale
Kelišová 5435 příspěvků 05.09.19 12:12

O víkendu na tom trvám, společné jídlo je pro mne velmi důležité. Tedy u oběda, u večeře už jak kdy. Nejíst jako rodina alespoň jedno jídlo spolu mi přijde zvláštní, ale je vaše věc, jak to doma máte.

anavi13
Závislačka 4493 příspěvků 05.09.19 12:13

Když to jde jíme společně. Já se synem vždy. Je mu sedm měsíců a od začátku příkrmů ho krmím v židličce a já jím sním. Aspoň se i já v klidu najím u stolu :mrgreen: přes týden nám večeře s manželem úplně nevychází, ale chvíli spolu u toho stolu posedíme. O víkendu stolujeme společně. Mě přijde hezké jíst společně a hezky připravit stůl.

Uživatel je onlinewildcherry
Neúnavná pisatelka 19056 příspěvků 05.09.19 12:15

U nas to z 90% dodrzujeme. O vikendech, kdyz jsme doma, tak i snidane.Co jsem ale nevybudovala bohuzel, tak jsou lepsi nedelni obedy, vetsinou se mi nechce ani vyvarovat moc od rana, ze. Pritom doma jsme nedelni obedy meli a rada na to vzpominam, na druhou stranu, mame takto vecere.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 12:15

@Kriss Tina my právě děláme všechno ostatní společně - společně chodíme po práci na hřiště/procházku, o víkendech jsme celé dny všichni spolu buď někde na výletě, nebo jsme v obýváku, buď si povídáme, nebo si čteme a dcera si hraje, nebo si hrajeme spolu. Vaříme spolu, a tak. Tak si říkáme, že aspoň u jídla by moh bejt klid :lol:

Kresatkovi
Povídálka 34 příspěvků 05.09.19 12:16

Jíme každý jindy. Já mám hlad většinou brzo, manžel o hodne později. Já teda jím společně s dítětem. Vyhovuje nám to. :mavam:

Uživatel je onlinewildcherry
Neúnavná pisatelka 19056 příspěvků 05.09.19 12:18

Prijde mi to jako rodinny zaklad uprimne, nechapu, ze nekdo to tak nema.Teda nerikam, ze obcas si holky neveznou jidlo k sobe, ale to maji za odmenu, kdyz neni tatka doma, ten je silne proto jezeni v pokojicku :mrgreen:.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama