příkrmy

29
9.9.04 14:14

příkrmy

Ahoj holky,
měla bych dotaz ohledně příkrmů vyráběných doma. Zatím jsem malé (7,5m) kupovala hotové přesnídávky, teď bych je chtěla začít vařit doma. Je možné toho uvařit trošku víc na pár dnů a dát do ledničky nebo mrazničky? A na jak dlouho? Je možné to zmrazit třeba i ve skleničkách?Děkuji, Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1460
9.9.04 19:46

Ahoj Martino!

Výživy je lepší vařit každý den čerstvé, ale dají se nechat v lednici do druhého dne (t.j. 24 hodin). Nesmí být rozjezené se zbytky slin, skleničky musí být čisté, uzavřené. Dají se i zamrazit, čím jsou na mrazáku déle, tím klesá jejich kvalita, je lepší bzro spotřebovat. Mě se osvědčily samolepky s datem a složením. Ua čas se nedalo poznat, co jsou maliny a co červená řepa!! :o) Skleničky se dají použít, ale nesmí být moc plné, je lepší plnit je do dvou třetin, aby nepraskly.

Deníčky o příkrmech teď píšu, už vyšly tři, piš své dotazy klidně tam, aspoň vím, o jaká témata je zájem! :o)

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.9.04 21:03

Já jsem zamrazovala pouze zeleninu, uvařila jsem mrkev, pak brokolici, pak cuketu, vše jsem rozmixovala mixovací tyčí a dala do platových krabiček a dala do mrazáku. Ráno jsem to vyndala, do oběda to rozmrzlo a jen jsem to ohřála. Někdy jsem kombinovala i 2 druhy, příp. jsem ráno uvařila brambor a ten v poledne jen přimíchala. Myslím, že jsem někde četla, že by se to mělo i z toho mrazáku do týdne spotřebovat, nám to vyšlo vždy tak na 4 dny. Teď jsem přemýšlela, jestli neuvařím brambory a mrkev a kuřecí dohromady, nerozmixuju to a nedám zamrazit. Ale je tam to maso, tak nevím. Holkám totiž chutnají kupované příkrmy, tak jsem jim to taky chtěla udělat. Martina

• Nahlásit
  • Citovat
20
11.9.04 09:05

Ahoj Martino,
j docela osobně jsem rozmixovala mrkev a květák,dala do kostek na led a zmrazila,pak jsem malé vytáhla třeba 2 kostky. Četla jsem, že zelenina může být v mrazáku až 3 měsíce, ale Alice píše, že jen chvíli, takže jsem teď docela zmatená. Nevím,jak jinak bych měla uchovat třeba bio zeleninu ze zahrádky od rodičů. Jsem s příkrmy teprve na začátku, malá má 6 měsíců,ale kupované přesnídávky mi nechce baštit.
Radu jsem ti žádnou nedala,ale třeba v tom někdo udělá jasno.
Ahoj Iva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1826
19.2.15 10:05

Ahoj mela bych dotaz ohledne prikrmu, mala je zatim plne kojena ale ma hrozne trapeni s bolenim briska uz sme zkouseli vse mozne i nemozne a nezabira nam na to nic. Myslite ze by se to mohlo zlepsit se zavedenim prikrmu nebo je to blbost? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
19.2.15 10:18

@tvetinka Zlepší se to, až se malá začne hýbat. Až se bude plazit, lézt… Musíte vydržet. U nás to bylo nejhorší asi prvních 6 měsíců. Synovi bude rok a i teď s tím má sem tam problém. Dělají mu zle některé potraviny, nevařím mu vůbec např. květák, brokolici, kapustu - to vše ho hrozně nadýmá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama