Podivný průběh virózy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
56
20.10.21 13:37

Podivný průběh virózy

Ahojky, protože je teď virózové období, jdu si sem pro radu, jestli jste někdo neměl něco podobného jako já a co s tím dělat :D
Už od minulého úterý je mi divně, začalo to silnými bolestmi hlavy, pak se přidaly mdloby, měla jsem pocit že brzo omdlím a to se střídalo s tím, že jsem si myslela že za chvíli budu zvracet. Studuju ještě VŠ a školu mám skoro každý den a absence se dost řeší, takze jsem do školy do pátku normálně chodila. Nevolnosti byly nejhorší vždy ráno a MHD mi s tím zrovna nepomohlo. Každou zastávku jsem se připravovala že vystoupím a hodim to někam do křoví :lol: no a pak přišel víkend, tak jsem si řekla, že to můžu konečně vyležet. Celý víkend skoro ok, protože jsem jen ležela a nic nedělala, tak mi bylo docela v pohodě. No v neděli večer mě začalo bolet v krku, v noci jsem bolesti nemohla spát a ráno krk úplně opuchly. Já blba ale šla do školy a samozřejmě jsem se cestou pozvracela. Šla jsem k dr. hlavně kvůli omluvenku do školy. Řekla jí problem, ona vypadala, že vůbec neví co mi je. Střelila že chřipka. Teplotu jsem sice měla, ale jen zvýšenou (max 37,6) a teplota přišla až v to pondeli. A chřipka přece chodí náhle. Udělala CRP a to vyšlo 9. Což je skoro nic, prostě asi lehčí viróza. Tak mi dala omluvenku na 3 dny a řekla ať to vylezim a kdyžtak ať za 3 dny přijdu. No, ležím a mám pocit že se to vůbec nelepší. Nemám ani rýmu, ani kašel (pokud nepočítám 3× zakaslani za den), akorát mám celkem zalehle uši a jsem přecitlivělá na hluk. Teplota furt kolem 37,3. Je mi špatně od žaludku, nemám chuť k jídlu, cítím že mám slabé svaly. Ale nejhorší fakt ráno, přes den jsem schopná i něco poklidit. Na chřipku mi to prostě nesedí, tam je přece horečka a přijde hned z plného zdravi. Covid negativni. A tím že je mi už týden špatně a vůbec se to nelepsi, tak mám pocit, že je to fakt už nekonečné. Mám teď dilema, jestli jít teda na tu kontrolu, nebo ještě ležet pár dní a neplasit. Achjo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2714
20.10.21 13:48

Lež a kuryruj se. Na virozy jiná ráda není. Pokud se ti pritizi, bez znova k doktorovi. Ale proboha nelez už mezi lidi. Všichni se pořád diví, že jsou všichni pořád nemocní, ale nikdo s tou svojí nemocí nezůstane doma. Vesele si to šíří v MHD, v práci, ve školkách, školách… jako chápu, že pracující člověk nebude doma měsíc dolecovat kasel, ale když omdlivas, bolestí nespíš, zvracis, máš teplotu…, tak fakt nechápu, proč nejsi doma. Naučila ses v tomto stavu něco v té škole nebo máš prostě jen odskrtnuto, že jsi tam byla a víc tě nezajímá? Až lehne půlka spolužáků, tak ti určitě podekuji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
20.10.21 13:53
@Midaku píše:
Lež a kuryruj se. Na virozy jiná ráda není. Pokud se ti pritizi, bez znova k doktorovi. Ale proboha nelez už mezi lidi. Všichni se pořád diví, že jsou všichni pořád nemocní, ale nikdo s tou svojí nemocí nezůstane doma. Vesele si to šíří v MHD, v práci, ve školkách, školách… jako chápu, že pracující člověk nebude doma měsíc dolecovat kasel, ale když omdlivas, bolestí nespíš, zvracis, máš teplotu…, tak fakt nechápu, proč nejsi doma. Naučila ses v tomto stavu něco v té škole nebo máš prostě jen odskrtnuto, že jsi tam byla a víc tě nezajímá? Až lehne půlka spolužáků, tak ti určitě podekuji…

Chapu jak to myslíš. Bohužel lékařské fakulty jsou v tomhle dost bezohledné a každý kdo tam chodí ti řekne, že prostě nemocný do školy musí chodit, jinak nevystuduje. Máme 100% docházku v předmětu. Výjimka je omluvenka od lékaře, ale i na to se tváří blbě, jinak tě nechají předmět opakovat. A když vyloženě neumíráš, tak prostě jdeš a snažíš se tam tu docházku prostě odškrtnout… Je to strašné, že zrovna LF to mají takto nastavené.

Příspěvek upraven 20.10.21 v 14:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
20.10.21 13:55

Jestli to rychle nepřejde, nechej se otestovat i na EB virozu / mononukleozu. Tam bývají podobné průběhy a bez správného přístupu si můžeš natrvalo poničit játra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2714
20.10.21 14:00

@Lara54 nevím, jaká LF, ale třeba ta v Brně to takto rozhodně nemá. Teda aspoň co já vím a co jsem zažila. Taky jsme u spousty lredmetu měli 100% docházku, ale když někdo omdlival po cestě do školy, nebo zvracel uprostřed hodiny, tak ho rádi poslali sami domu. Na reálnou a pravdivou omluvenku od lékaře s nemají co blbě tvářit, pokud nezameskas moc, často nebo tak něco. Když budeš jednou za semestr týden nemocná, tak se svět fakt nezbori, ani na medině. Nehledě na to, že kdyby sis lehla hned první den nemoci, už jsi třeba dávno mohla být zdravá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35377
20.10.21 14:23
@Lara54 píše:
Ahojky, protože je teď virózové období, jdu si sem pro radu, jestli jste někdo neměl něco podobného jako já a co s tím dělat :D
Už od minulého úterý je mi divně, začalo to silnými bolestmi hlavy, pak se přidaly mdloby, měla jsem pocit že brzo omdlím a to se střídalo s tím, že jsem si myslela že za chvíli budu zvracet. Studuju ještě VŠ a školu mám skoro každý den a absence se dost řeší, takze jsem do školy do pátku normálně chodila. Nevolnosti byly nejhorší vždy ráno a MHD mi s tím zrovna nepomohlo. Každou zastávku jsem se připravovala že vystoupím a hodim to někam do křoví :lol: no a pak přišel víkend, tak jsem si řekla, že to můžu konečně vyležet. Celý víkend skoro ok, protože jsem jen ležela a nic nedělala, tak mi bylo docela v pohodě. No v neděli večer mě začalo bolet v krku, v noci jsem bolesti nemohla spát a ráno krk úplně opuchly. Já blba ale šla do školy a samozřejmě jsem se cestou pozvracela. Šla jsem k dr. hlavně kvůli omluvenku do školy. Řekla jí problem, ona vypadala, že vůbec neví co mi je. Střelila že chřipka. Teplotu jsem sice měla, ale jen zvýšenou (max 37,6) a teplota přišla až v to pondeli. A chřipka přece chodí náhle. Udělala CRP a to vyšlo 9. Což je skoro nic, prostě asi lehčí viróza. Tak mi dala omluvenku na 3 dny a řekla ať to vylezim a kdyžtak ať za 3 dny přijdu. No, ležím a mám pocit že se to vůbec nelepší. Nemám ani rýmu, ani kašel (pokud nepočítám 3× zakaslani za den), akorát mám celkem zalehle uši a jsem přecitlivělá na hluk. Teplota furt kolem 37,3. Je mi špatně od žaludku, nemám chuť k jídlu, cítím že mám slabé svaly. Ale nejhorší fakt ráno, přes den jsem schopná i něco poklidit. Na chřipku mi to prostě nesedí, tam je přece horečka a přijde hned z plného zdravi. Covid negativni. A tím že je mi už týden špatně a vůbec se to nelepsi, tak mám pocit, že je to fakt už nekonečné. Mám teď dilema, jestli jít teda na tu kontrolu, nebo ještě ležet pár dní a neplasit. Achjo :nevim:

Mně se to zdá jako úplně běžný průběh virózy :nevim:
Obvykle trvá týden, někdy i dýl.

Jasně, jsou takové ty třídenní, ale těch není tolik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat