pomalý přírůstek váhy

7
14.9.04 21:04

pomalý přírůstek váhy

Ahoj, prosím o radu - mám 11 měsíčního syna, který nyní váží 8,5 kg a měří 72 cm. Když se narodil, vážil 3,6 kg, takže normální porodní váha, ale teď mi přijde, že by měl asi vážit víc. Paní doktorka se tváří, že je vše v pořádku, ale přeci jenom … Bohužel je alergik, zdá se, že i na bílkovinu kravského mléka, takže bohužel žádné jogurty, žervé nedostává. Na alergologii jdeme až za tři týdny, pak se snad dozvím víc. Zatím dop. svačí ovoce (množství cca sklenička od Hippu), obědvá zeleninu občas s hovězím či králičim masem (množství 12 zmražených kostek), odp. sváča opět ovoce, večer kaše ze 150 ml HA mléka, před spaním kojím, pak ještě jednou v noci a nakonec nad ránem. Myslíte, že bych mu měla dělat víc kaše? Nebo dělat bohatší obědy (s polívkou?). A nebo zbytečně vyšiluju a váha je v normě? Díky, Nikula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
14.9.04 21:13

Niky, asi nemáš doma žádného cvaldu, ale myslím že nemusíš mít obavy. Přes den bych řekla, že baští dost, ale určitě bych na noc volila silnější kaši (řekla bych, že nemléčné kaše jsou podstaně rychleji strávené než ty mléčné), protože aby se dítě budilo 2× na kojení v 11 měsících, to se mi zdá přece jenom dost. Jak jste na tom s pitím? Nebudí se v noci kvůli žízni? Mě se syn taky budil 2× za noc než jsem přišla na to, že má žízeň. Dávala jsem mu přes den víc pít a noční probouzení do 4 dnů přešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
1652
14.9.04 21:24

Ahojky Nikulo,
neboj tvůj klučina je naprosto v pohodě…my máme doma taky v porovnání s ostatními trochu drobky v roce měly holky 8,8 kg a 71cm při narození 3 a 3,1kg…a dr taky nic nenamítala.. byla spokojená…takže bych nic neměnila… není proč…

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
14.9.04 21:33

Ahoj Radino, žízní se, myslím, nebudí, přes den vypije cca 100 ml šťávy (hlavně k obědu), a k odpolední sváče kojím (to jsem zapomněla napsat). Co myslíš tou silnější kaší? Já většinou dávám Sinlac (to je pro alergické děti - kaše ze svatojánského chleba a myslim taky rýže) nebo Nestlé rýžovou krupičku či Hami rýžovou s jablky či banány.
Nikula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
14.9.04 22:00

NIkulo.

já si myslím, že se zbytečně stresuješ. Teď jsem si otevřela zdravotní průkaz a pokud by Tvůj syn byl holka, pohyboval by se na 50 percentilu, což je naprosto v pořádku. Jak je to u kluků, to nevím, ale předpokládám, že by to bylo hodně podobné. Pokud bys chtěla synovi trošku přilepšít, zkus kukuřičné křupky. Dají se sehnat ve zdravé výživě, některé jsou pouze z kukuřičné krupice a vody, tak by ani alergikovi neměly ublížit. Karolínka je má do teď moc ráda.

Hodně štěstí přeje

Jana a Karolínka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
14.9.04 22:41

Silnější kaší myslím to, že se dá zamíchat ve stejném množství vody větší dávka kaše než je doporučeno. Říkám to jenom proto, že můj syn byl žroutíček a normální dávka kaše mu absolutně nestačila.

• Nahlásit
  • Citovat
2793
14.9.04 23:12

Nikulo!

Tak naše holčička na tom byla téměř stejně.Porodní váha 3600 g,v roce měla 72 cm a 8,70 kg.Vím,že děvčátka mají trošku jiné grafy přírůstků,ale zas tak veliký rozdíl tam nebude.
Já se v poradně ptala sestřičky,co mám dělat,aby mi malá víc jedla a ona mi řekla,že ta váha je v pořádku a nutit dítě do jídla se nemá,aby si ho nezošklivilo.
Myslím,že noční kojení není na závadu,to jen „chytré“ knížky tvrdí,že dítě od 6 měsíců nepotřebuje v noci mléko.
Naše holčička pila v noci mlíčko do 16 měsíců,pak už jsem to utnula,protože si z toho udělala zlozvyk.Ale v 11 m. bych to ještě neřešila,tím spíš,že kojíš.
No, a Klárka je stále drobek,v 18 m. měla 79 cm a 10,30 kg.A s jídlem už to neřeším,prostě sní,kolik sama chce.

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.9.04 05:38

sss

sss

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.9.04 05:51

maly vahovy prirustek

Ahoj holky. Mam prosbu. Nasi holcicce bylo vcera presne 7 mesicu. Vazi 6,3 kg a meri 62 cm. Kdyz se narodila, mela 2,4 kg (tyden pred terminem). Holcicka je vesela, cila a podle me naprosto v poradku. To si bohuzel nemysli muj doktor. Zda se mu hodne malinka (nizka vaha), neodpovida jeho „grafu“. Poslal nas na krevni testy a na moc. Vse vyslo vyborne, zadne abnormality, nic, proste vse v poradku. Byla jsem rada, ze jeho obavy se zdaly byt nepodstatne. Jenomze to neskoncilo. Pan doktor se porad pidi, co zpusobu to, ze je holcicka tak hubena. Tak nas poslal na zkoumani srdicka. Tam jedem pristi tyden. Me osobne uz tohle vysetreni pripada zbytecne, ale zaroven se bojim rict ne, abychom „neco“ nezanedbali (jak tvrdi doktor) a pak jsem nelitovala. Je mi jasny, ze pokud i srdicko vyjde v poradku, urcite si najde zas jine vysetreni, na ktere nas „pro jistotu“ posle. Chudak Kacenka… Co si o tom myslite, vy ostatni? Dekuji za jakekoliv nazory.
Kacenka pribira kazdy mesic sice malo, ale pravidelne pribira. Nikdy se nestalo,ze by nepribrala nebo naopak ubrala na vaze. A roste nekdy o 3cm za mesic.

• Nahlásit
  • Citovat
1652
15.9.04 09:16

Ahojky neznámá…
já nevím, máte nějakého moc opatrného doktora..na jednu stranu je super, že se tak stará ale.......
naše holky nebyly o moc větší možná i menší..nemám v sedmi měsících váhu ale v půl roce měly (průměr ;-) 5,7 kg a 61 cm…a víc než půl kg za měsíc určitě nepřibraly. nikde jsme nebyli, dr nešílela jen z váhy když viděla jak se mají k světu a přibíraly taky pomalu…tak nebyl důvod.....jestli Kačka přibírá, je v pohodě, jí v pohodě…tak je prostě drobnější, já bych možná volila jiného dr..když tady ten posuzuje jen a jen váhu......a toliko vyšetření…já nevím…
držte se a ať vám všechno vyjde tak jak má..

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
15.9.04 10:51

Ahoj!
Tak mi to nedalo a nakoukla jsem do očkováku a Sofinka měla v půl roce 65cm a 6360g, v roce a půl měla 10,5 kg a teď ve dvou a půl letech má 13kg. Jí dobře, je docela dlouhá 94cm, ale prostě není z těch, kdo mají ve dvou a půl letech 16-17 kg. Doktorka z toho problém nedělá (máme asi kliku, paní doktorka je střízlík, takže ji nepřekvapuje, že někdo jiný může být také drobnější). Takže pokud je jinak všechno OK, nedělala bych z váhy žádné drama. Je to dítě od dítěte, Mateo měl teď v roce skoro 11 kg a v podstatě obě děti jedí stejná jídla, stejně dlouho byly kojené (11 m), ale prostě každé má jiný metabolismus. Hlavu vzhůru a netrapte se,

Jindra + Sofinka (2,5) + Mateo (1 rok)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
15.9.04 14:09

Ahoj Nikulo,
děláš si zbytečné starosti, má dcera má v roce 8,60 kg a při narození měla 3,30 kg. Dr. říkala, že celý rok přibírala pozvolně a že v tom nevidí žádný problém.
Bratranec má 7.měs chlapečka, který váží 11,40 kg a ten si teprve dělá starosti je opravdu obrovskýýýý !!!
Měj se hezky a posíláme synovi pusu.
Quatro+Emily

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.9.04 17:00

Dekuji vsem za rady. Kacenka papa pravidelne , tak 5krat denne 150 ml mleka a tak 2 svaciny (presnidavky,kase..). Rikala jsem si, ze na to srdicko jeste zajedeme, neni to nic bolestiveho, ale to uz je posledni vysetreni, ktere podstoupim. Pokud se to panu doktoru nebude libit, vymenim ho. At si dela pokusy sam na sobe… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.9.04 18:29

Ahoj Neznámá,
holky mají pravdu, vůbec se nestresuj. Moje holky byly sice nedonošené, při nar.1,7 a 1,8kg, ale docela dobře to doháněly. A přesně na roční prohlídce měly 7,0 a 7,1kg. Náš pan doktor byl spokojený a papaly taky dobře. Přikláním se k výměně pediatra :-)))
Ahoj Pajdule

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama