Xarelto, prevence trombozy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
19.10.21 20:27

Xarelto, prevence trombozy

Dobry vecer vsem, prosim o radu..
V sobotu jsem si vsimla otoku na prave noze, nad kotnikem a berci. Noha nijak zvalst nemenila barvu, nebyla horka nebo chladnejsi nez leva, jen byly videt modrofialove zilky a modre zily vice nez na druhe. Mam pocinajici krec.zily, ale zatim nijak neleceny. Noha neboli pri chuzi, jen v ni mam takove pnuti, tahnuti..Nelecim se s nicim, HA uz cca 8 let neberu. Mela jsem ale na zac. rijna zanet prudusek, nosohltanu, s atb. Jeste ted teochu kaslu, odkaslavam.
Dnes jsem byla radeji v cevni ambulanci, delali mi utz zil, tromboza tam videt ted neni, ale pry je chybovost az 30% a nemusela by byt videt ted. Na kontr.utz mam jit za tyden. Vzhledem k RA(mamka varixy) a nadvaze a cca pred mesicem ceste letadlem (Spanelsko), mi Mudr dal preventivne Xarelto 20, 1 tbl rano. Jinak bandaze, krev nabere pri kontrole az pry..
Mate nekdo podobnou zkusenost? Ze by tromboza nebyla videt na utz a presto tam byla? Mam strach z embolie:( Delali byste jeste neco jineho jako prevenci? Myslite, ze toto vysetreni je dostatecne? A preventivni brani leku je ok, kdyz tromboza nebyla na utz videt?
Moc dekuji za komentar, radu, uklidneni..jsem hrozny panikar, co se tyce nemoci a nemocnic :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
71515
19.10.21 20:58
@karolina8118 píše:
Dobry vecer vsem, prosim o radu..
V sobotu jsem si vsimla otoku na prave noze, nad kotnikem a berci. Noha nijak zvalst nemenila barvu, nebyla horka nebo chladnejsi nez leva, jen byly videt modrofialove zilky a modre zily vice nez na druhe. Mam pocinajici krec.zily, ale zatim nijak neleceny. Noha neboli pri chuzi, jen v ni mam takove pnuti, tahnuti..Nelecim se s nicim, HA uz cca 8 let neberu. Mela jsem ale na zac. rijna zanet prudusek, nosohltanu, s atb. Jeste ted teochu kaslu, odkaslavam.
Dnes jsem byla radeji v cevni ambulanci, delali mi utz zil, tromboza tam videt ted neni, ale pry je chybovost az 30% a nemusela by byt videt ted. Na kontr.utz mam jit za tyden. Vzhledem k RA(mamka varixy) a nadvaze a cca pred mesicem ceste letadlem (Spanelsko), mi Mudr dal preventivne Xarelto 20, 1 tbl rano. Jinak bandaze, krev nabere pri kontrole az pry..
Mate nekdo podobnou zkusenost? Ze by tromboza nebyla videt na utz a presto tam byla? Mam strach z embolie:( Delali byste jeste neco jineho jako prevenci? Myslite, ze toto vysetreni je dostatecne? A preventivni brani leku je ok, kdyz tromboza nebyla na utz videt?
Moc dekuji za komentar, radu, uklidneni..jsem hrozny panikar, co se tyce nemoci a nemocnic :(

No, úplně standardní postup to není. Xarelto 20 mg se používá k léčbě, ne prevenci. Tromboza být vidět opravdu nemusí, zejména v terénu nadváhy. nemusi být vidět ani úplně čerstvá tromboza. Každopádně já bych spis zopakovala vysetreni za pár dní s odstupem. Ne, že by ti to xarelto ublížilo, spis jde o to, že je diametrálně jiný postup, pokud je prokázána tromboza- léčba minimálně 3 mesice, spise 6. To ti asi jen z důvodu prevence menecha. Navíc pak mění postup třeba co se týká léčby a prevence v případě těhotenství. Takle tam na vzdy zustane otazník.
Ale ono se po netu blbě léčí, nevím, co přesně lékařka viděla a jaké byly důvody k ne úplně běžnému postupu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.10.21 21:14

Moc dekuji za reakci..Mudr rikal, ze tam vylozene nevidi trombozu, ale ze prave nemusi byt jeste videt ( ze se doporucuje delat utz za par dni kontrolni ), a ze chybovost je az 30%..Mohla bych jeste opsat co mi napsal do zpravy, jestli by to pomohlo?
Prave nevim co ted delat..Nebrat to Xarelto se bojim, precejen by melo pomoct kdyby tam ta tromboza byla? Pomohlo by proti pripadne embolii? Mam z toho hruzu:(
Kdyz jsem ale otevrela pribal. letak, tak jsem se taky vydesila, co vsechno ma za vedl. ucinky atd..
Tak nevim, co je ted lepsi. Jak jsem psala, jsem panikar, mam z toho uzkosti a bojim se:((

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71515
19.10.21 21:27
@karolina8118 píše:
Moc dekuji za reakci..Mudr rikal, ze tam vylozene nevidi trombozu, ale ze prave nemusi byt jeste videt ( ze se doporucuje delat utz za par dni kontrolni ), a ze chybovost je az 30%..Mohla bych jeste opsat co mi napsal do zpravy, jestli by to pomohlo?
Prave nevim co ted delat..Nebrat to Xarelto se bojim, precejen by melo pomoct kdyby tam ta tromboza byla? Pomohlo by proti pripadne embolii? Mam z toho hruzu:(
Kdyz jsem ale otevrela pribal. letak, tak jsem se taky vydesila, co vsechno ma za vedl. ucinky atd..
Tak nevim, co je ted lepsi. Jak jsem psala, jsem panikar, mam z toho uzkosti a bojim se:((

Tady to nevyřešís. Buď se s ní zítra dohodni nebo si najdi někoho jiného na druhý názor. Na vlastní pěst na základě porady na netu, bych se do ničeho nepustila.
Xarelto pomůže i na embolii.
Jediný problém vidím v tom, jak dlouho to „nevim“ chce léčit. Trombozaa se ma léčit měsíce. Co když tam příště nic nebude? Jak dál? Může to znamenat, že tam nikdy nic nebylo a tedy xarelto vysadit nebo že bylo, nebylo to videt, rozpustilo se to uz a ale je třeba to léčit podle guidelines dalsi 3 měsíce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
20.10.21 00:44

Správně užívané Xarelto možnost vzniku embolie minimalizuje. Přístup lékaře je ale fakt podivný, jako vypadá to že je nanejvýš opatrný, ale pak se fakt nejde vyjádřit k tomu, zda trombóza byla či nebyla…Nejlip se fakt ještě někde poradit, případně nabrat u obvodního dimer a po pár dnech znova UZV? Já mám 8 měsíců po trombóze, příznaky jsem měla taky takové „vlažné“, na ultrazvuku nebyly vidět přímo tromby, ale to, že žilami neproudí krev, poznali…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat