Dudlík a plíny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Luciii25
Ukecaná baba ;) 1147 příspěvků 21.10.14 18:57
dudlík a plíny

Ahoj holky, doufám, že mě neukamenujete ale chci se zeptat jak jste odnaučili vaše děti na dudlík? Zítra moje holka oslaví 2.narozeniny a pořád ho ještě máme. Já to omlouvám tím, že jí lezou zuby, slintá a já nechci, aby si cumlala palce.. ale vím, že jsme ostudy a i moje okolí se nám za to směje :D malá mi ještě pije UM savičkou, tak se obávám, že dokud budeme na mlíku, asi se dudlíka nezbavíme.-) Mně to nevadí, že se nám ostatní smějí, ale dneska mě kamarádka upozornila na to, že můžeme mít křivé zuby díky dudliku a to opravdu nechci.. poraďte a prosím nerejpejte :D jo a furt máme plíny :D to jsme případ :D Ale nočník je pro moji malou noční můra ::))díky za info…:)hezký večer

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 21.10.14 19:00

Tak to si schválne počkám na odpovědi.:-D malé je 21měsíců pryč, a máme taky oboji:-D minulý týden teda dva dny na nočník chodila, ale od té doby vidí nočník a hrozne brečí. Dudak taky máme, bude ho mít snad do 5 let :-D má po v puse snad porad. A přitom sama ví, že dudu je ble :-(

smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 21.10.14 19:01

Tak to si schválne počkám na odpovědi.:-D malé je 21měsíců pryč, a máme taky oboji:-D minulý týden teda dva dny na nočník chodila, ale od té doby vidí nočník a hrozne brečí. Dudak taky máme, bude ho mít snad do 5 let :-D má po v puse snad porad. A přitom sama ví, že dudu je ble :-(

Deninina
Závislačka 3952 příspěvků 21.10.14 19:01

Neporadím nicméně zas taková ostuda ten dudlík není :mrgreen: Sestřenice ho měla ještě ve 4 letech a to ještě 2 najednou v puse a v každé ruce po jednom, jinak neusnula. V kočáru se vozila ještě v 5 a to je normálně zdravá holka, jen její maminka trošku nepřemýšlí :mrgreen:

monuline
Kelišová 6058 příspěvků 21.10.14 19:04

Prvně té uklidnim, u nas v jeslich je spousta 2 a čtvrt letych s plenama i dudliky a to nejen na noc, ale i přes den.
Já Samikovi dudlik vzala v 18ti měsících, proste jsem ho vzala a už nedala. Ač to byl dudan 1.třídy, vzal to více nez dobře. No a k chození na nocnik došel sám, já ho nikam netlacila, nevysazovala, protože to absolutně ignoroval nebo orval.
Takže tak :kytka:

sovička33
Echt Kelišová 8410 příspěvků 21.10.14 19:05

Naše malá má na spaní jeden dudel v puse a pak v každé ruce po jednom. Jinak neusne :zed: a nočník či redukce na WC je tabu. Stačí když o zminim a už ječí na celý barák… Má 25 měsíců. jooo a dudu by měla nejraději i přes den ale já ji je schovávám :mavam:

VitHan
Kecalka 431 příspěvků 21.10.14 19:06

Já vím, že to je dneska nemoderní, ale věř, že se nic neděje. Do patnácti dudat nebude a plíny mít taky nebude.Ve světě běžně vidíš s dudlíkem i pětileté děti. Nikdo to neřeší. Tady je nějaká moda honit děti, aby byly nejlepší. Je pravda, že neumím posoudit, nakolik dudlík křiví zuby, ale moje sestra ho měla do čtyř let a narozdíl ode mě nenosila rovnátka.

B EL
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 3 inzeráty 21.10.14 19:06

Ahoj, naší budou za měsíc 2 roky. Dudlík nemáme asi měsíc, zdálo se mi že to bude boj ale šlo to. Nejdřív jsme nedávali na odpolední spaní a to asi dva dny a to byl šílenej řev, prostě se uřvala, dala jsem jí do ruky plyšáka a o dudáka dělala že neslyším. Pak že teda zkusíme i večer. To už věděla že chodí spát s plyšákem a hledala plyšáka a v noci taky. Místo dudáku plyšák. A do týdne už se ani neptala, ani když vidí děti tak jí to nějak extra nezajímá. Vysvětlování jsme viděli že nemá smysl, sama ho nechtěla dát.
Pleny to je druhá stránka. Občas se vyčůrá po odpoledním spaní do nočníku jinak vůbec a někdy je kolem toho hroznýho řevu i když jí nenutím. O bobku ani nemluvím,…A to jde za 4 týdny do školičky na každý den. Vracím se do práce. Takže jsem zvědavá jak to bude tam. Ale nenutím jí, prostě asi ještě nemá ten správný čas. Že někomu se to podaří už ve dvou letech je skvělé, ale není to nutnost ani špatnost.

petrul
Nadpozemská drbna 25959 příspěvků 21.10.14 19:07

Malá začala dudlíky rozkousávat a protože neměla zrovna moc levný, koupila jsem jí novej snad dvakrát a pak jí nechala ten rozkousanej, pro jistotu jsem ho ještě přistřihla :mrgreen: Pak začala sama chodit, že je to fuj, až jsem jí jeden večer přemluvila, hodila ho do koše a bylo ;) Důležitý je, když už se rozhodneš, tak hlavně vydržet! Jinak cca od roka a půl jsem dudlík zrušila přes den a měla ho opravdu jen na spaní, schovanej pod polštářkem.
Ono je taky rozdíl, když ho má dítě 24hod denně, nebo jen pár hodin v noci ;)
S plenama neporadím, k tomu musí dospět sama, nehrotit :kytka:

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 21.10.14 19:10

@Luciii25 s dudlem neporadím, moje děti ho nechtěly… Ale s plenama - malá se naučila na nočník ve 25m, během týdne na noc i den a bez častých nehod. Ukazuj, motivuj,. ale netlač do toho :-)

arkadie
Závislačka 2915 příspěvků 3 inzeráty 21.10.14 19:11

Tak já odnaučila od dudlíku v klidu a bez breku metodou stříhání ;) Každý den jsem ustřihla 1mm, když už to v puse neudržel, tak ho měl jen v rucicce a pak už ho vůbec nechtěl. Ale nefunguje to na každého :nevim:

B EL
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 3 inzeráty 21.10.14 19:11

Ještě k tomu dudáku, ještě dlouho než jsme přestali s dudákem, tak jsem ho vyměňovali ráno za mlíčko a bylo. Odpoledne jsem rychle schovala a večer vrátila po čištění zoubků.

marfra
Generální žvanilka 23264 příspěvků 20 inzerátů 21.10.14 19:13

@Luciii25 my mame 21 mesicu a taky mame oboje. Ted mu lezou posledni stolicky a dokud je nebude mit venku, tak mu dudlik necham. Zoubky od mala blbe snasi, mame za sebou nekolik totalne probdelych noci, bez minuty spanku a dudlik ho proste uklidnuje. Plenky taky porad mame a na nocnik ani jeste nedavam. Vidim na nem, ze vubec nechape co po nem chci, takze mne prijde zbytecne se s tim ted stresovat…Hlavne jeste vubec nemluvi, takze nejaka domluva a vysvetlovani je s nim zatim hodne tezke. :roll:

Aliik
Echt Kelišová 8427 příspěvků 2 inzeráty 21.10.14 19:23

Dceri jsou 2 roky a 3 tydny a mame take oboji. Ted nastoupila do skolicky a to je samo o sobe dost stresujici situace, ze dalsi zmeny fakt nedava. Takze cca ctvrt roku pockam a pak uvidim ;)

LenkaN26
Závislačka 4145 příspěvků 21.10.14 19:35

Já jsem zbavila dcerku kamarádky dudlíka tak, že mi jako spadl do vody, uplaval a už nebyl. Pak si ještě párkrát vzpomněla asi 2× zabrečela, ale asi za týden už jen hlásila dudlík uplaval. První dceři jsem ho prostě na den vzala a nebyl, měla ho jen na noc a pak jsem jí ho vzala i na noc, dostala místo toho hračku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě, vítězoslavné výkřiky na internetu si... číst dále >

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >