Nutrilon A.R.

274
7.9.04 20:43

Nutrilon A.R.

Ahoj,
chci se zeptat, jestli někdo dáváte Nutrilon 2 A.R. Dnes nám ho doporučila doktorka, protože malý ze všeho blinká. Po první zkušenosti jsem zjistila, že za nějakou dobu zhoustne a na návodu je také napsáno, že se má nechat 10 minut „odstát“ než ho začnu podávat.
Tak si říkám, jak to budu dělat, když se mi třeba vzbudí ve 4h ráno a bude se křikem dožadovat jídla. To budu muset čekat než se to zahustí?
Jak to děláte ostatní?
Děkuji, Helča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

74
7.9.04 21:04

Ahoj Helčo,
já taky dávala malýmu Nutrilon A.R. protože hodně blinkal, kvůli refluxu. Nedávno ale zjistili, že je alergický na kravské mléko.
Já jsem dávala nutrilon hned, nečekala jsem 10 min. To by se malý uřval. Když jsme byli v nemocnici, tak tam to dělali několikrát denně a dávali to hotové mléko do lednice. Pak to bylo hustý, ale hrudkovitý a nedalo se to rozmíchat. Doma jsem to taky zkoušela, ale lepší je to udělat čerstvý.
Pokud si vzpomínám dobře, tak se to ublinkávání hodně zlepšilo hned. Ale měli jsme problém. Než si na to Mareček zvykl, nemohl se vykakat, jak to bylo hustý. Doktor poradil ať mu dám těsně před mlíkem asi 1 lžičku vlažné vody a za krátkou dobu to bylo dobrý.
Snad jsem poradila. Jarča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
7.9.04 21:21

Ahoj,
Děkuji za radu, s tou vodou to zkusím taky.
Ještě se chci zeptat. My dávali před tím Sunar, myslíš, že se mu teď sníží množství vypitého mléka, když je to tak husté? Jako že bude víc a na delší dobu zasycený.
Helča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
7.9.04 21:50

Ahoj Helčo,

moje holky taky baští Nutrilon A.R. zatím tedy 1. Když jsme přišly z porodnice tak jsem jim dávala Bebu a tu jsem si dělala do zásoby do lednice, ale protože blindily tak 1× za den zý dva tak jsme přešly na Nutrilon. Docela jim pár dní trvalo než si zvykly, zpočátku taky blindily a ještě k tomu měly kašovitou stolici. Byla jsem z toho zoufalá a řešila jsem to tady, ale asi po 3-4 dnech se to upravilo. Blinkají méně, ale je to v takových vlnách, pár dní je to téměř každý den a pak je 14 dní úplný klid, což se nám stalo nedávno, ale Anežka minulou středu problinkala kočárek až na dno a v neděli během půlhodinky obě poblinkaly autosedačky :cry: Trošku z toho už začínám mít fóbii a neustále je pozoruju :roll: Ze začátku jsme si mlíčko taky dělali do zásoby, aby se nemuselo čekat v noci 10 minut, ale vyjde to zhruba na stejno - jestli dělat čerstvé a čekat nebo ohřívat. Musím říct, že holky to čekání celkem zvládají, tak 5 minut se je snažím zabavit a jednu ještě na chvíli uspat nebo ucpat dudlíkem v případě, že se mi vzbudí obě najednou, no a pak prvního hladovce pomalu přebalím a vyjde to akorát, že máme mlíčko hotové. Ve dne 4× denně cvičíme, takže je taham z postýlky při prvním kníknutí (ale oni jsou přesný jak hodinky) a než odcvičíme tak je mlíčko připravený. Jak už jsem řekla, občas blinkají stejně a já vlastně ani nevím jak častá musí být frekvence blinkání, aby mimčo bylo označené jako blinkací. Jak často blinkal Tvůj prcek? Neustále se snažíme přijít na to čím je to způsobené - kvůli tomu jsme taky odbouralu to dělání mlíčka do zásoby, snažíme se dávat uprostřed odkrknout a jiný procedury, ale na nic se nám nepovedlo přijít. Asi to tak prostě je a někdy jim to nesedne a jde to ven ať se snažíme sebevíc. Množství mlíčka se nám nijak nesnížilo, dělala jsem zhruba to samé množství, které i odpovídalo tabulce na plechovce. Manžel tenhle Nutrilonnemá moc rád (teda né že by ho po holkách musel dojíždět :lol: ), protože dost pění a není nikdy přesně jasné kolik toho píďalka vypila. Proto jsem se minulý týden ptala doktorky jestli už nemáme přejít na normální, ale řekla mi, že by se to zase vrátilo. Docela by mě zajímalo do kdy se to prckům upraví a nebudou už blindit, nevíte někdo? Ale vzhledem k tomu že je i 2, tak to asi jen tak nebude, co? :roll:
Tak Nutrilonu zdar a blinkání kšá kšá :D
Monča a princezny 3m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
7.9.04 22:56

Ahoj Mončo,
koukám, že jsme se tu sešly dvě z jednoho deníčku. Náš Vojtíšek měl včera 4 měsíce.
U nás je trochu zamotané. Do 2 měsíců jsem plně kojila, pak jsem začala přikrmovat Sunarem do 4.měsíce. Teď jsem na tom tak, že odstříkám max. 200ml za den, ale i tak mu to dávám. Ublinkával po mém mléce i po sunaru. Když to porovnám se starším synem, ten si po nakrmení odříhnul a žádné mléko neteklo. U Vojty to musím rychle chytat, aby to neteklo na zem. A je celkem jedno, jestli je třeba 2 hodiny po jídle. Někdy mu začne vytékat z pusinky mléko i v leže. Nebo když ho držím zády k sobě (aby viděl), tak to vylítne až na zem. A smrdí to kyselým.
Větší problém nastal, když jsme ve čtvrtek koupili Sunar od 4.měsíce. Nečekala jsem, že mu to bude tak vadit. Hrozně se svíjel, plakal, pořád blinkal, až se dávil. Protože to bylo večer, volala jsem na pohotovost, ať mi poradí kde je nejbližší lékárna (byli jsme zrovna u babiček na vesnici). Doktor byl celkem arogantní, ptal se mě, proč volám na pohotovost, ať si to vyřeším se svým pediatrem a že všechno chytám ?za ocas?. (Jako že nemám doma na skladě jiné mléko). Tak jsem Vojtovi do 180ml vody dala jen 4 odměrky ? a ejhle ? to vzal celkem dobře. Druhý den jsem volala (na radu pana lékaře:o))) :wink: ) své doktorce a sestra mi poradila, ať mu koupím Sunar HA2. No a dnes mi doktorka v poradně řekla, ať zkusíme Nutrilon A.R.
Tolik naše strastiplná cesta za Nutrilonem.
Tak jsem teď zvědavá, co na něho bude říkat Vojta. Zatím spí jako zlaté miminko. Měl ho už i odpoledne a neblinkal ani po odříhnutí.

Dobrou noc, pusinku píďalkám

Helča+Ondrášek+Vojtíšek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5636
7.9.04 23:26

Ahojky holky,

nechci vas strasit, ale moje Verunka blinkala do 1 roku a to uz jedla i tuhou stravu, o to to bylo horsi, nebot blinkala krasne barevne. Chodily jsme na kontroly refluxu na detskou kliniku, delaly ji utz aby videli, jestli se to lepsi a az na tom roce nam rekli, ze je to asi lepsi, ale to Niky hystercila, takze se to nedalo dost dobre vysetrit. Nicmene po roce se to upravilo a zaklopka se asi dovyvinula. My na ty kontroly zacaly chodit proto, ze jako male miminko byla hrozne hubena a malo nabirala na vaze, narodila se 3,62 a na 3M mela 4,55 … zato ted uz to na ni nejde poznat! :-) Vlastne nam radili davat NUTRITON pred kojenim ci dokrmem umelym mlekem (kojim dosud a male je 19,5M, nicmene plne jsem kojila jenom 14 dni, nestacilo to a musely jsme dokrmovat a i tak nenabiraly). Pak nam byl doporuceny Nutrilon AR, ale ani ten proti blinkani nepomahal, tak jsme davaly zahustenou trochu ryzove kasicky pred pitim mlicka … proti blinkani to moc nepomahalo, ovsem zacala se alespon vahove spravovat. Pokud maji vase deti reflux, musite byt trpelive a cekat, az to prejde … u nekoho to trva 3M, u nekoho 6M, u nekoho i 1 ci 1,5 roku a pokud to neprejde ani pote, resi se to operaci, ale jen v pripade vaznych potizi. Proto se snazte davat Nutrilon AR a pokud nepomuze uplne, nezoufejte, miminka vam nebudou blinkat az do puberty. Pevne nervy a dostatek cisteho obleceni vzdy sebou preje
Sulanek a Niky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2178
8.9.04 09:23

Ahoj Helco,

ja take jsem podavala NUtrilon A.R. necekala jsem 10 min, jen jsem to protrepala a podala, ublinkavani uplne vymyzelo, nebyl to sice nas velky problem, ublinkaval jen obcas, ale nas problem byl takovy, ze pro nej bylo mlicko moc ridke a nalykal se vzduchu. I presto, ze jsem teda pouzivala spravnou velikost savicky urcenou pro mleko. Ted jsem zacala kupovat Nutriton, je toho sice jen 150g stoji asi 180, ale za to vydrzi mnohem dele nez Nutrilon A.R. a je to vlastne stejny princip, mlicko zahusti a je jako husta smetanka.

Radka + Romanek (7.t)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
8.9.04 20:29

Ahoj holky,
Jak už jsem psala Mareček blinkal kvůli levyvinuté záklopce - reflux. A to zjistili až v nemocnici, kde jsme zkončili kvůli neschopné doktorce. Blinkal všechna mlíčka, nakonec jsme skončili u Nutrilonu AR. Po tom se to zlepšilo, ale za čas blinkal víc a víc. Taky blinkal jagurty a vše co bylo z mléka. Tak se pak zjistila alergie na kravské mléko. Pokud ti prcek stále hodně blinká, tak se zkus poradit se svou doktorkou. Mohli by udělat testy. Nám to zjistili až po 7 měsíci. Co se týče refluxu, tak to může trvat až do 1 a půl než se dovyvine.
I teď mi trochu ublinkne po jeho Nutrilonu pepti pro alergiky, ale je to lepší. Dokonce jsem přestala dávat nemléčnou kaši večer, protože ho z toho bolelo bříško.
Mějte se hezky a hodně štěstí a hlavně zdraví pro dětičky.
Jarča a Mareček (9m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
8.9.04 23:41

Teda Sulanku,
to mě vážně nestraš, že nám hrozí blindění třeba až do 1 roku a ještě dvojmo, to jim snad spíchnu gumové kombinézky 8O
S váhou je to u nás dobrý, když se holky narodily tak měly 1910 a 2370 a teď ve 13 týdnech měly 3955 a 4405, takže přibírají hezky.
Dneska ráno zase blindila Anežka, ale odnesl to jen bryndák a koberec (což mě těší, protože ho chci vyměnit za parkety, takže fleky, které přibývají k těm kočičím mě docela těší :lol: ). A na procházce Bětka vyslintla, jen trošku, ale na tričku měla malý mokrý flíček, takže jsem jí doma převlíkala.
Když jsem doma tak mi to ani moc neva, horší je to na veřejnosti, protože to občas vypadá dost hrozivě, někdy jim to teče i nosíkem, ale holky jsou v pohodě, utřu jim papuly a už je mají zase od ucha k uchu :P
Jen by prý měly baštit 6× denně a to se mi nějak nedaří. Jedí ve dne po 3-4 hodinách, pak třeba v 6 večer, mezi 11-12 je vzbudím a pak chrní až do 7 do rána. Prostě víc jak 5 jídel se mi do nich nedaří dostat - časově. Teda v noci je budit nechci.
Ještě by mě zajímalo: jak často Ti Nika blinkala a musí si i po mrkvi odkrknout?

Helčo, no to sis teda užila a kápla jsi na prima doktora :? Mě manžel jednou koupil omylem Nutrilon A.R. 2, holkám byly asi 2 měsíce a já si toho všimla až při 3. krmení. No nic se jim nestalo a když jsme porovnávali ty tabulky hodnot tak jsme tam žádný moc velký rozdíl neshledali. Nevím na kolik je potřeba začít dávat 2 přesně po ukončení 4. měsíce.
Naše blinkání se taky nedá moc vychytat. Někdy je to při jídle, někdy těsně po, jindy po hodině či dvou a to pak taky smrdí kysele. Nekoukám na ně 24 hodin denně, takže někdy přijdu do pokojíčku a zjistím, že má jedna nablinděno i v uchu :) vrtí se a nic jí nechybí. Když se vešly do postýlky na šířku obě, tak jsme ji měli podloženou, ale teď už spí nožičkama k sobě tak to nejde. Jak už jsem psala, měla jsem dojem že se to lepší, ale … bezblinkací období je pryč, tak se děsím co bude zítra. Jedeme cvičit a večer do kavárny na pokec s manželovými kolegy a kolegyní s prckem, tak doufám, že se holky „nepředvedou“ :wink:
No nic, musím končit, dítě se mi budí, jdeme krmit a chrnět.
Mějte se a k tomu dostatku oblečků sebou připojuji i dostatek látkových plenek :D
Monča a spol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.9.04 11:40

taky jsme blinkali

Můj nyní 11 měsíční Filípek blinkal do konce 8. měsíce a to celkem hodně. Protože málo přibíral, tak jsme byli dvakrát hospitalizovaní kvůli vyšetření. Zjistili reflux. Nutrilon AR zmenšil množství vyblinkaného, ale nesnížil se počet blinkání za den - někdy i 5-6 krát po každém jídle. Blinkání přestalo samo, prakticky ze dne na den koncem 8. měsíce. Nutrilon jsem připravovala vždy čerstvý a nenechávala ho odstát. V nemocnici nám ho připravovali třeba 10 hodin dopředu, zdál se mi zkažený, zapáchal a malý ho nechtěl pít.
Dnes už na to vzpomínáme s úsměvem, ale byli chvíle, kdy jsme byli zoufalí a naprosto zdeptaní.

• Nahlásit
  • Citovat
5636
9.9.04 14:38

Ahojky Monis,

kazde dite je jine, ale to nase blinkani bylo opravdu strasne a nevim kolikrat denne, nebot to bylo kazdou chvili a taky zcela bez zakonnitosti … nekdy hned po jidle, nekdy az za pul hodky, nekdy za 2 hodky, nekdy celou dobu mezi jidly. Kdyz se blinkalo mliko, tak to byla hruza, smrdelo to, ale melo to stalou barvu, ovsem jakmile jsme najely na zeleninku a ovoce atd., tak to bylo dilo vsech del, vse bylo barevne a smrdelo to jeste vice, vetsinou mela ublinknute jidlo natravene. Kdyz pila v lete uz i caj, tak vetsinou vylitnul brzy ven taky, stavicky jsem zkousela parkrat, ale to byly gejziry, tak jsem je vyskrtla uplne a davala jenom v pripade nouze. Jenomze poblinkana nebyla jenom ona, koberce, podhlahy, kocarek apod., ale i ja a vecne jsem smrdela na 100 honu, takze jsem pro Niky bravala tak 3-jo ciste obleceni, nekolik latkovych plen na utirani a prevenci a pro sebe alespon triko, ovsem kdyz jsem si nevzala pro sebe nic, vzdycky jsem krute litovala. NAvic jsem s Niky neustale nekde trajdala, takze si to uzilo i okoli. Super chvile byly, kdyz poblila podlahu v nejakem obchode ci restauraci a ze se to stavalo docela casto. A fakt nepomohlo ani to, ze zacala v necelych 10M chodit a pohybovat se vicemene na 2 nohach, blinkala taky, pravda v te dobe uz se to zacinalo prochu lepsit. My nakonec braly od 3M prepulsid, ktery mel tomu blinkani zabranit, ale i ten byl na nas kratky a po 6ti M uzivani jsem se na to vykaslala, stejne nebyl videt rozdil zda ho bere ci ne. Ale opravdu uderem 1roku se vse sklidnilo a ublinknuti je u nas spise vzacna vyjimka.

Nutrilon AR jsem nechavala obcas odstat tak 5min, vicemene do doby, nez mi trochu vystydnul na pozadovanou teplotu, v pripade nouzovky jsem taky podavala hned. Jakmile stal hodne dlouho, neprosel pres dudlik, my mely hodne malou dirku kvuli tomu, aby neodmitala pak prso, krmily jsme z obojiho.

Nezoufej vsak, jednou to prejde a zase budete vsechny ciste a vonave!!!:-))

Papa

Sulanek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
9.9.04 21:39

Ty brďo, Sulanku,
tak to jste si teda vazne uzili 8O Holky blindí tak 1× za den maximálně, ještě se mi nestalo, že by blinkaly víckrát. Ptala jsem se na tu četnost právě proto, že je tohle možná v normě a holky se cpou A.R. zbytečně, no ale ono to neuškodí, snad. Jen manžel ho nemá rád a tak se těší až budou baštit normální mlíčko, taky proto že když to vyhltnou a koukají ještě hladově tak to trvá než se namixuje nové a nechá se odstát. To si buď roztrhnou pusinku řevem anebo usnou a můžu si to dát do kafe. My teda těch 10 minut dodržujeme, dudlíky jsem koupila s větší dírou, ale neměli tu nejmenší velikost, u jsem objevila až minulý týden a tak jim cpu do pusinek dudany pro prcky od 6 měsíců, ale mají pusinky asi po mě, takže jim to moc nevadí a teď už to měnit nebudu, líp se mejou, když jsou větší. Jak dlouho jsi převařovala kojeneckou vodu a sterilizovala flaštičky? Tedy myslím do kolika měsíců.
Myslím, že často si za to blindění můžeme sami, to když nedáme včas krknout, vrznem jí dudlíka moc dozadu, a tak prostě když se člověk věnuje ještě něčemu jinému a nebere ohled na prcka tak to končí jinde jen ne v bříšku. Doma už mě poblindily kolikrát a musela jsem se jít převlíct, na veřejnosti naštěstí ne. Koupila jsem veliký brindáčky co se natahují přes hlavu a ty toho dost zachytí, pak hodně pojme plenka a taky se je snažím co nejrychleji zvednout a otočit, zby to teklo na zem a ne za triko. Taky vám to teklo i nosem? To je šílenej pohled :cry: Jsou z nich vžducky vidět jen veliký mrkající oči 8O No pevně doufám, že se jim to srovná než začneme s příkrmem. Mooooc se na to těšim. Hlavně když někde jsme, tak se snažím být na krmení radši zase doma a když se to nepovede a někdo projeví zájem je nakrmit, tak docela trnu aby je nepoblinkaly. Taky mě napadlo, jestli na to nemůže mít trozhu vliv teplota mlíka, zdá se mi, že když jsem ho dávala s pokojovou teplotou tak ani neblinkaly jako když teď dostávají teplé, no asi to zkusím vyzkoumat :lol:
Díky moc za rady a povzbuzení a pozdravu tu svojí krásnou voňavou slečnu :P

Monča a spící princezny (14 týdnů)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
9.9.04 23:23

Ahoj holky,
tak my teď 3. den dáváme Nutrilon A.R. a vypadá to DOBŘE! Už téměř vůbec neblinká (musím zaklepat).
Sulanku, to je tedy síla. Ještě, že už je to pryč.
S tím dudlíkem máme zatím trochu problém, zkusíme koupit taky větší. Teď má silikonový na mléko do 6. měsíců a nic moc, hlavně u konce to nechce téct, jak to zhoustne. Někde jsem četla, že dítě má za 5 minut vypít minimálně půlku flašky - tak to my ani náhodou.
Flašky vyvařuji jen občas, myji je v horké vodě, někdy saponátem a pořádně vymyji. Nám pediatrička řekla, že můžeme používat vodu z kohoutku, tak žádnou nekupuji, občas přivezeme od rodičů z venkova, tam je 100% kojenecku.
Tak ať se vám to Mončo brzy spraví

Helča+Vojta 18 týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
12.9.04 13:41

Ahoj holky,
potřebovala bych ještě poradit. Skoro týden dáváme Nutrilon A.R., blinkání je o hodně lepší, ale Vojta má teď problémy s kakáním, a to tak, že dost velké. Začal plakávat, včera když tlačil hovínko, tak moc plakal.
Zkouším dávat před krmením napít vlažné vody, ale moc to nepomáhá. Čaj mi taky odmítá. Co mu mám dát???
Helča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
12.9.04 22:28

Ahoj Helčo,
tak to gratuluji k neblinkání a jen tak dále :D My máme dudlíky od Nuku stejně jako flaštičky a jsou určené pro hustší stravu, mají větší díru. Dělají se i pro prťata, ale když jsme je potřebovali tak je neměli, koupili jsme por od 6 měsíců a v pohodě.
No já taky myju v horké vodě, občas v jaru, ale zatím stále sterilizuju a vodu kupujeme kojeneckou - Dobrou vodu a ještě jí převařuju. Myslíš teda, že to přehánáme? S tou vodou z kohoutku si teda jistá nejsem, tam je přece něčeho moc, dusičňanů nebo tak něčeho? Jednou na dovolené jsme koupili vodu z Plusu, protože Dobrou neměli a vůbec se mi nelíbila, když jsem jí převařila tak tam plavali takový kousky něčeho bílýho :?
S kakáním Ti neporadím, my měli opačný problém a teď tak 1× denně mají kaši a jinak bobky. Osobně mám bobky „radši“, líp se to utírá a líp to smrdí. Když kakaj tak u toho pěkně tlačej a to i nahlas a buděj pěknou pozornost. Dost mi to připomíná porod :lol: tak jim vždycky říkám: no jen si zakřič, to pomáhá :lol: Ale nebrečej u toho, takže jim to asi jde dobře. Ten zvukovej doprovod je docela dobrej, alespoň vím kdy přebalit. No jednou byla sranda, vypravovali jsme se pryč, že pojedeme autem, takže jsem je oblíkla, dala Anežku do autosedačky, přikurtovala, dala Bětku do autosedačky a přikurtovala, otočila jsem se a v tom Bětka ublinkla, né moc ale jak seděla tak to měla trochu na triku, tak jsem jí odpoutala, převlíkla triko, mezitím začala Anežka tlačit, než jsem Bětku přikurtovala v sedačce měla hotovo, tak jsem jí vyndala, přebalila, a začala tlačit Bětka, no to už jsem se začla válet smíchy :P strčila jsem Anežku do sedačky, vytáhla Bětku, přebalila, dala zpět - chvilku jsem počkala, jestli nepředvedou ještě něco ušima a šla. Za dveřma jsem potkala sousedku co šla domu, vběhla do bytu a hned zase byla venku s klíčkama od kočárkárny co máme na patře - no chtěla se podívat na holky, to bylo jasný. Do toho vylezla další sousedka a šla venčit psa, takže jsem zvedla holky ze země aby jim nic neudělal, pes štěkal, Anžka se rozbrečela, sousedka se psem odešla, ale ujela mi výtahem, v klidu jsem zamkla a odpovídala při tom na dotazy sousedky, pak jsem odfrčela výtahem a venku jsem si oddychla že tam nikdo není. Nastrkala jsem děti do auta a když jsem pásala sedačky tak mi tam vletěla vosa, vraždila jsem jí na okně asi 10 minut, zadek měla úplně rozmašírovanej, ale pořád lítala, nakonec jsem jí chňapla přebalovací podložkou a vyhodila ven a konečně mohla vyrazit, ufff trošku jsem měla půlhodinové zpoždění, ale co, zase jsem se pěkně nasmála :P
Tak to jen tak pro pobavení, je to sranda s těma holkama, jsou senzační.
Hele a ještě i kojíš nebo už ne, to většinou mají řidší stoličku. třeba se mu to upraví, nám to taky pár dní trvalo, jinak fakt nevím co s tím, zkusím se juknout do chytré knížky. A jak často Ti ještě blinká?
U nás možná pomohlo dát trochu chladnější to mlíko, včera dal Venda teplý a prý Bětka dvakrát cucla a poblinkala se :?
Jo myslím, že na to že to ke konci už moc neteče asi větší dudlík nepomůže. Je to prostě tím, že ze začátku je toho hodně a tak se to tlačí ven a když je tam jen trocha a ještě ta pěna do toho, unavené mimi, prostě všechno se vším a neleze to. My teď už děláme 150 aby nemusely vysávat tu pěnu, vždycky trošku nechaj.
No tak vám držím palce, zby se kakání upravilo a šlo hladce a mějte se moc krásně. Holky posílají Vojtovi pusinky :P
Monča a spol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama