Duch na veroval testu

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.10.21 12:19

Duch na veroval testu

Zdravím, nějakou dobu si myslím, že trpím nedostatkem železa a i přes naléhání na doktora mi stejně nechce ani nechat udělat test ani předepsat železo (bohužel lékaře změnit nemůžu, protože široko daleko je jediný - další jsou až ve 50 km vzdáleném městě). Léčila jsem se s nedostatkem železa v těhotenství a bohužel si myslím, že mi to zůstalo. Proto jsem si udělala test od verovalu, máte zkušenosti? Jak mám tento výsledek vyhodnotit? Nejsem si totiž jistá :nevim: děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1216
21.10.21 12:23

Tohle je Veroval na urceni nedostatku zeleza v krvi? Vyfot pribaleny navod. Jinak si muzes zajit do laboratore jako samoplatce. To vysetreni te vyjde na maximalne par stovek. Ptala ses doktora, jestli ti udela test na zelezo, kdyz si ho zaplatis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 12:54
@Janča6 píše:
Tohle je Veroval na urceni nedostatku zeleza v krvi? Vyfot pribaleny navod. Jinak si muzes zajit do laboratore jako samoplatce. To vysetreni te vyjde na maximalne par stovek. Ptala ses doktora, jestli ti udela test na zelezo, kdyz si ho zaplatis?

Jojo je, já už jsem příbalový leták vyhodila do odpadů :roll: ale bylo tam, že jedna čárka znamená, že železa je v krvi málo a dvě čárky, že hladina železa je v normě :nevim: ale nic o tom, když je druhá čárka slaboučká :nevim: nicméně já to beru tak, že výsledek je takový, že mám hladinu nízkou což si i myslím nějakou dobu…jinak jsem se ho na to neptala jenomže my bydlíme v díře na konci světa takue bych asi musela jet někam do většího města na test jako samoplátce, bylo by to proe hodně komplikované (4 děti, statek a nejsme řidič) takže zkusím se tedy ještě zeptat doktora zda by mi to neudělal, když si to zaplatím

• Citovat
  • Nahlásit
1216
21.10.21 13:05

Nasla jsem si ten navod na internetu. Ten tvuj vysledek bych brala jako hranicni. Urcite bych se zeptala sveho doktora, jestli si ten rozbor muzu zplatit sama. To bych udelala hned, jakmile by mi rekl, ze mi tu krev nevezme. Podle me by nemel mit duvod to neudelat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1301
21.10.21 13:23

Já jsem si dělala stejný test měla jsem stejně silnou druhou čárku jak ty a brala jsem to tak, že mám železa dost. I mi to poté bylo potvrzeno z krve na preventivce u obvoďáka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1652
21.10.21 13:56

Zajdi si do laboratoře. I s odběrem tě to vyjde levněji a máš přesné číslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1216
21.10.21 14:11

Jako ja bych ten tvuj vysledek brala tak, ze zeleza mas dostatek, ale mas to na spodni hranici. Jenze u toho testu pisou, ze ma vice nez 95% spolehlivost, coz neni 100%. Je pravda, jak pise @Evkad, ze ten test je mozna drazsi nez rozbor v laboratori a neznas presnou hodnotu, jen vidis silu carky.

Pokud mas laborator daleko (chapu, ze se 4 detmi jako neridic to mas komplikovane), tak bych proste rekla praktikovi. Ne ze bych k nemu hned kvuli tomu letela. A kdybych u doktora chtela neco, co by on odmital, tak bych mu hned navrhla, ze si to zaplatim. Kor takovou docela levnou zalezitost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 14:26

@Janča6 vezmu k doktoru nějaký proviant a zkusím ho ještě jednou poprosit, on je to dobrý doktor, když o život je ochotný přijet v půlnoci, ale prostě tohle jsou pro něj malichernosti tak to neřeší :roll: jinak ta první fotka testu je po uplynutí 10 minut, kdy se odečítat výsledek, teď po zaschnutí (asi hodině cca) vypadá takhle :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1216
21.10.21 14:40
@Anonymní píše:
@Janča6 vezmu k doktoru nějaký proviant a zkusím ho ještě jednou poprosit, on je to dobrý doktor, když o život je ochotný přijet v půlnoci, ale prostě tohle jsou pro něj malichernosti tak to neřeší :roll: jinak ta první fotka testu je po uplynutí 10 minut, kdy se odečítat výsledek, teď po zaschnutí (asi hodině cca) vypadá takhle :nevim:

Urcite to u doktora jeste zkus, at mas jistotu. Ale fakt si myslim, ze zeleza nemas nejak hrozne malo. Uvidis podle laborky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 18:59

Buď v klidu :D tohle není pozitivní vůbec. Já jsem anemicka jen lehce a čárku mám teda o dost silnější… Toto je fakt nic

• Citovat
  • Nahlásit
1216
21.10.21 19:05
@Anonymní píše:
Buď v klidu :D tohle není pozitivní vůbec. Já jsem anemicka jen lehce a čárku mám teda o dost silnější… Toto je fakt nic

Ale podle navodu carku v poli T znamena, ze v krvi je dostatek zeleza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 19:11

@Janča6
Tož to má jiný test. Já dělala taky okenkovy ale přiznám že firmu nevzpomínám a bylo to naopak

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 19:12

Tož jestli je to tak tak sanoplatce odběr.. To stojí pomalu méně jak ty testy domácí.

• Citovat
  • Nahlásit
1216
21.10.21 19:52
@Anonymní píše:
@Janča6
Tož to má jiný test. Já dělala taky okenkovy ale přiznám že firmu nevzpomínám a bylo to naopak

Jasne. Uprimne me to prekvapilo, ze T carka znamena OK.

Příspěvek upraven 21.10.21 v 19:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1216
21.10.21 19:53
@Anonymní píše:
Tož jestli je to tak tak sanoplatce odběr.. To stojí pomalu méně jak ty testy domácí.

A je to presnejsi. Ja na ty domaci nedam dopustit, pomuzou mi v rozhodovani, jestli chodit k doktorovi. Ale v tomto pripade to chce presnejsi rozbor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat