Využívám mámu?

Anonymní
3.9.19 09:47

Využívám mámu?

Ahoj, chtěla bych znát váš názor, podařilo se mi pořádně se vypsychovat poté, co jsem si přečetla „vztahový článek“ na internetu. Mám syna, rok a půl, druhé mimimo čekám. Máma bydlí cca 15 minut od nás, je v důchodu, rozvedená, jiné vnouče nemá. Je u nás každý všední den ( asi na 3-4 hodiny dopoledne a kousek odpoledne, než se manžel vrátí z práce), nikdy nedělá nic v domácnosti (úklid, žehlení, praní apod), přijde a chce si pohrát s malým, ve vaření se střídáme, jeden den já, druhý ona, nechci, aby malému kupovala žádné věci (krom ovoce, třeba donese čtyři banány), peníze máme… Pokud nemám třeba doktora, není s malým sama… Připadá vám to jako využívání? Samozřejmě mi pomáhá, díky ní se malý naučil spoustu nových věcí… Dneska jsem si četla o uhoněné babičce, která je vyčerpaná z hlídání, protože neumí říct ne, tak mě to dost vykolejilo… Možná píšu jako magor, prostě mě to zasáhlo a uvažuju, jestli nejsem svině… Díky za názory

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

989
3.9.19 09:50

Tak když vám to tak nevadí.. já si třeba nedovedu představit, že bych se svojí mamkou trávila tolik času a i ona by ten čas neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5861
3.9.19 09:51

To se musíš zeptat mámy. Třeba známá to má podobně a babička je šťastná, že je s nimi. Předpokládám, že máma by ti asi řekla, kdyby jí to vadilo. Nebyl to zase nějaký článek na onadnes nebo zena.cz? Tyto články jsou zásadně smyšlené, s vymyšlenými lidmi s nějakým srdceryvným příběhem, kterým se chtějí strefit do čtenářek ;) a povedlo se. Neřeš články, pokud tě to tak zasáhlo, mámy se zeptej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4473
3.9.19 09:52

No já jsem dokonce taková mrcha že ji o to hlídání i někdy poprosím :mrgreen: co blbneš s tebou triskaji hormony že :lol: však kdyby nechtěla tak tam není ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2769

Tak pokud k vam chodi sama a dobrovolne a obou vam to tak vyhovuje, tak co resis za problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

To ji zves, nebo chodí sama? Původně jsem si myslela, že se chceš zeptat, jak se jí zbavit :lol: mně by hráblo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14167
3.9.19 09:54

O vaření se dělíte, předpokládám, že o uvařené jídlo taky. Nepřipadá mi to jako využívání, naopak si myslím, že je spokojená. Kdyby nechtěla trávit tolik času s vnoučetem, tak to nedělá. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
3.9.19 10:00

Na clanky se vykasli a prober to s mamou. Je fakt, ze jsem zazila par kolegyn, ktere byly denne u mladych, x krat za den telefony, kazdy vikend hlidani vnoucat a v praci neustale hekaly jak je mlady pretezujou, jak to casove a financne nezvladaji ale do oci by jim to stopro nerekly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20136
3.9.19 10:03

Pokud to oboum vyhovuje, tak to na vyuzivani nevidim.Mne by spis v hlave hlodalo, proc nedokazu fungovat sama se svym ditetem a potrebuji neustale nekoho u sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4473
3.9.19 10:06

@wildcherry to taky může být tím že ta maminka je tam ráda a zakladatelce tam nevadí tak proč by to řešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.9.19 10:07

Záleží, jestli to tvé mámě vyhovuje. Mě by máma s tímto poslala do háje. S dětma mi nepomohla nikdy, ani nikdy nehlídala a ani se jí o to neodvažuji požádat. Ale moje matka je jiná kapitola.

• Nahlásit
  • Citovat
1992
3.9.19 10:07
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych znát váš názor, podařilo se mi pořádně se vypsychovat poté, co jsem si přečetla „vztahový článek“ na internetu. Mám syna, rok a půl, druhé mimimo čekám. Máma bydlí cca 15 minut od nás, je v důchodu, rozvedená, jiné vnouče nemá. Je u nás každý všední den ( asi na 3-4 hodiny dopoledne a kousek odpoledne, než se manžel vrátí z práce), nikdy nedělá nic v domácnosti (úklid, žehlení, praní apod), přijde a chce si pohrát s malým, ve vaření se střídáme, jeden den já, druhý ona, nechci, aby malému kupovala žádné věci (krom ovoce, třeba donese čtyři banány), peníze máme… Pokud nemám třeba doktora, není s malým sama… Připadá vám to jako využívání? Samozřejmě mi pomáhá, díky ní se malý naučil spoustu nových věcí… Dneska jsem si četla o uhoněné babičce, která je vyčerpaná z hlídání, protože neumí říct ne, tak mě to dost vykolejilo… Možná píšu jako magor, prostě mě to zasáhlo a uvažuju, jestli nejsem svině… Díky za názory

Vždyť je to hezký, že si takhle rozumíte. :srdce: :kytka: Jak žijete, je jen vaše věc. Jen se s maminkou domluv, že kdyby na ni toho bylo moc, tak aby ti to řekla a třeba netrpěla. Každý člověk má jiný způsob života. Jedna babička leze po horách, druhá nevyleze z domova, třetí pořád studuje a další třeba všechny nenávidí. A pokud jsou všichni takhle spokojení, tak je to dobře. Proč by se měly v posledních letech života nutit do něčeho, co nechtějí. Za mě dobrý!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20136
3.9.19 10:10
@Ennny píše:
@wildcherry to taky může být tím že ta maminka je tam ráda a zakladatelce tam nevadí tak proč by to řešila.

Vsak to resit nemusi, je to ciste na ni, jak bude jeji domacnost vypadat. Stejne jako u kazdeho z nas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1720
3.9.19 10:15

Tak pokud jí neříkáš aby u vás byla tak to přece není využívání. Mě by teda asi hráblo mít mámu denně doma ale když vám to vyhovuje :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4473
3.9.19 10:23

@wildcherry reaguju na to že by tě hlídalo proč nedokážu fungovat sama…ona dokáže ale když už ta mamka přijde je ji blbé ji vyhodit a proč když ji tam nevadí to přece nevylučuje to že se neumí postarat sama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama