Necháváte spat s vama ...???

24
16.9.04 12:19

Ahoj maminky,
rada bych se Vás zeptala, jestli necháváte spat miminko u Vás v posteli..??
Naše holčička s náma spí téměř od narození a spí úplně ukázkově celou noc :D … jak je to u Vás ????
Zuzka&Natálka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
16.9.04 12:41

Zuzko, já jsem dlouho spaní miminek s rodiči zavrhovala, ale teď je naše maličká marod, tak si ji po nočním kojení brávám k sobě a držím ji při usínání za ruku. Mám pocit že líp usíná a klidněji spí. Aspoň k ní nemusím pořád vstávat a kontrolovat jak se jí dýchá, jestli vůbec dýchá, protože když při té své šílené rýmě nespí nahlas, hned mě to probudí. Když si vzpomenu jak moc jsem si vždycky při nemoci přála se k někomu přitulit a nebylo ke komu (protože naši to rezolutně odmítali), je mi z toho ještě dnes smutno. Asi se snažím jí vynahradit ty „křivdy“ které na mě naši napáchali a nějak moc se vžívám do jejích pocitů blaha. Asi bude spávat se mnou i když už bude zdravá. Jenom toho odnaučování se bojím už teď, prý je to dost těžké. Nevím, syn měl spartánskou výchovu a se mnou spal jenom když jsme usnuli při kojení :)

• Nahlásit
  • Citovat
595
16.9.04 13:43

Ahoj Zuzko,
Lucinka s námi spinkala v posteli asi od půlroku ráno, když se probudila třeba ve 4 hodiny a nemohla už zabrat. U mě vždycky usnula. V 8 měsících jí začaly růst zuby a tak spala u mě celé noci. Někdy jsem jí držela i 3 hodiny v náruči než se pláčem unavila a usnula. Bála jsem se, že se to bude špatně odnaučovat, ale ona najednou asi ve 14 měsících začala preferovat svoji postýlku. Mám ji hned u postele, tak si ke mě prostě přeleze, když chce a pak se zas vrátí nebo spí se mnou. Večer taky už usíná sama bez protestů po pohádce a pusince. Ve dne spí v mojí posteli (někdy spím s ní).
Pomalu mi začíná chybět to teploučké oddychující tělíčko v náruči. :oops: Spaní s dítětem je tak krásné a člověk si ho musí užít dokud to jde. Mě si máma brala do postele a taky si to moc pochvalovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lisa2
16.9.04 15:35

Ahoj holky,

maličkej s námi nespal-jen když byl manžel na noční a malej nemocnej,tak jsem si ho raději brala i se zavinovačkou k sobě.Pak jsme začali dělat to, že ráno po kojení kolem 6.-7.h jsem si ho brala k sobě,protože v postýlce už nemohl zabrat a já pak tudíž také ne.Teď mu jsou skoro 3,5 měsíce a stále si ho každé ráno beru k sobě-spí někdy klidně i do 10hodin,což nám všichni závidí.Také zastávám ten názor, že dítě je vedle mámy klidnější-koneckonců v bříšku byly ty naše ratolesti pořád s námi a najednou mají spinkat bez nás? I na to se musí asi pomalu.I proto je asi možné to,že mimča usnou u prsu,ale jakmile je položíte do postýlky, jsou vzhůru. lisa

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.9.04 15:55

Ahoj Zuzko,
my máme 5 mesačnú dcérku, ktorá spávala s nami v posteli celú noc asi 2 mesiace po narodení. V kolíske nechcela sama spávať a bolo to jednoduchšie aj pri kojení ( aj v noci sme kojili po 2-3 hodinách). Potom sme si kúpili postieľku, ktorú vzala na milosť, ale tak ako ostatné maminy, aj my kombinujeme spanie podľa nálady miminka. Vačšinou zaspí na prse po kojení, vtedy ju preložím spiacu do postielky, ktorá je asi meter od mojej postele, ale keď vidím, že je nespokojná a vyžaduje si moju blízkosť, kľudne si ju nechám u seba. Ja sa síce nevyspím, lebo stále dávam pozor, aby som jej nezaľahla rúčku, alebo ju príliš neprikryla perinou, ale na druhej strane ma to veľmi teší a ukľudňuje, keď ju cítim tak blizučko.
Ešte v tehotenstve som mala predsavzatia ako budem dodržiavať všetky tie osvedčené postupy ako sa to má robiť ( nespávať spolu s miminkom, nebežať za ním vždy keď zaplače atď.) ale od prvého okamžiku ako sa malá narodila, som všetky tieto zá:,–(y hodila za hlavu a chovám sa k maličkej podľa toho ako nám to obom najviac vyhovuje z tej pocitovej stránky (aj keď rozum často vraví niečo iné :wink: ).
A zatiaľ sme obe veľmi spokojné… :D

Slavka a Barunka

• Nahlásit
  • Citovat
2901
16.9.04 16:19

Ahoj!

Mě se dcerka postupně taky vtírla do pelíšku …ale i když je to božský pocit, mít to její tělíčko pořád u sebe (a jí to taky svědčí), tak z toho moc nadšená nejsem:
Už jednou jsem jí málem zalehla (naštěstí začala plakat)!!! A vůbec se nevyspím, protože Eliška rozhodí ručičky a je jí plná postel a já spím na dřevěné hraně na boku :(
No, ale už to neřeším… Když se totiž pokusím dcerku přesunout zpátky do její postýlky, tak spustí takovou sirénu..... :lol:

Baghira a Eliška, 5 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.9.04 11:45

Ahoj holky,
my jsme taky s malou když měla půl roku spávali v posteli, protože v postýlce nemohla usnout a když jsem ji uspala třeba na rukou a položila ji tam, tak spustila. Takže jsme rezignovali a spala s námi. Měla jsem strach z toho, jak ji to odnaučíme, ale v jednom roce jako mávnutím proutku jsme ji zkusili dát samotnou do pokojíčku do postýlky a od té doby spí tam a na naši ložnici si ani nevzpomene. Jsou ji teď už 4 ročky a i když bych někdy byla ráda, aby si o víkendu k nám lehla a polenošili jsme si, tak nechce. Prostě postel v ložnici se pro ni stala tabu. Tak lenošíme každý ve svém.

• Nahlásit
  • Citovat
24
17.9.04 12:13

Ahoj holky,
díky moc za Vaše odpovědi :)
moc se nám líbí, že malá spí s náma … těšíme se na každé ráno, protože Natálka nam povídá, tahá nás za nos apod. … je to tak krásné … ale taky jsem přemýšlela, že si bude muset taky zvyknout na svou vlastní postýlku … ale na to je ještě čas, tak si to budeme zatím užívat :P
Mějte se moc hezky ..... Zuzka&Natálka (3 měs.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
18.9.04 02:26

:lol: Ahojky,
nám se to časem trochu vymklo z rukou, minimálně od časných raních hodin s námi spí tři děti (4.5 a 2 roky, 9 měsíců) a většinou i pes. Uvažujeme o větší posteli, protože za tu legraci po ránu to rozhodně stojí.
Jíja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
18.9.04 08:33

Jíjo, nezlob se na mě, ale docela upřímně ti závidím. My jsme zatím 4, do naší postele se ještě vejdeme a já přemýšlím jak mažílka ukecat na psa a další miminko…?

• Nahlásit
  • Citovat
59
18.9.04 08:44

Přidávám se do klubu „rozmazlujících“ maminek. Začalo to mou leností - při nočním kojení jsem kojila vleže a usnuly jsme s malou spolu, pak jsem si miminko začala i zahřívat, protože se v postýlce odkrývalo (přinejmenším ručičky). No, ale naše slečna zvládá spát jak sama, tak i se mnou, takže žádný problém zatím nevidím. Pravda, ze zalehnutí mám strach trošku pořád, ale instinkty zatím velí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
18.9.04 13:53

Zdravím ostatní maminky,

my jsme na tom jinak než vy, neumím si představit, že by s náma dcera spala v posteli. Od malička jsme jí dávali do postýlky i po každém nočním kojení. Teď, když už je z ní batole, které pořád někde leze, ze spaní „cestuje“ jsem tomu ráda.
Mám celkem odstrašujicí příklad v kamarádce, se kterou stejně starý chlapeček spal od narození, nejenom, že se s manželem nevyspí, ale teď, když mají snahu zvyknout ho na postýlku tak to nejde.
Ale samozřejmě, že záleží na každé z nás jak nám to vyhovuje.
Quatro+Emily :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.9.04 21:17

Ahoj!!
Teda Jíjo, úplně mě jsi mě rozesmála!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tomu věřím, že máte po ránu veselo :lol:
nám úplně stačí naše malá Natálka a vy tam máte ještě další dvě dětičky … to musí být něco a ještě psa :lol:
Já jsem zrovna dneska přemýšlela jak to budeme dělat s dalším mimískem .....
A Radino ....... plánuješ další mimčo ......... ????????? :D

Z&N

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
18.9.04 22:28

Nechci nic plánovat, ve skříni mám Silverlily (antik.tělísko). Tak trochu si s tou myšlenkou pohrávám, s manželem na to téma spíš laškujeme protože víme, že je to dost finančně náročné mít v dnešné době 3 děti. Říká se, že dvě nebo 3, na tom už prý nesejde. Vážně bych byla ráda, kdyby se stala ta náhoda a já otěhotněla dřív, než půjdu s tím tělískem na gyndu… . Ta možnost tady pořád ještě je :D . V každém případě, tělísko je na 5 let a kdoví, jestli se mi pak bude ještě chtít piplat miminko. Téď po tom toužím, jenom nevím jestli to nejsou účinky nějakých hormonů po porodu? Snažím se uvažovat střízlivě a nějak to nejde :( .

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.9.04 23:02

Tak to úplně chápu … že nechceš nic plánovat ..
ja taky už mám nějakou dobu antikoncepci ve stolu a nějak se mi vůbec nechce to začít brát :? ..... my teda plánujem jestě jedno mimčo, protože nechcem, aby Natálka byla sama a měla někoho s kým bude moc řádit, protože jestli bude po tatínkovi, tak se mame na co těšit :wink:
a ještě jednou k tomu spaní u nás … připadá mi to takové smutné, že někdo odmítá aby mimčo spalo sebou … takové chladné :( ...... já jsem nikdy nebyla na nějaké zá:,–(y a vše dělám podle instinktů a toto mi přijde jako taková vazba ......... mimčo se mi v noci nebudí strachem, nepláče a je takové více spokojené … a vůbec nám tam nepřekáží, ba naopak!!!!
Já vím, je to věc názoru …
Zuzka&Natálka (zase nejsem přihlášená)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama