Duphaston, tělesné změny před MS

4419
8.11.07 09:36

Duphaston, tělesné změny před MS

Ahoj všem, co berete Duphaston a máte zkušenosti. Nikde jsem nenašla odpovědi na mé otázky, tak se zkusím zeptat.

Beru ho druhý měsíc, minulý jsem dostala MS už 20 DC, tak tento měsíc jsem ho brala 15-24 DC. MS zatím nikde, do kdy by se měla dostavit? Bolí mě podbřišek, hlavně v klidu, mám zvýšenou poševní sekreci, což u mě není obvyklé a taky mám citlivé bradavky, což u mě není obvyklé vůbec, na prsa netrpím ani před MS. Těhu test negativní, ale jestli tohle všechno je důsledek Duphíku, tak potěš teda. Kdo ho berete, zažíváte tohle taky před MS? Hlavně ta poševní sekrece a ty bradavky mě zaráží. Kdo ho berete, jak to máte???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

878
8.11.07 19:29

Paci, uz jsem Ti psala u nas ve snazilkach, ale znovu:
Prsa me zacaly bolet asi p roce brani Duphastonu, vzdycky tak 4 dny do MS a posledni den to prestava a poznam, ze prijde MS. Zacala jsem to brat 16-25DC, nejdriv jsem vzdy dostala MS 29 den, pak se mi parkrat stalo, ze jsem to dostala az treba 32DC, ale pak se mi to zase srovnalo a hlavne jsem si to posunula na 15-24. Co se tyce sekrece, tak jsem zmeny nezaregistrovala, takze nevim, jestli to co ty povazujes jako zvysene, je u me normalne a naopak. Taky jsem uz kdysi psala, ze se mi ted v lete a minuly mesic objevilo spineni asi 3-4dny pred MS, tak jsem byla nervozni. MUdr mi rikala, ze to muze byt stresem, prochlazenim a tak, ale na jedne diskuzi jsem zase cetla odpoved od MUDr, ze s Duphastonem by se to stavat nemelo. Tak nevim. Doufam, ze jeste nekdo napise, kdo bere Duphaston dyl, at se taky poucim.
Pa,pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
8.11.07 19:35

Janniah díky, aspoň někdo se ozval. Já vím, že jsme si tehdá psali, ale přeci :wink: . Ty jo, ty to bereš už víc jak rok,jo? No páni. Já teprve druhý cyklus.
No zvýšená sekrece znamená, teda u mě, že pokaždé když jsem po malé, tak toho mám na toaleťáku dost a taky musím nosit slipovky, páč jsem stále „mokrá“. No nevím, jak jinak to slušně napsat.

No to je jedno, každopádně díky za info, počkám, kdy se mi rozjede MS, snad nebudu muset čekat moc dlouho. Jo a ještě jsem se tě chtěla zeptat, jestli tě bolela prsa vždy před MS i bez Duphastonu nebo až při jeho braní? Mě nikdy prsa totiž nebolela, až teď.

Tak ale stejně díky, však to znáš, jak jsme tady všechny takové, chceme hned všechno vědět a nejlépe dvakrát :P

Díky ti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
878
8.11.07 20:01

Taky jsem si rikala, ze uiz Dupha beru hrozne dlouho, uz vlastne vic jak rok a pul nebo tak nejak. Prsa me predtim nikdy nebolely, tak to bude asi tim, ale kdo vi, s vekem se to taky muze menit. Taky jsem predtim nikdy nemela ovulacni bolesti az tak posledni dva roky nebo mozna az s Duphikem.Nejradsi bych to nebrala, ale MUDr rikala, ze kdyz chci otehotnet, tak to je skoda vy:,–(it. Hlavne to hrozne leze do penez, ale co se da delat, pokud mi to ma pomoct tak je to asi dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
8.11.07 20:03

No tak to máš pravdu. Mě čeká ještě jeden cyklus s Duphíkem, pak se mám ozvat mudrovi a uvidíme. Buď mi ho nechá, nebo to zkusíme bez něj. Nebo ho třeba nebudu už potřebovat, kdo ví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
878
8.11.07 20:04

Se divam, ze jsi 27DC, ja 25, tak uvidime, jestli to budeme mit nacasovane obe na 29DC :lol: Ale kez by bylo dloooouhe spozdeni..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
8.11.07 20:13

Janniah, já tomu nevěřím, že bych byla těhu, to bych už musela mít aspoň náznak pozitivního testu. No už se docela těším na mršku.

Pádím od PC, pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3901
9.11.07 07:22

Ahoj holky,
jestli nevadí přídám se k vám do diskuse. Brala jsem Duphaston te´d poprvé..najivně jsem si myslela, že mi ná upravit cyklus..ale jaksi dnes 30 CD a MS nikde a test negativní. To s tím neustálým " vlhkem" jak popisuje Packa…mám taky..bez slipovky se neobejdu, mám hrozně citlivé břicho, z počátku mě boleli i prsa, ale teď to nějak vymizelo. Vůbec nevím co si mám o tom myslet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ene
45
15.11.07 12:18

Duphaston

Ahoj všichni,
moje zkušenosti s Duphastonem jsou nic moc. Duphaston mi MUDr.předepsala protože jsem měla špinění od 17 dne cyklu až do MS. Měla jsem ho brát 2× denně nebo upravit na 3× denně. Špinění nustávalo, brala jsem ho asi 3 cykly. Tak jsem to ukončila a začala s bylinkami. Jo mimochodem už asi 3 roky se snažíme o další dítě.
Ty bylinky mně pomohly, ale asi za půl roku se špinění objevilo znovu od 16. dne cyklu až do MS. Tentokrát mně MUDr. napsala Utrogestan, což je moje parketa a zatím je klid. Beru ho 7. dní, ale hned den následující se dostaví MS.
To vlhko nevím jestli souvisí s Duph., pociťujete ho všechny dny mimo MS? Protože pro ženu je přirozené když je vlhká uprostřed cyklu, kdy je vlastně plodná.
Jinak přeju hodně štěstí, já ho pořád zatím hledám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
15.11.07 12:25

Ahoj Ene, no je to vopruz, co?? Já právě dneska mířím na gyndu. 30 dc jsem začala špinit, jen dva dny, od té doby nic. Jinak bych dnes byla 34 dc. Dvoudenní špinění místo MS mi nepřijde normální, zase mě začíná pobolívat podbřišek, jako kdybych to měla dostat, ale stále nic. Vlhko jsem začala pociťovat před tím špiněním, pár dní před tím. Uvidím, s čím dnes přijedu. Bojím se zase nějaké hormonální poruchy. Ale bojím se, že ten Duphaston na mě šitý taky nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ene
45
16.11.07 11:05

Stálici

Ahoj,
při jednom těhotenství (mám jich za sebou už víc), které bylo před našim prvorozeným se mně stalo to co tobě. Místo MS jsem měla pár dní špinění, ale to ustalo. A test jsem měla pozitivní. Jinak k tomu vlhku, vzpomněla jsem si, že když jsem byla těhotná (to úspěšně až do konce), tak jsem byla v počátečních měsíci taky ve vlhku. Je to hormonální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
16.11.07 13:43

ahoj holčiny,
já teď beru taky duphaston a k tomu ještě estrofem, ale mě obojí na:,–(ili před KET - nevíte některá, jak má dufhaston v tomhle případě fungovat? Má případně vliv na dostavení MS? Jestli jí může třeba oddálit a tak …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
878
16.11.07 20:24

ahoj
Valisku, myslim, ze Duphaston by mel dat do kupy hormonalni hladinu a vyladit cyklus. Dle me zkusenosti si tim ale MS neposunes. Zkousela jsem experimentovat - puvodne 16-25.DC - MS 29 DC, pak 4mesice 14-23.den MS taky kolem 29.dne, takze si myslim, ze posouvat moc nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
878
16.11.07 20:29

Paci, mam tento mesic podobny problem jako Ty. Doslova spineni to sice neni, je to i trochu krev, ale nic extra uz 4 den a porad zadna poradna MS jako vzdycky. Druhy den jsem mela sice bolesti a musela si vzit prasek, ale nic se nerozjelo. Navic mam neco jako nejakou chripku, ale zadnou teplotu, dokonce docela nizkou,uz treti den mi je dost hrozne, tak nevim, co si mam myslet. Test jsem si ale nedelala, zadne tehu priznaky nemam, tak nevim, mozna mam proste jen extra slabou MS. Takze tak :lol: Uvidim, ale chvilkama me vazne napadlo, jestli ta viroza neni nahodou neco jineho :lol: Jenom bych ted zase plasila, protoze jsem si vcera dala dva panadoly grip, tak by to snad nevadilo…

Pa,pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ene
45
19.11.07 14:46

misto duphastonu utrogestan

Taky jsem začala špekulovat ohledně oddálení MS v mém případě utrogestanem. Beru ho 17. - 24. den cyklu a MUDr. mně řekla, že od dalšího cyklu mám brát klidně 16. - 25. den.
Na leden mě pozvala, že uděláme hormonální vyšetření, ale nesmím už brát žádný hormony, aby to nebylo zkreslený.

Zajímalo by mě jaké hormonální hodnoty jsou u Vás, popř. máte některá za sebou tato vyšetření?
Když 24. den dojím utrog., hned následující den nebo dva špiním, a pak se dostaví MS. Je to naprd. O druhé dítě se snažíme skoro tři roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama