Duphaston proti špinění - jak brát?

Anonymní
18.3.21 19:19

Duphaston proti špinění - jak brát?

Hezký večer,

ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s Duphastonem ve druhé polovině cyklu.

Byl mi předepsán kvůli dlouhodobému a opakovanému špinění od cca 20. DC. Mám užívat jeden ráno a jeden večer od 17. DC. Takto mi ho naordinovala gynekoložka minulý týden, byla jsem zrovna 20. DC, takže jsem ho hned začala brát.

Až doma jsem zjistila, že pokud je podáván před ovulací, může ji blokovat. To bych samozřejmě nerada, protože se snažíme o miminko. Obávám se, že gynekoložka brala jako den ovulace standardní 14. DC, ačkoliv jsem jí říkala, že u mně ovulace proběhla 17. DC.

Cítím, že zítra se mi rozjede MS, a zbývají mi ještě 3 dny užívání. Mám ho podle vás přestat brát, aby nedošlo vlivem progesteronu k blokaci ovulace? Máte nějaká podobnou zkušenost?

Děkuji!

P. S.: Doktorce se zítra chystám volat, ale často není k dispozici. Večer a brzy ráno bych si navíc měla Duphaston vzít, tak bych ráda alespoň nástin toho, jestli v užívání pokračovat, nebo s ohledem na přicházející MS raději ne.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
875
18.3.21 19:23

Pokud ovulace už proběhla, tak ji nezablokuje, má se brát cca 2 dny po ovulaci, já ovulaci měla 14-15DC a od 16DC jsem ho vždy začala brát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
18.3.21 20:08
@Markéta188 píše:
Pokud ovulace už proběhla, tak ji nezablokuje, má se brát cca 2 dny po ovulaci, já ovulaci měla 14-15DC a od 16DC jsem ho vždy začala brát

@Markéta188

Ahoj, to chápu. Jde mi o to, že zítra mi pravděpodobně začne MS a ještě ho mám tři dny užívat. Bude tedy nový cyklus, tak mám strach, abych nedošlo k vynechání ovulace v tomto cyklu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
18.3.21 20:18
@ssarah píše:
@Markéta188Ahoj, to chápu. Jde mi o to, že zítra mi pravděpodobně začne MS a ještě ho mám tři dny užívat. Bude tedy nový cyklus, tak mám strach, abych nedošlo k vynechání ovulace v tomto cyklu.

No mne ms nepřišla, dokud jsem ho nevysadila. Takže si myslím ze ms přijde až ho vysadíš, tím pádem ti ovulaci nezablokuje :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 20:33
@Markéta188 píše:
No mne ms nepřišla, dokud jsem ho nevysadila. Takže si myslím ze ms přijde až ho vysadíš, tím pádem ti ovulaci nezablokuje :oops:

Tak jsem to od doktorky taky původně pochopila, ale i přes jeho užívání jsem dnes začala špinit a cítím, že pravděpodobně dorazí MS. Tak možná na mě ta dávka byla slabá. A pomohl ti Duphostan?

• Citovat
  • Nahlásit
875
18.3.21 20:52
@Anonymní píše:
Tak jsem to od doktorky taky původně pochopila, ale i přes jeho užívání jsem dnes začala špinit a cítím, že pravděpodobně dorazí MS. Tak možná na mě ta dávka byla slabá. A pomohl ti Duphostan?

Já ho brala kvůli špinení po vysazeni HA, brala jsem ho půl roku a teď už par měsíců spinim opravdu jen tak 2 dny před ms bez něho, takže pomohl. Jak je to s otehotnenim během užívání to nevím, ale přeji ať taky pomůže a brzo se můžete radovat :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 21:10
@Markéta188 píše:
Já ho brala kvůli špinení po vysazeni HA, brala jsem ho půl roku a teď už par měsíců spinim opravdu jen tak 2 dny před ms bez něho, takže pomohl. Jak je to s otehotnenim během užívání to nevím, ale přeji ať taky pomůže a brzo se můžete radovat :oops:

Děkuju :)

• Citovat
  • Nahlásit
25.3.21 13:44

Ahoj holky, chci se taky poradit ohledne duphastonu. O mimco se snažíme od srpna. Muj problem byl, ze jsem hned od ovu začala vzdy jednorázové špinit az do ms. Tak ted doktora predepsala duphaston. Mam za sebou prvni platicko-spineni tomopravdu zastavilo. Donesla jsem ho ted v pondeli a ms mela prijit vcera.
No od pondeli trosku spinim, vzdy opet jednorázové-bolesti břicha jako pri ms, no ta ale nikde. Mate zkusenosti za jak dlouho muze dorazit? Uz me to pekne stve, myslela sem, ze mi cyklus zustane stejny. Jako vzdy a ne ze mi to posune 🙈. Dekuju za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 14:19
@Veronikaflekova píše:
Ahoj holky, chci se taky poradit ohledne duphastonu. O mimco se snažíme od srpna. Muj problem byl, ze jsem hned od ovu začala vzdy jednorázové špinit az do ms. Tak ted doktora predepsala duphaston. Mam za sebou prvni platicko-spineni tomopravdu zastavilo. Donesla jsem ho ted v pondeli a ms mela prijit vcera.
No od pondeli trosku spinim, vzdy opet jednorázové-bolesti břicha jako pri ms, no ta ale nikde. Mate zkusenosti za jak dlouho muze dorazit? Uz me to pekne stve, myslela sem, ze mi cyklus zustane stejny. Jako vzdy a ne ze mi to posune 🙈. Dekuju za rady
@Veronikaflekova

Ahoj, MS by měla dorazit 3 - 4 dny po dobrání. Mně přišla po 2 dnech, tak ještě vydrž. 😊

• Citovat
  • Nahlásit
25.3.21 14:34
@Anonymní píše:
@VeronikaflekovaAhoj, MS by měla dorazit 3 - 4 dny po dobrání. Mně přišla po 2 dnech, tak ještě vydrž. 😊

Oukej tak jeste pockam 🙈. No trosku me to stve, ze se mi to tak posune. Ja to mela hezky pravidelný :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 21:21

@Veronikaflekova

Já to mám úplně stejně - i problémy se špiněním, i to, že mi to prodlouží cyklus. Ale věřím, že konečně pomůže. 😊

• Citovat
  • Nahlásit
26.3.21 09:17
@Anonymní píše:
@VeronikaflekovaJá to mám úplně stejně - i problémy se špiněním, i to, že mi to prodlouží cyklus. Ale věřím, že konečně pomůže. 😊

Tak dneska se dostavila, takze4 den po dobrani. Tak snad pomuze 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 12:20

Ahoj holky, spinila jste některá aji pres Duphaston? taky jsem začala brát tento měsíc duphaston skrz spineni před ms…beru ho 17-26 dc..a včera tj 25dc jsem začala lehce špinit…dneska ráno i tmave hnědé spineni občas s krvi. Bez Duphastonu spinim běžne od 5dpo až do ms..Tedka s duphastonem,,až,, 10dpo..ale stejne jsem doufala, ze pokud beru duphaston, tak nebudu špinit to období vůbec.. :nevim: jsem ztoho otravena. Díky za reakci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 15:09

@Verusss123 ahoj ja v ten den co jsem dobrala tak jsem začala spinit ale nevim jestli je to dobre nevis spatne 🤷🏽‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 16:17

@Veronikaflekova Ja začala včera k večeru lehce, dnes trochu více a dnes taky prave dobiram..nevím..možná napisu doktorce a optam se na to ještě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat