Zvládání stresu u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 16:32
Zvládání stresu u dětí

Zdravím, dcera přestoupila na novou střední (16let) první dva dny v pořádku, ale dnes se mi ráno zhroutila celá se klepala, bylo jí na zvracení a plakala..hodinu jsem ji uklidňovala abych ji do té školy dostala a pak už byla v pohodě, ale takhle je to vždy hrozně se všeho bojí třeba když jíme v restauraci tak když ji tak se jí klepou ruce..já jí miluju a chci ji pomoct ale jak? Prosím o rady jak zvládat stres jak to udělat aby to do téhle fáze nedošlo? Děkuji za rady.

Reakce:
BaMaK
Závislačka 3122 příspěvků 17 inzerátů 04.09.19 17:24
@Anonymní píše:
Zdravím, dcera přestoupila na novou střední (16let) první dva dny v pořádku, ale dnes se mi ráno zhroutila celá se klepala, bylo jí na zvracení a plakala..hodinu jsem ji uklidňovala abych ji do té školy dostala a pak už byla v pohodě, ale takhle je to vždy hrozně se všeho bojí třeba když jíme v restauraci tak když ji tak se jí klepou ruce..já jí miluju a chci ji pomoct ale jak? Prosím o rady jak zvládat stres jak to udělat aby to do téhle fáze nedošlo? Děkuji za rady.

Je to o soustavně cvičení životních /stresových situaci. Ideálně podle nějakého psychologa. Třeba ta restaurace. Promluv si s ní, vysvětlí ji to, choďte několikrát na stejné místo, nejprve v době, kdy tam není moc lidí, na chvilku-pití, pak postupně delší dobu, více lidí a až to zvládne bez větších potíží tak nové místo… Začít jednoduchými vecmi které dělají menší potíže, chválit, povídat si o pocitech, poznatcith, dodávat sebevědomí… Je to stejné jako když se učíš počítat, nebo hrát na klavír… Cokoliv, trénovat, postupně, nepretezkvat, snažit se vždy najít nějaký pozitivní moment, pochválit…

Alkata
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 04.09.19 17:41

To není stres, ale psychická porucha. Takové panické ataky se musí probrat s odborníkem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 18:16

Takhle mi bylo kazdy den gymnazia. Rodice trvali na tom, ze ze me musi neco byt, kdyz oni jsou delnici za minimalni plat. Nemela jsem na to. Skoncila jsem na psychiatrii ale az jako dospela. Anorexie, myslenky na sebevrazdu, deprese. Samozrejme mam i vysokou a je mi to k nicemu. Je super, ze to chces resit, nasi proste rekli, ze to musim zvladnout, copak nechapu ze je to pro moje dobro…ja brecela cele noci potaji, bala jsem se zklamat rodice. Az do 25 jsem mela BMI 15. Az ted ve skoro 40 letech si davam svuj zivot dohromady a zacinam nejak zit. Promarnenych 25 let zivota. A bohuzel vidim u sve dcery, jaky je to nervacek, stejne jako ja. Budu to resit u psychologa. A to doporucuju i zakladatelce. Aspon konzultaci, nemusi tam hned tahat i dceru.

flicek18
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 04.09.19 18:32

Todle si myslím, už je spíš pro odborníka, přijde mi to už za hranou nějakého bežnějšího stresu.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 04.09.19 18:45

No to není ani tak o špatném zvládání stresu, ale o úzkosti. Ony jsou to dvě strany jedné mince s jedním hormonálním systémem.

Nejjednodušší by bylo namotivovat ji do psychoterapie. Už je dost velká, aby stačila individuální, i když pár setkání v rodinné psychoterapii vždycky věci ještě víc usnadní. Plus pokud byste nejdřív šli všichni, co žijete v jedné domácnosti na rodiné sezení, tak by ji to pomohlo přesvědčit se, že psychoterapie nekouše a pomáhá a ochotněji by pak šla do individuálu.

tady je adresář těch terapetuů, co k tomu mají adekvátní výcvik.

http://www.soft-zs.cz/…ce/terapeuti

Další varianta je přečíst společně tuhle knihu, která vcelku smysluplně a srozumitelně vysvětluje jak úzkost funguje a obsahuje svépomocené techniky - ať už dcera mírou obtíží spadá už do kategorie úzkostných poruch a nebo ne - ten princip je furt stejnej, jen se liší hloubka problémů.
https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Váš příspěvek
Reklama