Musí kojenec pít?

980
10.9.04 23:32

Musí kojenec pít?

Ahojky, mám možná přihlouplý dotaz,ale často jsem se setkala s názorem, že dítě, pokud je kojené, nemusí pít. Já vím, že se píše, že mléko je dvojí kvality ( pro jídlo a pití - přední a zadní). Ale připadaá mi divné, že by mrňousek neměl mít ještě pití (třeba slabý čaj) zvlášť.
proto by mě zajímalo, jak to tedy je. V knížkách o tom není ani půl slova. Dík Desty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
11.9.04 08:42

Do půl roku, pokud je plně kojené, opravdu nemusí pít. Já jsem svoje dvojčata taky plně kojila a čajík dostávají až teď - je jim 7 měsíců. Do té doby jsem je kojila a pokud mezi tím plakaly a nic nepomohlo, tak jsem je zase nakojila např. když byly ty velký horka. Jsem zastáncem toho, že je zbytečné podávat jiné tekutiny moc brzy. Fenyklový čaj jsem pila já. Martina

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
11.9.04 08:46

Desty, opravdu není potřeba miminko zavodňovat. Můj syn měl v létě 7 kilo a nepotřeboval ani kapičku vody, natož čaje. Když měl žízeň, řekl si o mlíko, napil se jenom toho předního a usnul a ani při jeho velikosti žízeň neměl, jenom jsem častěji kojila. Dcera letos v létě taky nepotřebovala pití. Dá se to jednoduše poznat podle pročůraných plenek. Kdyby mimi mělo málo, plakalo a nečuralo, pak bych teprve volila trochu vlažné vody. Podle mého názoru se čajem zbytečně naruší střevní mikroflóra, která by mohla teoreticky do půl roku být živená jenom mateřským mlékem. Já bych pití zvlášť zvolila jenom v případě, že by se mimču hodně zahustila stolice a mělo bolení bříška z toho, že se nemůže vykakat. Na to je vlažná voda super i později při přecházení na pevnou stravu.
Radka + Bětunka 7t

• Nahlásit
  • Citovat
2237
11.9.04 09:02

Ahojky,přidávám se taky s názorem a zkušeností,naše malá se narodila v horkém červenci 2002 a žádný čaj či vodu nepoznala ,byla plně kojena do konce 6.měsíce,ale ani potom o pití zvláštní zájem neměla spíše se nakojila.Dodnes se kojí ,ale máme problém s tím,že pije málo,ale prý je to v pořádku-vypije tak 500ml za den mimo kojení.Také jsme díky kojení nepoznali láhev-pila totiž od malička ze skleničky nebo z klasického hrníčku nebo slámky.Bylo to vlastně mimino nemimino bez dudlíku bez lahvičky někdy mi to až přišlo líto ,ale prý je to normální a navíc nám odpadá práce a nervy s odvykáním dudlíku a lahve.Přeji krásný den Anulka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.9.04 11:38

Ahoj, s podobnymi otazkami som sa stretavala i ja. Prvy mesiac mi moja dcerka pit cajik nechcela, no potom som jej medzi kojeniami ponukla feniklovy cajik a ona ho zacala pit. Myslim si ze v horucavach je lepsie ak dietatku ponuknes tekutiny, ked len par cajovych lyziciek… A potom, feniklovy cajik nam pomahal prekonavat brusnu koliku, ktora nas trapila prve 4 mesiace. Urcite sa prisposob poziadavkam svojeho dietatka, ono si urci samo, ci mu postaci Tvoje mliecko alebo si da i cajik. Prajem Ti vela radosti a zdravicka… Kaska

• Nahlásit
  • Citovat
1652
12.9.04 19:11

Desty,
opravdu děti plně kojené nemusí pít nic navíc!! už jsem tady někomu psala..říká se (podle mě je to logický) že: kolik dáš mimču čaje,vody..o tolik mateřského mléka je připravíš…je to docela drsně napsaný ale je to tak…taky jsem kojila v těch loňských tropických vedrech a čaj ani nic jiného jsem nepodávala… fakt to není nutný…čaj a vodu jsem přidala až s prvními příkrmy.

měj se
Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
12.9.04 21:13

Diky za Vaše poznámky:-)) Hned je člověk moudřejší. Ono se to týká kamarádčina mímíska a tak jsem rada, že mám aktuální iformace…hned ji jdu telefonovat. Dík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.9.04 14:22

piti

Ahojte maminky,
mam pulrocniho Kubika a zacali jsme s prikrmy podle chytrych knizek, po prikrmu a po vecerni kasi vzdycky jeste kojim „na zizen“, a mezitim samozrejme taky na hlad a zizen.
Nevim, kdy zacit davat i caj, kojeni mi prijde fajn na imunitu+je to i prakticke. Kdy je NUTNE zacit davat cajiky nebo jine tekutiny v lahvi, poradite mi nekdo, prosim?
Dekuji moc a prijemny den
Muj mail: pisin@tiscali.cz :?: :? :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
5
26.9.04 14:52

:oops: Konecne jsem se spravne prihlasila:) - muj predchozi prispevek/dotaz byl anonymni - tedy, od kdy je NUTNE davat tekutiny v lahvicce a od kdy je NUTNE miminko od prsu odstavit uplne?

Dekuji za info, pekny den vam i miminkum, Jana a Kubik :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
qwq
5
3.9.13 19:11

Naše zkušenost je taková, že malá pila asi od druhého týdne věku, protože paní doktorka nám v poradně řekla, že dítě má pít, ať je kojené nebo na UM. Mléko ani mateřské prý není tekutina a navíc čajík pomáhá při nadýmání. Měly jsme si koupit fenyklový čaj v lékárně, osladit ho hroznových cukrem a podávat. Musím uznat, že malá pila. Z počátku jen malé množství, ale nyní v půl roce toho vypije hodně. Hlavně při teplém počasí je vidět, že jí to vyloženě přijde vhod. Nevím, s pitím, i když se kojí máme dobré zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20772
3.9.13 20:07

@qwq Zajímalo by mě, zda malá pije i neslazené tekutiny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
12.5.15 21:27

Ahoj holky potrebuji poradit jakej cajik koupit nebo jakej muze v jednom mesici? zacina bejt horko a sme na UM…dekuji za odpoved :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20772
12.5.15 21:30

@jaja9300 Zaptej se v lékárně nebo si přečti obaly dětských čajů v drogerii/supermarketu.
Pokud pije vodu, dala bych jen čistou vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.17 12:51
@Radina píše:
Desty, opravdu není potřeba miminko zavodňovat. Můj syn měl v létě 7 kilo a nepotřeboval ani kapičku vody, natož čaje. Když měl žízeň, řekl si o mlíko, napil se jenom toho předního a usnul a ani při jeho velikosti žízeň neměl, jenom jsem častěji kojila. Dcera letos v létě taky nepotřebovala pití. Dá se to jednoduše poznat podle pročůraných plenek. Kdyby mimi mělo málo, plakalo a nečuralo, pak bych teprve volila trochu vlažné vody. Podle mého názoru se čajem zbytečně naruší střevní mikroflóra, která by mohla teoreticky do půl roku být živená jenom mateřským mlékem. Já bych pití zvlášť zvolila jenom v případě, že by se mimču hodně zahustila stolice a mělo bolení bříška z toho, že se nemůže vykakat. Na to je vlažná voda super i později při přecházení na pevnou stravu.
Radka + Bětunka 7t

No nevím ty moderní maminky podle knížek a inzernetu to je něco opravdu! Chtěla bych vidět vás jak by vám stačilo neustále pít jen mlíko 8o to je prostě příšerný chudinka děti :zed: Náš maličký pije zhruba od třetího měsíce a jak čistou vodu, tak i čaje atd..je zdráv jak řípa!!!Jo a kor když jsou už i přikrmy'tak by prostě pití dostat měli!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.17 12:58
@qwq píše:
Naše zkušenost je taková, že malá pila asi od druhého týdne věku, protože paní doktorka nám v poradně řekla, že dítě má pít, ať je kojené nebo na UM. Mléko ani mateřské prý není tekutina a navíc čajík pomáhá při nadýmání. Měly jsme si koupit fenyklový čaj v lékárně, osladit ho hroznových cukrem a podávat. Musím uznat, že malá pila. Z počátku jen malé množství, ale nyní v půl roce toho vypije hodně. Hlavně při teplém počasí je vidět, že jí to vyloženě přijde vhod. Nevím, s pitím, i když se kojí máme dobré zkušenosti.

Aspoň někdo tady má rozum :palec: děti by prostě pití měli dostávat a kor když mají už i přikrmy! Náš malej pije čaje i vodu už dlouho a začali jsme tedy trochu oslazenou vodou už cca třetí měsíc i doktorka říkala, že pít musí aspoň trošku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama