Stále utíká z postýlky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
caspar1
Kecalka 121 příspěvků 20.10.14 23:15
Stále utíká z postýlky

Ahoj,
má 2,5 letá dcera usínala bez problémů sama v postýlce. Někdy jí to trvalo déle, ale neplakala a usnula sama.
Teď se naučila vylízat z postýlky a během večera je schopná přiběhnout za námi i 20×. Dříve usínala ve 20 hod a teď horko těžko usne ve 22hod. Jakmile objevila novou aktivitu, není schopná se zklidnit. :nevim:
Nejsme zastánci řešení silou a tak neustále vracíme a vysvětlujeme…
Už jsme z toho docela unavení, tak si jdu pro radu.
Máme vytrvat a neustále vracet do postýlky, nebo nechat s námi v obýváku u TV, kde je samozřejmě nejspokojenější.
Zkoušela jsem být v ložnici s ní, ale i po hodině nespí, což mi připadne kontraproduktivní. Já si neodpočnu a ona stejně nespí. :think:

Reakce:
marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 20.10.14 23:20

Rpzhodne bych ji nenechavala s vami u tv, to je, myslim, cesta do pekla. Takhle male dite bych do 10 vzhuru u tv nenechala ani nahodou. Stala bych za svym. Proste je vecer a male deti chodi po vecernicku spat. Nazdar bazar :)

kikinka7550
Echt Kelišová 8268 příspěvků 20.10.14 23:26

Náš malej to v létě taky zkusil, vylezl třikrát tak mu manžel vynadal a nakonec ho dal spát do velké postele od té doby spí v normální posteli a jestli za tu dobu vylezl 3*??? Já si dělala starosti s tím jak ho na tu postel naučit a nakonec to zvládli kluci sami, já byla totiž na brigádě

monrom
Nováček 20.10.14 23:27

Ona si zvykne a naučí se. Lepší je, když už má ve svém věku postýlku bez bočnic, aby se i mohla případně sama tam vrátit.
Náš 2r5m je také ještě dost závislý na uspávání mnou, ale tím, že spí se starším bráchou v jednom pokoji, tak už si docela zvykl a postačí mu kolikrát i on. Někdy ne a tak tam jdu za nim já a během 5ti minut je tuhý.

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 21.10.14 00:36

Měli jsme to stejně. Ve 20 měsících se dcera naučila postýlku přelézt, do té doby usínala bez problémů sama v postýlce, žádné uspávání nic ale potom nechtěla spát, chodila pořád za námi, takže jsem holt musela začít uspávat. Já osobně bych ji nenechala s námi v obýváku, protože ona čím později jde spát, tím dřív ráno vstane. Ze začátku jsem s ní musela ležet třeba hodinu v posteli a až pak usnula, teď má 2,5 roku, uspávat musím pořád, jinak řve a nespí ale většinou do 10 minut usne. Prostě s ní ležím v posteli, objímám ji rukou a čekám až usne, jinak to nejde :nevim:

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 21.10.14 00:41

@caspar1 mimochodem po dlouhé době zdravím :kytka: :mavam:

kamikka
Stálice 82 příspěvků 21.10.14 07:09

Rozhodně u TV!!! Náš Ondra to dělal taky takže jsme ho nechaly. když jsem jednou byla s ondrou sama tak on se asi ve dvě ráno probudil ten den měl narozeniny ale s postýlky řval že chce bagr tak jsem ho vybrala a dala mu bagr ale když jsem si ráno šla vyčistit zuby tak jsem ve vvaně a Ondra v ní spal a v ruce držel bagr

blanch82
Kelišová 6571 příspěvků 21.10.14 07:17

@caspar1 jsme ve stejné situaci, malé byly před měsícem dva a jednou spinkala u babičky, kde zjistila, že jde vylézt z postýlky…od té doby usíná s námi v posteli, musíme tam ležet oba…jak já, tak manžel, vůbec netuším, jak to odnaučit. Taky to zapříčinil pobyt v nemocnici, kde nás bylo na pokoji víc a aby usnula, musela jsem jí držet v náručí. No uvažuji o změně postele, taky jsem si říkala, že by jí tam třeba udrželo nové povlečení s oblíbenou Minnie, ale nevím…jsem zvědavá na další rady ;)

tytyty
Neúnavná pisatelka 17403 příspěvků 21.10.14 18:51

Jak spi pres den? nas tohle zacal delat, kdyz nepotreboval tolik spat pres den. Prvne jsem ho odpol nechavala spat min, to pomohlo ze vecer usinal sam a lip, pak bohuzel prestal spat uplne pres den takze vecer odpadava unavou:nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >