Důvod zájmu o předražené developerské projekty?

15019
27.5.16 13:57

Důvod zájmu o předražené developerské projekty ?

Ahoj, jen téma k zamyšlení.
Mám paragraf, dítě leží už třetí den v posteli a čte si, popř. sleduje pohádky a já mám taky čas juknout pořádně sem. Pročetla jsem tu několik diskusí o tom, jak jsou lidé velmi často nespokojení s chováním developerů, kteří nabízejí nové byty/domy. Velmi často jsou to projekty naprosto nepřiměřeně předražené, nekvalitně postavené, z nejlevnějších materiálů, bez infrastruktury kolem, v polích, u hlavních tahů, s minimálními nebo žádnými pozemky, jeden jako druhý z katalogů - a přesto je o takové bydlení stále zájem a stále další a další lidé se na takové bydlení je schopno zadlužit až do důchodu a celý život si odtrhávat od huby. Nejde mi do hlavy proč. Vždyť starší domky jsou většinou mnohem levnější, v lepších lokalitách, s hezčími pozemky a kvalitněji postavené (v drtivé většině). Ano, lidé pak do nich investují, neb chtějí jít s módou a mít modernější uspořádání místností atd., ale i tak je to nebe a dudy. Anebo pochopím mít/popř. koupit si pozemek a postavit si dle svého, popř. nechat si postavit dle svého, pokud někdo chce jó nový dům. Ale nejde mi do hlavy ten zájem o ty předražené developerské projekty, které jsou fakt většinou děs běs, včetně jednání samotných developerů. Znám pár lidí v nově postavených bytech, ale neznám fakt nikoho, kdo by tam byl opravdu spokojený, vzhledem k tomu majlantu, co za to dal (většinou minimální odhlučnění, plísně, problémy s následným jednáním s firmami atd.), u domků to bude asi podobné (dnes jsem si tady přečetla na toto téma pár diskusí)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59310
27.5.16 14:02

@káťa že by to bylo o hlouposti? Nebo si lidi prostě vyberou lokalitu a na zbytek nehledí? těžko říct.. kdyby nebyla poptávka, chovají se jinak, že..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3799
27.5.16 14:06

Já bych řekla, že je to potřebou spousty lidí vypadat hogo fogo, chlubit se, že mám byt v „luxusním“ novém objektu. Nevím, také mi to hlava nebere, co na tom všichni vidí. Asi je to i takovou neúctou k něčemu starému, prostě konzum. Spousta lidí neřeší, že starší dům/byt v původní zástavbě se svou historií má podstatně větší kouzlo a nakonec i hodnotu, než nová hrůza, kde si každý vidí až do talíře. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9830
27.5.16 14:07

@káťa Pro mě je to taky nepochopitelné. Ale napadá mě, že třeba ne každý má čas a sílu starat se o stavbu vlastního nového domu nebo rekonstrukci staršího. Nakonec i provoz o údržba samostatného domu je složitější a časově náročnější :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15019
27.5.16 14:17

Tak to jsem ráda, že nejsem jediný exot, který to vidí takhle ;).
Já bydlím ve stoleté chlapouce, kterou průběžně zvelebuji a jsem spokojená. Novostavby mi netřeba, miluju to tady. Kdybych ale chtěla nový dům, tak bych si jej nechala postavit na nějakém normálním hezkém místě dle svého gusta a myslím si, že by mě to nevyšlo dráž, než investice do nějaké předražené řadovky s hezkou reklamou od developera. O bytech ani nemluvím. Stokrát raději bych šla do nějaké straší třeba cihlové zástavby, nebo i do obyč. paneláku než do nového bytového domu. V několika jsem u známých byla a je to fakt děs. Na první pohled fajn, čisté, ale prostě nekvalita každým coulem, a setsakra drahá nekvalita. Třeba ve městě, kde pracuji, se takovýto nový byt prodává cca o milion dráž než byt stejné velikosti ve starší zástavbě :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
27.5.16 14:17

Tak zajem o nektere projekty taky nechapu. ale obecne - ne kazdy chce dum a uz vubec ne dum nekde hodinu z mesta. a koupit starsi domek slusne velikosti v dojezdu mhd, aby zbylo na rekonstrukci a vyslo to levneji nez novy byt - no to hodne stesti.

a proc novostavbu bytu? soudim, ze vetsinou za tim bude chut se nastehovat do hotoveho, mit garaz nebo aspon zajistene parkovaci misto, mit celkove pekny dum. cimz nerikam, ze to tak vsude dopadne, ale tu ideu celkem chapu.

ja zas nechapu, ze nekdo da treba 3mil za panelakovy byt na klasickem sidlisti :nevim:

ps: v novostavbe nebydlim ;) ale 3 roky jsem bydlela a bylo to co do kvality nejlepsi bydleni, co jsem zazila. takze ono zalezi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
27.5.16 14:19

Jo, kdyby blbost kvetla, tak je naše obec jedna velká květinová zahrada :mrgreen: Máme tady taky takové objekty - navíc řadovky - katastrofa - má to dvě až tři patra, ale jednotka je úzká tak, že tam sotva rozpažím, k tomu malinká uzounká zahrádka - 20 m2. Říkáme tomu kurníky nebo paneláky naležato. Tvl a ten jeden „byt“ tam stojí od 3 do 4 mega. Za to mám ve stejné lokalitě samostatný dům s velkým pozemkem. A prodává se to. 8o Já nechápu, proč si to ti lidé kupují - proč, když se tedy nechtěj starat o dům a zahradu, tak proč nejsou v paneláku v Praze, tam by aspoň neřešili dojíždění za lepší prací. Dobrá polovina obyvatel tam nosí silonové teplákovky se třemi pruhy :mrgreen: Další část jsou původně pražské biomatky - asi mají pocit, že žijí blíž přírodě :mrgreen: ale mám tak i pár celkem normálních známých. Tvrdí, že se jim tam líbí a chtěli něco nového a zároveň levného, že na samostanou novostavbu by neměli hhhh :mrgreen: Jo, kdyby byla na klíč, tak by na ni fakt neměli. Podle mne zaryté panelákové typy, co maj pocit, že maj prostě něco lepšího než je ten panelák. Přitom na zahradě si čumí do talíře i ob troje sousedy a přes stěny se slyší stejně jak v tom paneláku :roll:

Příspěvek upraven 27.05.16 v 14:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1240
27.5.16 14:21

@káťa tak když chceš např bydlet v Praze v konkrétní lokalitě a ještě třeba blízko metra a nekupovat hnusnej panelák, tak ti většinou nic jinýho nezbyde než koupit novostavbu, protože taková původní domková zástavba je v poměru stav nemovitosti a velikost pozemku a budoucí investice do rekonstrukce nebo výstavby nového domu neúměrně dražší než dle tebe předražená novostavba. Btw když kupuješ i ten byt od developera, tak máš právo seznámit se s dokumentací a průběhem výstavby a máš možnost si sehnat odborníka na posouzení stavu při předpřejímkách a přejímkách a veškeré závady a neshody s legislativou nebo dokumentací reklamovat a nechat odstranit nebo žádat slevu úměrnou rozsahu a typu závady. To že to většina lidí udělá laxně bez odborného posouzení a pak si stěžují je jejich problém, ne developera. Samozřejmě přístupy developerů k zákazníkům se liší, ale od toho jsou recenze a nezávazné schůzky se zástupci developera a prohlídky bytů a staveb a nakonec každý si může vybrat od koho ten byt chce/nechce koupit.
A sehnat v Praze prázdnou stavební parcelu za rozumný peníze, tak aby to nebylo za Prahou v nějaký pr****, je utopie :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
27.5.16 14:24

@Tess 85 tak Praha, to je úplně o něčem jiném, ale ony ty hnusné řadovky vyrůstaj, co já mám zkušenost, i v menších obcích okolo Prahy, kde sehnat pozemek za rozumnou cenu nebo starší domek, není problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27676
27.5.16 14:25

@káťa Tak předně, nejsou předržené. :nevim: Předražené by byly, kdyby je nikdo nekupoval. Jinak jsou prostě jen „drahé“.

A proč je lidé kupují? No, asi mají peníze a z nějakého důvodu nechtějí řešit opravy, přestavby, takové to „kopneš a vyvalí se dvacet problémů.“

Já se spíš setkávám s opačným extrémem,. Mladí podědí dům po babičce, byť mají holou zadnici, zboří ho, že budou stavět novostavbu, něco se podělá a skončí s dluhy a bez baráku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4853
27.5.16 14:25

Já to taky nechápu. Většina developerských projektů, které jsem viděla byly dost děsné, kvalita strašná. Já teda nejsem na bydlení ve starých domech ani na rekonstrukce, do toho bychom nešli, čekali jsme docela dlouho, než jsme něco vybrali a nakonec koupili již hotový dům, starý cca 6 let, postavený jako samostatný projekt, žádný developer ani katalog. Když už se najde nějaký slušný bytový projekt, tak jsou zase ceny mimo realitu. Taky často přemýšlím, kdo ty byly kupuje a co je k tomu vede. V širším centru to byli a stále jsou především rusové, ale takové projekty na okraji Prahy… nevím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15019
27.5.16 14:27

Já jezdím kolem jedné takové příšernosti celkem často ke kamarádce z mládí. Je to projekt řadovek, cca 50 odhadem. Jsou do půlkruhu, všechny maličké, uzoučké, růžové, pozemečky rovněž malinké uzounké, nulové soukromí. Jedna z nejošklivějších vesnic u Kladna, ne směrem na Prahu, nýbrž opačným. Za těmi řadovkami je obrovská cementárna nebo to to je, takže těsně kolem nich jezdí denně spousty náklaďáků tam a zpátky, je tam pořád prach, špína, z druhé strany rušná hlavní silnice. Příroda kolem nula nic. Ty řadovky mají obr reklamu - „dům za cenu bytu“…Stojí 2 800 000 a je to jen hrubá stavba, vevnitř není nic - rozvody, příčky, prostě vůbec nic. Strašný, tohle nikdy nepochopím, jak někdo do něčeho takového může jít bydlet za tyto peníze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
27.5.16 14:31

@káťa Neviděla jsem takových projektů podrobně moc - našich byt, ve stávající zástavbě v Praze, cena rozumná, garáž, výtah, v okolí vše, co potřebují. To na důchod budou potřebovat. Zadlužení nejsou, prodali jinou nemovitost a cena byla rozumná. Postaveno je to celkem kvalitně.
Kamaráda dům - to je řadovka, o které mluvíš, nicméně je na okraji Prahy, ne v poli, s dobrou dopravní dostupností a byla za rozumnou cenu.
U dalších kamarádů jsem viděla taky celkem rozumné byty, staré i nové. Jistě, staví se spousta hrůz a nevím, kdo to kupuje, ale lidi mají svoje důvody. Není třeba každý schopen vlastní stavby nebo rekonstrukce. Spousta lidí nemá čas nebo nechce to řešit, chtějí jít do hotového a už se nestarat. Projekty v poli nechápu, ale taky neznám nikoho, kdo by to koupil. Možná právě ti, co by se něčím kvalitnějším zadlužili už příliš. :nevim:
Jinak my jsme taky hledali starší dům, ale v okolí Prahy to moc rozumně nejde, nový se jevil jako mnohem jednodušší (vlastní stavba, ne developerský projekt).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59310
27.5.16 14:33
@Gina108 píše:
@Tess 85 tak Praha, to je úplně o něčem jiném, ale ony ty hnusné řadovky vyrůstaj, co já mám zkušenost, i v menších obcích okolo Prahy, kde sehnat pozemek za rozumnou cenu nebo starší domek, není problém.

to není jen u Phy, když se člověk projde třeba po Čeladné, je to to samé - neskutečné špeluňky, má to 45 m 2 a chtějí za to od 2 mega.. za to tu má člověk dům.. v ostravě to samé, rádoby vtipná novota, mrňavé jak bestie, max 50 m a 3 mega.. nechápu šílence, co to koupí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4853
27.5.16 14:34

@Tess 85 No to sice všechno můžeš, ale je otázka, jestli ti to k něčemu bude. Spousta developerů k tomu přistupuje stylem - nechceš, nech být, však on se nějaký hejl najde. A tou přejímkou a reklamacemi se to může táhnout měsíce a roky a mezitím máš investované peníze do vadné nemovitosti, nebo musíš bydlet někde jinde. A sousta developerů to dělá tak, že po dostavbě projektu společnost zkrachuje a s reklamacema si můžeš víš co. Sama jsem procházela několik bytů v námi vybrané lokalitě v Praze, většinou dostavby a přestavby a prostě bych to za ty peníze nekoupila, i když jsme na to měli. Nekvalitní zpracování z toho bylo vidět na první pohled, pokud už to bylo hodně kvalitní až luxusní, tak cena byla zase neúměrně vysoko (7-8 mil.). Nekonec jsme teda šli kvůli druhému dítěti do domu za Prahu. Pár mých kamarádů kupovalo developerské byty a ty bitvy s právníkama, než si vybojovali smlouvu, kterou byli ochotní podepsat… Já bych do toho nešla. Nelíbí se mi už jen ten princip, že se musím mít sakra napozoru, aby mě neokradli, nepodvedli, všechno hlídat, všechno kontrolovat a ještě za to platit poměrně hodně peněz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama