Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
A nešla by situace vyřešit nějakým podílem na péči? Třeba podobnou formou jako mají společnou péči rozvedení rodiče?
Nebo byste si vzali do péče děti vy a rodiče a bratr by vám finančně vypomáhali?
Je to složité, ale člověk zvládne i věci, které mu dřív přišly nemyslitelné.
Dát 9-leté děti do ústavu nebo PP je kruté, obzvlášť, když jsou v milující rodině.
No, a co je rodicum? 56 neni zadny vek…nemuzete pomoci docasne? jet tam jednou za 3 dny? stridat se s brachou?
A to se tady vždy píše že věk je jen číslo a ženská co rodí v 45 je úplná mladice
S tím si musí poradit rodiče. Vy máte každý už své děti tak je jasné že ani finančně, prostory to nejde. Pomoc proč ne ale rozhodně ne převzít jejich zodpovědnost ![]()
@demian
Moji rodiče by finančně moc pomáhat nemohli. Tatínek je na invalidním důchodce už 5 let a moje maminka poslední měsíc. Opravdu nemají jak přispívat sotva sami vyziji. Můj bratr zase vychovává 4 děti. Z toho jedno je jeho a na ty další 3 jejich otec ani neplatí alimenty takže všechno táhne sám protože jeho paní je na mateřské se společným synem.
Můj manžel má sice plat okolo 40 000 ale ja nastupuji za chvíli na mateřskou a táhnout hypotéku a 5 děti z jednoho příjmu bychom asi nezvládli.
Ještě bych chtěla dodat že moji rodiče bydleli s klukama skoro na druhé straně republiky takže jsme se vidali jen 2× do roka. Vlastně je ani neznám, nevím jak se chovají, jak na co reaguji. Nevím o nich v podstatě nic. Navíc moje holky mají 12 a 8 teď se nám narodí miminko myslím že další 2 9ti lete kluky k tomu bych opravdu nezvládla, když můj manžel je 5 dní v týdnu pryč. A do stridave péče se mi moc nechce. Nechci si je pořád přehazovat tam a zpátky s bratrem, myslím že ani oni by se necítili nejlépe.
Ty jo to je šílená situace. V čem přesně třeba výchovu nezvládají? už se klukům vůbec nemůžou věnovat? Nebo jde o domácí práce, vaření, a tak? Pokusila bych se pomáhat hlavně u nich doma, bez toho, abych si děti musela vzít k sobě domů do vlastní péče, kluky bych třeba brala s náma na výlet atd. Když si představím sebe na tvém místě: vlastní děti, partner do toho vyženěné děti… tak bych si sobecky dvě další děti na krk prostě nevzala, vím, že by mi z toho j*blo.
edit: teď čtu že rodiče jsou pomalu ležáci, tak to bych asi po hodně dlouhém přemýšlení vzala jednoho kluka k sobě a druhého by si vzal brácha.
Příspěvek upraven 05.05.20 v 14:39
A co rodičům je, že se nedokáží o děti postarat? To jako vůbec? Píšeš, že dětem je 9 let, už to nejsou batolata, a spoustu věcí jistě zvládnou
Přece po vás rodiče nemůžou chtít, aby jste si ty, nebo bratr, vzaly kluky k sobě, když už máte také své rodiny a své děti. Pomoct jim, ano, ale ne, že svojí zodpovědnost hodí na vás.
@jkra
56 let věk sice není ale tatínkovi ochabuji kvůli nemoci svaly, už je v podstatě skoro jen ležák a mamince praskla cevka v hlavě, byla malá šance že přežije. A i když přežila je stále v nemocnici ale ani po jejím návratu nebude schopna o kluky pečovat. Obávám se že bude ležák stejně jako tatínek.
No, proste je to Rodina a nejak to zvladnout musite. nechce se Vam, ale preci nenarves brachy do ustavu?
jako tady neni co resit.
edit, docetla jsem zdravotni stav rodicu a proste musite vzit kluky k sobe. jednoho ty, jednoho bracha.
Příspěvek upraven 05.05.20 v 14:37
@Markéta80 píše:
A to se tady vždy píše že věk je jen číslo a ženská co rodí v 45 je úplná mladiceS tím si musí poradit rodiče. Vy máte každý už své děti tak je jasné že ani finančně, prostory to nejde. Pomoc proč ne ale rozhodně ne převzít jejich zodpovědnost
Abych se těch starších matek trošičku zastala, tak rodiče zakladatelky jsou na tom ve svém věku docela mizerně. 56 ještě není věk, kdy je standardní, že je člověk zdravotně úplně v háji…
@arinecka
Moji rodiče to po nás nechcou ale můj tatínek v podstate ani neví o světě a maminka je odkázána na lůžko.
@Markéta80 Hele jsou lidi co jsou vyřízení v 35 a jsou lidi co v 70 lezou po horách. Takhle to fakt nemůžeš paušalizovat. Každopádně mít v 56 letech 9 letá dvojčata je určitě náročné, ale tady budou asi i jiné problémy.
@Anonymní píše:
@demian
Moji rodiče by finančně moc pomáhat nemohli. Tatínek je na invalidním důchodce už 5 let a moje maminka poslední měsíc. Opravdu nemají jak přispívat sotva sami vyziji. Můj bratr zase vychovává 4 děti. Z toho jedno je jeho a na ty další 3 jejich otec ani neplatí alimenty takže všechno táhne sám protože jeho paní je na mateřské se společným synem.
Můj manžel má sice plat okolo 40 000 ale ja nastupuji za chvíli na mateřskou a táhnout hypotéku a 5 děti z jednoho příjmu bychom asi nezvládli.
Ještě bych chtěla dodat že moji rodiče bydleli s klukama skoro na druhé straně republiky takže jsme se vidali jen 2× do roka. Vlastně je ani neznám, nevím jak se chovají, jak na co reaguji. Nevím o nich v podstatě nic. Navíc moje holky mají 12 a 8 teď se nám narodí miminko myslím že další 2 9ti lete kluky k tomu bych opravdu nezvládla, když můj manžel je 5 dní v týdnu pryč. A do stridave péče se mi moc nechce. Nechci si je pořád přehazovat tam a zpátky s bratrem, myslím že ani oni by se necítili nejlépe.
Zajímalo by mě, jak by tohle rodiče řešili, kdyby ty kluci byly jejich jediné děti. To přece takhle nejde
Pokud mají finanční potíže, tak atˇsi zažádají o nějaké příspěvky atd, vše se dá vyřešit, ale ne tak, že hoděj kluky na krk starším dětem. S čím jsou v ID? Ani jeden nemůže vůbec pracovat? Tahle šílenost napadla rodiče, nebo jen tušíš, že se k tomu schyluje?
@Anonymní píše:
@arinecka
Moji rodiče to po nás nechcou ale můj tatínek v podstate ani neví o světě a maminka je odkázána na lůžko.
no, tak tim vic, vzit hned, at maji kluci normalni detstvi. urcite je nejaka socialni davka…
Ahoj, jsem v dost zapeklite situaci. Je mi 34 let Cele své dětství jsem vyrůstala se svým mladším bratrem. Mě máma měla ve 21 jeho ve 24. V době kdy mě bylo 25 a měla jsem už svou 2 letou dceru jsem se dozvěděla že máma je těhotná. Ji tehdy bylo 45.ve svých 46 letech porodila dvojčata. Nyní je situace taková že ja s manželem vychováváme naše 2 dcery ( 12 a
a ja jsem nyní v 6 měsíci těhotenství. 3 miminko jsme si opravdu přáli. Můj mladší bratr má jednoho svého syna a další 3 děti ma vyženěne.
Moji máme je nyní 56 a opravdu na tom není zdravotně dobře. Táta taky ne. Prostě se nedokáži o kluky dal starat. Jenže já se necítím na to vychovávat 5 děti a můj bratr taky když vychovává 4 děti se zrovna do výchovy dalších 2 nehrne. Žádnou jinou rodinu nemáme a stojíme před situaci co s mými 9ti letymi bratry. Vím že mi rodiče si neměli tak pozdě pořizovat děti - ale mají je. A teď nevíme jak se s tím poprat. 5 děti bych ja ani bratr neutahli ani fyzicky ani finančně