Častá únava, vyšetření v pořádku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.10.21 11:33

častá únava, vyšetření v pořádku

Raději anonym…
poslední dobou jsem více unavená, špatně spím, doma dítě v pořádné pubertě, nechala jsem si udělat komplet vyšetření, vše v pořádku, akorát málo železa, to užívám…nejraději mi je večer v posteli, možná je to tím, že od září jsem od dítěte chytla 2× virózu…poradíte jak nabrat sílu? Práce a domácnost dělám z donucení…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11995
20.10.21 11:40

To bude tím zelezem. Máš pestrou vyváženou stravu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
20.10.21 11:55

Byla jsem dlouhodobě unavená a u mě to bylo taky železem. Brala jsem ho plus ještě b12 a opravdu to pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
20.10.21 13:01

Vsadila bych na ten nedostatek železa.
Malý tip navíc, zkus se více třeba věnovat sama sobě a dělat co Tě baví. A hlavně relaxovat, odpočívat. Pak se ta energie snad vrátí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18722
20.10.21 13:40

1. rozdělit práci v domácnosti mezi další lidi, ať už k tomu donutit potomky a partnery, nebo za to někomu zaplatit. Množství práce v domácnosti minimalizovat na nezbytné. Ne, není nutné vygruntovat před Vánoci. Nic se nestane, když to neuděláš.

2. užívat železo, určitě užívat D vitamín cca 2000 ui denně, přidat b-komplex a hořčík (500 mg v organické formě (laktát, citrát a podobně, poptej se v lekárně) ráno a večer, kdyby si po tom měla průjem, tak snížit na 250 mg ráno a večer.

3. udělat si pokud možno každý večer čas sama na sebe, tak 30-40 minut, kdy si někam zalezeš, pustiš si muziku co máš ráda, uděláš si nějaký nápoj, co ti bude chutnat a ideálně nebude alkoholický. No a nějak si sama pro sebe zrekapituluj celý den a najdi alespoň jednu věc, která se ti povedla a jednu věc, za kterou jsi za ten den vděčná. A někam to napiš. Ideálně do denníku, kam zároveň nějak shrneš ten den, ale stačí třeba jen tak někam poznamenat, jsou na to i aplikace - viz třeba sem
https://www.happierhuman.com/gratitude-app/

No pak naplánuj jednu věc na příští den, na kterou se tešíš - a když tam nic nebude, tak si ji tam prostě nacpi.

4. najdi si věci, které tě těší a které jsou pro tebe péče o sebe sama, tedy když to děláš, tak po tobě nikdo nic nechce a dodává to daleko více energie, než potřebuješ na tu činnost. Pro mně to je třeba procházka o samotě, nebo čas na čtení knížky, zajít si do sauny nebo dlouhá koupel a pak se namatlat krémíčkama a maskama.
No a zařaď do týdenního plánu alespoň dvakrát jednu hodinu, kdy budeš o sebe pečovat, kdy budeš dobíjet baterky.

5. pokud se ti podaří dostat do denního režimu nějaký pohyb, tak to taky pomůže, ale ne za cenu že tě to bude ničit a zvyšovat pocit viny, že to nezvládáš. Alespoň bych zkusila třeba pár minut protahovací jogy ráno a večer. Jak to vydje, alespoň párkrát týdně. Mně dost vyhovuje tahle lektorka
https://www.youtube.com/…SU7dGROIsM9A

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608
20.10.21 13:54
@Anonymní píše:
Raději anonym…
poslední dobou jsem více unavená, špatně spím, doma dítě v pořádné pubertě, nechala jsem si udělat komplet vyšetření, vše v pořádku, akorát málo železa, to užívám…nejraději mi je večer v posteli, možná je to tím, že od září jsem od dítěte chytla 2× virózu…poradíte jak nabrat sílu? Práce a domácnost dělám z donucení…

mám to samé, tak se připnu pro tipy. Jsem posleedního čvrt roku utahaná, jako bych denně skládala vagon uhlí. Nohy tahám za sebou, usínám za pochodu (se spaním tedy potíže nemám). Práce, která mě dřív bavila, mě unavuje. Domácnost obstaráván asi jen už ze setrvačnosti. Doma dvě věčně hladové puberťačky, které mají za životní poslání se hádat. Večer sotva lezu a do postele jdu polomrtvá. Víkendy proletí kolem, jako by nebyly.
Jediné, co mě opravdu těší, je náš pes. Delší venčení s audioknihou v uších mi pomádá psychicky. Ovšem fyzicky ubírá energii…
Tak nevím. Beru železo, koenzymy, štítka v pořádku. v létě jsem vysadila po osmi letech antidepresiva, tak jestli to je ještě dozvuk?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11995
20.10.21 14:14
@lapagerie píše:
mám to samé, tak se připnu pro tipy. Jsem posleedního čvrt roku utahaná, jako bych denně skládala vagon uhlí. Nohy tahám za sebou, usínám za pochodu (se spaním tedy potíže nemám). Práce, která mě dřív bavila, mě unavuje. Domácnost obstaráván asi jen už ze setrvačnosti. Doma dvě věčně hladové puberťačky, které mají za životní poslání se hádat. Večer sotva lezu a do postele jdu polomrtvá. Víkendy proletí kolem, jako by nebyly.
Jediné, co mě opravdu těší, je náš pes. Delší venčení s audioknihou v uších mi psychicky. Ovšem fyzicky ubírá energii…
Tak nevím. Beru železo, koenzymy, štítka v pořádku. v létě jsem vysadila po osmi letech antidepresiva, tak jestli to je ještě dozvuk?

Klíště jsi neměla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608
20.10.21 14:21

@JancaS84 jo, ale boreliózu nemám. Měla jsem těžkou formu před lety, tak chodím na pravidelné kontroly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat