nachlazení v 8 týdnech

Radina
14.9.04 12:35

nachlazení v 8 týdnech

Naší maličké je právě 8 týdnů a tuhle noc se mi nějak nachladila. Nechápu to, spala přikrytá a neměla možnost prochladnout. Dopoledne to bylo fajn, ale teď, když už samozřejmě doktorka nepracuje, je to horší a horší. Každou chvilku jí čistím nosík odsávačkou, ale nějak to nestačí, když začnu kojit, malá se vzteká a chrochtá, protože ji to dusí. Jak jí mám pomoci? Jsou nějaké nosní kapky pro takové malé miminko, nebo mám risknout Eucasol (mentolový sprej do vzduchu)? Teplotu zvýšenou nemá, říkám si, že na pohotovost to ještě není, ale ráda bych jí pomohla. Stejně si myslím, že by mě odkázali na zítra k pediatričce :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2178
14.9.04 12:50

Ahoj Radus,

nasemu Romulkovi bylo vcera 8 tydnu, ma rymu, kasel, je zahleneny. Vypuklo o u nej ve ctvrtek vecer, nejdriv jsem vyslala pritele do lekarny, donesl nosni kapicky Mukoseptonex, nosanek se ma s nema pouze vytirat a ne kapat, tak mu to bylo receno v lekarne, jeste se pry hrozne divila jak takove male miminko muze byt nemocne. V te dobe teploty nemel, nakonec jsme se jich taky dockaly, ne sice nijak zavratnych, ale byly. To uz byla sobota, nakonec jsme v nedeli rano na pohotovost jeli, cim driv zacne s lecbou tim lip. Dostal ATB v kapkach, Kapicky na kasel atp. to je celkem fuk, ale na rymu nam pouze rekla, ze poradne odsat a pak nosanek protrit bunicinou (stetickou), ktera je pekne kapickama nasata. Snad jsem ti trochu pomohla, my jdemena kontrolu zitra tak uvidime. Zatim to vypada nadejne. A Betuska se nemusela nakazit pres noc, ale uz to mohlo byt driv, jen to propukla az rano. Ted je takove blbe pocasi, chvili teplo, chvili zima, takze ryma je tu hned.
Preju brzke uzdraveni!

Radka+Romanek (8+1) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
14.9.04 13:54

Ahoj holky, my už jsme sice čtyřměsíční miminko,ale nachlazení je pro nás také hrůzou,protože smrkat ještě dlouho umět nebudeme.Odsáváme nosík odsávačkou napojenou na vysavač,má to větší tah a účinek je podle mě větší.Vysavač máme tichý, tak se ho Filípek nebojí,ale znám maminky,které také tak odsávaly a pak před dětma vysavač nemohly zapnout.Co se dá dělat,ale pomůže to.Kapky na štětičku také super.Malému se lépe dýchá když má hlavičku výš než nožičky,takže máme podloženou postýlku pár knížkama.Jinak už nevím co by ještě mohlo pomoc těm našim drobečkům od jejich trápení.Nejhorší je,že nám nemůžou říct co jim vlastně nejvíc vadí.
Mějte se papa a brzké uzdravení!
Lenka a Filípek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
14.9.04 14:04

Ahoj holky,
Lucinka měla rýmu, když jí byl necelý rok a tak dostala kapky Nasivin, ty jsou do 1 roku. Rýmy jsme se zbavili celkem rychle. Pak jí měla ještě jednou a to nám doktor doporučil nosní sprej Mar. Taky to rychle přešlo.
Rýma je hodně nakažlivá, takže stačí, aby na mimčo někdo prsknul a je to. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2178
14.9.04 14:05

Na to jsem zapomnela, jak uz psala lexi, tak hlavicku vys nez nozky.

Lexi, s tim vysavacem se mi to zda dost drsny, nehlede na to, ze ve vysavaci je plno prachu atp. i kdyz je tah dovnitr a ne ven tak prece i tak dojde k nejakemu zpetnemu pruchodu, zda se mi dost nehygienicke, vzdyt konec odsavacky jde do dychacich cest. No kazdy to praktikujem jinak :D ja budu radsi odsavat ustne :lol:

R+R

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
14.9.04 15:40

My jsme dostali nosni kapky Otrivin pro deti, je to pro kojence a deti do 6 let. Jakztakz pomohly.
Lida.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.9.04 17:17

Ahoj, problém s nachlazením jsem řešila, když měl náš Tomášek 5. týdnů. Doktorka mi doporučila vlhčit vzduch a kapat Vincentku a na noc Nasivin pro novorozence. Zabralo to. Nosík se mu po Vincentce krásně uvolnil, samozdřejmě jsem také odsávala. Mám balonkovou odsávačku od Chicca, zatím stačí, ale až bude starší, musím pořídit tu co se odsává ústy. Je silnější. O tom vysavači jsem taky slyšela, kamarádka to praktikovala na své dítě, hrozně si to chválila, ale já bych asi měla strach, že tím silným sáním nějak ublížím nosní sliznici. Mějte se všichni a ať jsou dítka zdravá ahoj Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.9.04 17:47

Ahojky. My máme doma vsichni chřipku a tak doufám ,že to moje holčička nechytí. Zatím má rýmu. Máme kapičky Nasivin pro novorozence, ale s odsávačkou nám to moc nejde. Chtěla bych tu co se odsává ústně, ale nemůžu ji sehnat. Zatím máme od Chicca ve tvaru lachtana, ale vůbec to s ní nejde. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
563
14.9.04 17:53

Ahojky,

normální odsávačku (tu s hadičkama) mají v lékárně.

Mám dotaz na maminy, co odsávají pomocí luxu. Už jsem o tom slyšela, ale nějak si to nedovedu představit, jak to vypadá v praxi :D . Můžete to nějak popsat? Kdo to tak praktikuje, většinou to chválí. Hlavně tedy tou odsávačkou nějak nezvládnu odstranit všechno, pořád slyším, že by to ještě chtělo, ale nejde to. A hlavně, je to boj a toho křiku, ale to je asi u všech miminek stejné, že?

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
14.9.04 22:10

Ahoj Ulriko,
s tím vysavyčem:mám odsávačku-dvě hadičky jdou do jednoho kelímku,jednu strčím do trubky a zbytek tý trubky ucpu rukou a druhou hadičkou odsávám.Smůla je že někdy nezvládám držet hlavičku.Je mi drobka líto,ale víc by mi ho bylo líto kdyby mu píchali uši,to středouší je krátké a je to hned.Miminka odsávání nebolí jen je to nepříjemné.Nevím zda to lze z mého popisu pochopit,ale chce to vyzkoušet a najít si v tom vlastní systém.Vysavač doporučují i lékaři.S hygienou si nemyslím že by měl být problém,kdyby hadička strčena do vysavače ústila hned k mimi tak neřeknu,ale myslím,že takhle nic nehrozí.
Lovu na rýmu zdar!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lisa2
14.9.04 22:39

Ahoj holky,

já tedy nevím, náš prcek měl taky rýmu,ale odsávat vysavačem se mi zdá trochu drsné a že to doporučujou doktoři už úplně nechápu-já znám zase názory doktorů, kteří upozorňují na to, že i ústní odsávačka je nebezpečná kvůli Eustachově trubici-odsáváním v oblasti středouší vytváříme podtlak a můžeme tak Eust.trubici porušit, což bývá pak pro mimčo opravdu bolestivé a podtlak způsobený luxem si nedokážu představit.Odsávat se musí-bezpochyby při nachlazení-my odsáváme vždy jen to, co je vidět a evidentně překáží-víc toho nikdy nevysajeme a jinak jsme při hnisavé rýmě dle rady doktora vytírali nosánek štětičkou namočenou v borové vodě.Lisa

• Nahlásit
  • Citovat
78
15.9.04 07:38

Vysavač je zřejmě věc názoru,záleží co si pod tím představujete a jak věc provádíte.Já odsávačkou nerejdím až v krku,stačí pouze na kraj a miminku se uleví víc než kdybych sála pusou.Je to i rychlejší a mimi dlouho netrápím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.9.04 10:10

Ahoj Radino i ostatní,

přidávám se taky se svou troškou do mlýna. Je fakt, že rýma dokáže miminko hezky potrápit. Nám se osvědčilo podložit postýlku, aby byla hlavička výš než nožky a do nosíku jsme dávali Vincentku ve spreji nebo Stérimar - to je prý skoro to samý, akorát dražší. Ale nosánek se hezky uvolní a miminko může sát - dávala jsem to před každým kojením a bylo to dobrý. Kapky bych volila až v případě hnisavého zánětu, protože ty mimča mají hrozně jemnou sliznici a může ji to poškodit, i když někteří pediatři tvrdí opak (ale někteří pediatři dávají na všechno rovnou antibiotika, takže nevím - jsem pro co nejšetrnější postupy). Taky se mi osvědčilo kojit častěji, aby mělo miminko dost tekutin. Je taky dobrý chladnější a vlhký vzduch, takže hodně větrat (ale pozor na průvan). Víc fakt nevím, my jsme si s těmito postupy vystačili, ani jsem nemusela používat odsávačku, protože ta taky sliznici trochu dráždí.

Ahoj Blanka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama