Cipralex - navýšit nebo vydržet?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.10.21 19:04

Cipralex - navysit nebo vydrzet?

Ahoj holky,

Zazivam ted dost stresove obdobi, celkove - rozhoduji se mezi dvema chlapy, beru si hypoteku, predelavam bydleni a mam celkem psych. narocne povolani.
AD beru jiz 6 let, po nevydarem vysazeni pred 2 lety mi byl predepsan cipralex. Trvalo asi 2 mesice nez zabral a krom obcasnych vykyvu v pohode. Mivam ale obdobi kdy mi neni hej - hlavne pred MS a nejvic kdyz zima orechazi na jaro a a leto na podzim. To mi neni dobre treba mesic. AD sem zacla brat na PP a uzkosti po te co jsem se slozila.

Ted se meni rocni obdobi a do toho ten stres. Neni kazdy den spatny ale uzkosti mi prechazeji do lehke deprese a naopak. Vubec se depkoidni neznam ani nejsem, proto me to tak desi a jako uzkostnej clovek nad tim dost premyslim, aby se mi nerozjela dalsi porucha :lol:
Ja jsem na 15mg cipralexu denne, vlastne bych casem rada i miminko a spis rada snizila nez navysila. Ted teda ani jedno z toho.

Muzu se vas zeptat na vase vykyvy? Jak casto je mivate a jak to resite? Ja lexaurinem 1-2× do mesice.
Ted ho beru tak 2× tydne a jen pulku.
A dodejte mi prosim realne zkusenost, ze to tak obcas holt je a ze to prejde … uz trochu plasim

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18672
19.10.21 19:59

1. neřešit to na internetu, ale s ošetřujícím psychiatrem. Jako naprosto seriozně. Fakt nezobej antideresiva podle rad z internetu. Nejsou to lentilky. A pokud zvyšuješ sedativa, tak je na čase to s tím lékařem probrat. A pokud máš někoho, kdo ti prostě 6 let dává recept a neřeší nic, tak to s ní/m prober, ale hledej někoho jiného.

2. pokud 6 let bereš antidepresiva a nejsi v psychoterapii, tak je možná na čase ji přidat- Zejména pokud chceš vysazovat a plánovat rodinu a navíc se ti dějí velké změny.

chceš alespoň nějaké knihy se základní svépomocí?

Mrkni sem

https://obchod.portal.cz/…d-kontrolou/
https://www.kosmas.cz/…dat-depresi/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 20:04

@Ou ahoj diky moc. Hele ja to resim mam skvelyho mudra, uprimne by mi je uz davno vysadil. Rikal ze terapue je u me klicova orotoze jsem moc citlivy clovek a hodne veci si moc beru. A ted toho vnitrniho stresu mam fakt hodne.
Dve terapie mam za sebou - obe pomohly. A zitra mam novou na tyhle stresy:) abych to rozklicila nejak.
Jinak pred tema dvema lety jsem bohuzel vysazovala svehlave protoze jsem jeste byla v cizine - sama, tesne pred navratem do cr kde sem nemela oraci ani byt. Fakt blbka, nevim co me to napadlo.
Sedativa beru dle zateze… ted ji mam proto je zvyseno. I kdyz tenhle tyden nic.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 20:09

Ps. Muj mudr mi rika, ze z me situace by sla hlava kolem i tem co nic neberou - jak rikam nerozhodna mezi dvema, byt delam, skolu dodelavam, ucim, staram se o prarodice atd…a ze je rozdil mezi depkou a depresi (ano vim) a paralizovaniu uzkosti a ze at na tom zamakam, abych vec po veci postupne rozklicila. U me PP kdysi vyvolala marihuanna :roll: ta uz nechodi leta, mam ji tak jednou za 2 roky. Krom toho vlastne ani zadnou diagnozu nemam - nedostala sem ji. Nadmiru citliva a premysliva (mam po vychove me matky - hroznej diktator, panovacna a ze vseho dokazala udelat ohromnej problem).

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18672
19.10.21 21:08
@Anonymní píše:
@Ou ahoj diky moc. Hele ja to resim mam skvelyho mudra, uprimne by mi je uz davno vysadil. Rikal ze terapue je u me klicova orotoze jsem moc citlivy clovek a hodne veci si moc beru. A ted toho vnitrniho stresu mam fakt hodne.
Dve terapie mam za sebou - obe pomohly. A zitra mam novou na tyhle stresy:) abych to rozklicila nejak.
Jinak pred tema dvema lety jsem bohuzel vysazovala svehlave protoze jsem jeste byla v cizine - sama, tesne pred navratem do cr kde sem nemela oraci ani byt. Fakt blbka, nevim co me to napadlo.
Sedativa beru dle zateze… ted ji mam proto je zvyseno. I kdyz tenhle tyden nic.

Tak tím pádem přichází na řadu má oblíbená rada - když už to řešít takhel dlouho a poctivě (návrat do terapie k někomu, kam už si chodia a fungovalo je fajn nápad), tak budeš mít nárok na lázně.

6 týdnů na nemocenské, kdy vypadneš ze své rutiny a budeš pečovat o tělo na zdravém vzduchu, uvolní ti co je zatuhlé, budou tě nutit se hýbat a k tomu sem tam nějaké terapie. Vřele doporučuju jeseníky, buď Priessnitz a nebo Schrottovy lázně, je tam fajn tým.

Učit se tam zvládneš a péči o prarodiče jde nějak rozdělit na další lidi - i kdyby to byla pečovatelská služba.

Aby to šlo, tak prostě musíš pečovat primárně o sebe, no.

Máš toho hodně, navíc zkrátka podzim sebou často zhoršení nálad nese.

Suplementuješ D vitamín? Brala bych alepsoń tak 2000 ui denně, ideálně ve formě rybího tuku, omega 3 navíc můžou taky jen pomoci.

Ale primárhě holt potřebuješ přehodit část zátěže na někoho dalšího a být na sebe laskavější, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 21:35

@Ou wau, ty lazne, moc dekuji za typ. To me ani nikdy nenapadlo. A je pravda, ze ja obcas vypnout potrebuju. A 6 tydnu je teda mazec :D

Ano, nevim proc, ale casto si toho na sebe beru jodne ale nejvic me trapi asi ty vztahy partnersky, ty musim vyresit primarne - moc se v tom placam a i vidim, ze se musim pro neco rozhodnout. Mozna byt uplne sama a cekat na toho tretiho :zed: Ja nevim. Snad tou terapii na to kapneme. Teda jsem si i vic nez jista, potrebuji racionalni pohled na vec.
Ja funguji jinak uplne normalne, jsem ucitelka a ve skole si na to ani nevzpomenu, nebo jo ale jen hm divny je mi fakt dobre a pak si to jako udelam sama. Ale to jen ted jinak je mi proste fajn, je strasne tezky, kdyz pritel nic netusi a ja se rozhoduju nad rozchodem, protoze mi prijde ze jsme kazdy desne jinej… ja tyhle veci nemam rada.
Driv to bylo bud a nebo ale na kraji 30tky uz to nejak vic resim.

Zacala sem suplovat vitaminy ted - denne magnosolov a 3× tydne 25 kapek vitamini D - dava se i miminkam, ted nevim ja se jmenuje. To beru ale kratce. Jo a jeste jsem mela na jare covid a ted po prvni vakcine byla 3 tydny nemocna, to mi taky moc nepridalo.

Ja proste vim ze je to hlavne o stresu a mym pristupu k nemu.

Leky necham jak jsou a zacnu na sobe makat od pondeli uz chci chodit u cvicit.
No a hlavne odbourat par,,problemu,,

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat