Dva dotázky

6429
19.9.04 20:55

Dva dotázky

Zdravím,

mám dva dotazy:

1. Když mimko krmíme odstříkaným i umělým mlékem, mělo by dostávat ještě nějaké jiné tekutiny? Mimísek má 10 týdnů. Doktorka říká, že ne..
    Vím, že plně kojené děti nemusí mít do půl roku jiné tekutiny, ale jak je to s dokrmovaným mimkem? Z 5 denních dávek je 1 či 2 mého mlíčka.. Příkrmy vím kdy začít dávat, ale jiné tekutiny?
  1. Rádi bychom si udělali na památku otisky ručiček a nožiček mimka, jen nás kromě potravinářského barviva nenapadá nic, jak otisku docílit.. Máte s tím některá zkušenosti?

Díky za odpovědi,
Efina a Eli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

lisa2
19.9.04 21:50

Ahojky,

k 1.otázce odborně neporadím-my dokrmujeme od 15. týdne a čajík na prdíky jsme dávali od 1. týdne.Malý se nám v létě přehřál,ačkoliv byl kojen prakticky pořád/každou 1,5-2hod 1-1,5hodiny vkuse/ a pak doktor řekl,že má malý pít čaj nebo vodu,že si množství reguluje sám.Vím,že se to mnohým maminkám nelíbí,ale maličký pak přestal plakat a papat chtěl jen 30minut.Ted,když dokrmujeme, dáváme také čajík určený pro děti od ukončeného 3.měsíce.Ale chtěla jsem se vyjádřit hlavně k 2.otázce-my jsme jednoduše koupili vodové barvy,malýmu natřeli ručičku,nožičku,otiskli a malý putoval okamžitě s tatínkem do vany-miluje vodu a koupe se výhradně ve velké dospělácké s tatínkem.Lisa

• Nahlásit
  • Citovat
2178
20.9.04 02:36

Ahoj Efino,

k otazce c.1 : my davaly caj od 1.tydne, nekojim zhruba od 10.dne, ale nase pediatricka doporucovala cajik i v dobe kdy jsem kojila, hlavne tehdy byly dost vedra a maleho z pocatku trapil prujem. Ted, kdyz basti Nutrilon tak pry taky neni potreba davat cajik, ale neni na skodu. My daveme, vypije denne tak 100-150 ml cajiku a mlicka tak +-800 ml.

Radka+Romanek (dnes 8 tydnu :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.9.04 08:32

Ahoj Efino,
co se tyka otisku nozicky, tak si zajdi do nejakych vytvarnych potreb, tam ti urcite poradi, ktere barvy muzes pouzit na detskou pokozku, vim, ze existuji barvy, kterymi se muze barvit oblicej, tak pocitam, ze budou neagresivni a neskodny.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
92
20.9.04 09:01

Nebo se dá použít ta fialová genciánka, akorát se to často pak za jednou neumyje. My tím máme udělaný otisk nožky z porodnice.
Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
20.9.04 10:23

Ahojky, ja jsem delala obtisk nozicky tuzkou na oci :-) proste jsem slapku pomalovala a pak to umyla. Slo to dobre :-)
Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
20.9.04 13:25

Díky za tipy.

Ještě k těm čajíkům - kdy ho dáváte? Jak dlouho po mlíčku se mu z čajíku v bříšku neudělá šrumec? Aby z toho nebylo ztížené zažívání… :roll:

Efi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2178
20.9.04 13:50

Efino,

nam rikala Dr., ze cajik dat tak hodinu po mlicku, ale ja ho davam ted i obcas pred jidlem, uziva totiz sirup na kasel. Pred jidlem nedoporucuji, tolik kolik vypije caje, o to min vypije mlicka a pak ma driv hlad, caj ho tolik nezasyti. No a po jidle cajik stejne nebude chtit samo, protoze bude mit plne brisko.
Snad jsem ti trochu pomohla, Radka+Romanek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
20.9.04 17:23

Máme doma otesánka, který nezastaví baštění nikdy sám, děsně nabírá = čajíkem ji chci trochu právě bříško plnit místo mlíčka… tak zkusím tu hodku po jídle… díky
Efi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lisa2
20.9.04 18:50

My malému před jídlem dáváme ted ATB a dáváme opravdu jen na dně lahvičky čajík,aby se to zředilo a dříve malému jídlo musela také utnout sama třeba po hodině někdy déle a dělali jsme to také čajíkem.Malý dokonce čajík sám někdy vyžaduje a to ihned po jídle-dostane ho ale jen trošku. Jinak dáváíme tak hodku po jídle anebo,když pláče,aby neměl sucho v krku,ale to jen na zapití/většinou je to večer/ a jeden čas byl navyklý,že usínal u čaje.Se zažíváním z toho problém nikdy neměl-jen jsme nikdy nedali čajík studený-vždycky vlažný.Lisa

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.9.04 20:22

Tak nevím, nečetla jsem všechny příspěvky, ale má takový pocit, že v neckermannovi mají speciální hmotu, kam se dají v pohodě otisknout ručičky nebo nožičky. A vypadá to fakt super.
Adresa je www.neckermann.cz

• Nahlásit
  • Citovat
6429
21.9.04 09:11

Tak jsem tu hmotu na neckermanovi nenašla a když jsem volala na objednávky, tak o tom nic nevěděli.. :-(
Zkusím později na webu zapátrat, kdo to tedy nabízí, když to existuje :-)

Jinak ještě k čajíkům - dá se udělat větší lahvička a čajík před podáním jen trochu ohřát = nevadí opakované prohřátí? U mlíčka to nejde, čajíku by to teoreticky vadit nemělo.. Jak to děláte?

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.9.04 22:20

Já na otisky použila šťávu z borůvek. Krásně to obarvilo, otisky taky jsou pěkné a miminku to 100% neuškodí!
a

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama