Srdeční arytmie - komorové extraasystoly

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.10.21 14:52

Srdeční arytmie - komorove extraasystoly

Ahoj všem, ráda bych získala zkušenosti ostatních, kteří si užívaji s komorovymi extrasystolami.
Mám jich cca 20%. Číslo se mění, při předposledním holteru kleslo na 5%, teď zase vystřelilo k 20%.
O některých KES vím, o některých ne (naštěstí, jinak bych se zbláznila, to jsou tisíce blbych úderu denně). Srdce mám zdravé, zadychavam se jen při námaze, jen se nemůžu se smířit s tím, že v 41 letech mi tohle srdce dělá a netuším, co to může udělat třeba za 20 let.
Na kardiologii me sleduji a řeší to betablokatory, o ablaci byla rec, ale zatím ji jako řešení doporučenou nemám.
Mám za sebou panickou poruchu, kdy se přišlo i na tohle. Panická porucha už je stabilizovaná, antidepresiva už neberu.
Prostě celkove mi je dobře, jen vím, že mi srdce každý 5.uder udělá blbě a musí si to kompenzovat.
Léky samozřejmě beru. Vím samozřejmě, že je to hodně ovlivněné i stresem, únavou.. A snažím se tomu vyhýbat a předcházet problémům. Na srdce se nefixuju, většinou si všimnu až večer při usínání, že se něco děje, to umím prodychat a uvolnit se, abych usnula. Většinu KES mám ve vazbě v noci.
Asi bych chtěla slyšet zkušenosti ostatních, co mají podobne problémy, jak dlouho s tím fungovali v pohodě a případně tipy, co by ještě mohlo pomoci (už jsem udělala spoustu rezimovych opatření kvůli panicke poruše - pravidelně jim, spím, nenervuju se, žádný kofein, nikotin, minimum alkoholu, běhám..).
Prosím anonymně, jsou to dost osobní zdravotní informace..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37333
20.10.21 15:01

Moje info je, že jsou neškodné a neřeší se, leda betablokátory, kdyby to obtěžovalo (ale berou se spíš kvůli pocitům, než kvůli zdraví).
Mě prakticky úplně přestaly, když jsem si pořádně začala léčit reflux, musím se někoho zeptat, jestli to může souviset.

ablaci ti beztak nabízí jen kvůli tomu, abys ses pořád neděsila, chápu že s panickou ataku je to složitější. Vy panikáři s prominutím celý život umíráte na úplný kraviny, je to škoda a chce to léčit víc tu psychiku, než tělesno. Možná bys zase měla začít s těmi léky. Ono se to taky pořád dokola opakuje u různých pacientek (obvykle ženy) „měla jsem psychické problémy, už je nemám, léky jsem vysadila, psychicky jsem v pohodě, akorát se mi objevily tyto tělesné potíže…“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.21 15:44
@Pudloslava píše:
Moje info je, že jsou neškodné a neřeší se, leda betablokátory, kdyby to obtěžovalo (ale berou se spíš kvůli pocitům, než kvůli zdraví).
Mě prakticky úplně přestaly, když jsem si pořádně začala léčit reflux, musím se někoho zeptat, jestli to může souviset.ablaci ti beztak nabízí jen kvůli tomu, abys ses pořád neděsila, chápu že s panickou ataku je to složitější. Vy panikáři s prominutím celý život umíráte na úplný kraviny, je to škoda a chce to léčit víc tu psychiku, než tělesno. Možná bys zase měla začít s těmi léky. Ono se to taky pořád dokola opakuje u různých pacientek (obvykle ženy) „měla jsem psychické problémy, už je nemám, léky jsem vysadila, psychicky jsem v pohodě, akorát se mi objevily tyto tělesné potíže…“

Ahoj, diky za reakci.
Já mám právě panickou poruchu už zalecenou, udělala jsem kvůli tomu na době kus práce a srovnala si život, takže jsem mohla vysadit antidepresiva. Každého bebíčka se uz nedesim, umím si s tím poradit.
Ocenim jakékoli další tipy, které jsem ještě nerealizovala.

• Citovat
  • Nahlásit
37333
20.10.21 16:01
@Anonymní píše:
Ahoj, diky za reakci.
Já mám právě panickou poruchu už zalecenou, udělala jsem kvůli tomu na době kus práce a srovnala si život, takže jsem mohla vysadit antidepresiva. Každého bebíčka se uz nedesim, umím si s tím poradit.
Ocenim jakékoli další tipy, které jsem ještě nerealizovala.

v mojem posledním souvětí jsi se nepoznala :-)

hele vem si s sebou ke kardiologovi někoho z rodiny a nechte si oba vysvětlit, jestli jsou tvé potíže pro tebe nějak nebezpečné. A pak se toho rodinného příslušníka zeptej, co slyšel. Ono to, co slyšíme, je často něco jiného, než to, co bylo řečeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.10.21 16:31

Ahoj, vnímám extrasystoly asi sedm let. Mám KES i SVES a žije se s nima opravdu špatně. Rozumově víš, že by tě neměly ohrozit na životě, ale když začnou a jedou neustále celý den, nebo jsou nakupené a hodně rychle za sebou, rozum je pryč a nastává panika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11358
20.10.21 16:35
@Pudloslava píše:
v mojem posledním souvětí jsi se nepoznala :-)hele vem si s sebou ke kardiologovi někoho z rodiny a nechte si oba vysvětlit, jestli jsou tvé potíže pro tebe nějak nebezpečné. A pak se toho rodinného příslušníka zeptej, co slyšel. Ono to, co slyšíme, je často něco jiného, než to, co bylo řečeno.
že nejsou nebezpečné to je pravda, ale že by to bylo něco extra příjemného :think: Nedávno jsem prošla obdobím, cca 1 měsíc, kdy jsem měla extrasystol asi 10%. Jak to přislo, tak to zase odešlo :nevim:. Ale řeknu narovinu, že je hrozně fajn usínat a necítit ty údery navíc.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.21 16:43

Potýkám se s tímto zhruba rok (věk 30let), začalo to po silném psychickém vypětí, opakovaně se i velmi intenzivně vrací, a to jak ve stresových situacích, tak i v období klidu. Někdy je to opravdu nesnesitelné, přestože se věnuji jiné činnosti, citím jak mi srdce skáče jak chce. Zjistila jsem si vše okolo, že to zůstává defacto bez léčby, a proto s tím k lékaři zatím nešla. Zatím jsem hledala „přírodní“ možnosti a používám l-theanin, možná lehce pomáhá, ale nemůžu říct s jistotou.

Chtěla bych se zeptat, zda myslíte, že bych přesto měla jít k lékaři, když mi zřejmě stejně jen řeknou, ať si zvyknu… Děkuji moc.

Prosím anonym, důvod: zdravotní stav.

• Citovat
  • Nahlásit
20.10.21 16:49
@Anonymní píše:
Potýkám se s tímto zhruba rok (věk 30let), začalo to po silném psychickém vypětí, opakovaně se i velmi intenzivně vrací, a to jak ve stresových situacích, tak i v období klidu. Někdy je to opravdu nesnesitelné, přestože se věnuji jiné činnosti, citím jak mi srdce skáče jak chce. Zjistila jsem si vše okolo, že to zůstává defacto bez léčby, a proto s tím k lékaři zatím nešla. Zatím jsem hledala „přírodní“ možnosti a používám l-theanin, možná lehce pomáhá, ale nemůžu říct s jistotou.

Chtěla bych se zeptat, zda myslíte, že bych přesto měla jít k lékaři, když mi zřejmě stejně jen řeknou, ať si zvyknu… Děkuji moc.

Prosím anonym, důvod: zdravotní stav.

No k lékaři bych asi zašla, aspoň se zjistí jaký druh arytmií máš a jestli se s tím dá něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1926
20.10.21 21:41

Já trpěla na extrasystoly, dokud jsem se nerozešla s mým bývalým. Pak najednou úplně přešly :lol:. Naprosto souhlasím s tím, co psala Pudloslava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat