Problém s kojením!!!

8
18.9.04 17:49

Problém s kojením!!!

Ahoj maminky!
Mám dvouměsíční dcerku a už asi týden mi nechce pít z pravého prsu. Vždycky když ji přiložím k prsu, tak ho chytne, potáhne dvakrát a začne plakat. Pije jen když spinká. Mlíko z něj teče dobře. Zkoušela ji nakojit moje švagrová, která má stejně starého syna a taky z pravého nechtěla. poraďte mi, prosím!!! Nechci přestat kojit.
Díky Lidka
P.S.Flašku taky neveme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
18.9.04 19:48

Lidko, možná že se jí špatně polyká když leží levou stranou dolů. Moje dcerka to tak měla taky. Asi týden jsem ji dávala z pravého prsu pít pod rukou - miminko prostě leží mohama pryč od tvého těla, kojí se tak dvojčata, myslím že se tomu říká fotbalová poloha. Naše Bětka po týdnu takového kojení už pila normálně. Asi potřebovala dozrát.
Radka + Bětka 8t

• Nahlásit
  • Citovat
1460
18.9.04 20:02

Ahoj Lidko!

Zkus z toho méně oblíbeného prsu odstříkávat mléko. Pokud z něj v minulosti kojila o něco méně, může mít mléko jinou chuť. Zkus ho ochutnat. Po nějaké době pravidelného odstříkávání by se to mohlo upravit.

Změna polohy při kojení může také pomoci.

A neboj se, v nejhorším se dá dítě plně odkojit i z jednoho prsu!

Jsetli budou problémy přetrvávat, dám Ti číslo na švagrovou, dělá laktační poradkyni.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
19.9.04 17:55

Ahoj Alice,

mohla bych Tě poprosit o ten telefon na Tvou švagrovou? Můj problém trvá dál a malá se nenapije pokud nedřímá nebo nespí. A ještě jedná otázka: jak dlouho může malá takhle „hladovět“? Trvá to týden. Před tím mi přespala prakticky celou noc a teď se budí i třikrát.

Díky moc za rady!

Lidka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
19.9.04 21:15

Alice,

potřebovala bych poradit ohledně kojení, ale je to trošku delší na vysvětlení :( . Můžu Ti poslat soukromou zprávu?

Ulrika (Modrásek) z Letních miminek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
19.9.04 22:06

Ulriko,

jasně napiš!

Liduš, Ty taky, nemám tu teď mobil, připomeň se mi prosím mailem.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
20.9.04 14:25

Laktační poradkyně

Tady je kontakt na laktační poradkyni:

Katka Česalová
T-mobile: 604113903
Oskar: 776113903

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bella1988
3.5.14 08:27

Ahoj holky, ráda bych oživila diskuzi. Jsem týden a dva dny po porodu, dostávala jsem transfuzi a trvalo mi tři dny než se udělalo první mlíčko. Problém je, že od té doby se ho více nejspíš netvoří. Malou přikládám přes den každé 3,5 hodiny a v noci 4,5 hodiny k prsům, každé střídám 2× a vypije tak mezi 20 - 30 ml na jedno kojení, proto ji musím dávat ještě 60 ml Hipp. Snažím se hodně pít, piju kojící čaj, gravimilk, beru homeopatika. Stalo se to také některé z vás? Jak dlouho vám trvalo než jste se rozkojili?

• Nahlásit
  • Citovat
691
3.5.14 08:29

Laktaci si brzdíš tím dokrmováním UM. Přikládej častěji a na dokrm se vybodni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
3.5.14 08:32

Koj častěji a hlavně v noci. Po kojení odstříkej nebo použij odsávačku - klidně na prázdno, prsa se i tak stimulují. Ale dítě nic nenahradí, já bych si jí vzala do postele, hezky tělo na tělo. A byla tam klidně celé dny a noci. To je ta nejlepší stimulace ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5315
3.5.14 08:32

Zkus pár dní přikládat á2h, laktace by se měla zvednout a nedokrmuj, bacha na lahev, aby si miminko nezvyklo na snadnější sání a pak ti nebojkotovalo prso

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bella1988
3.5.14 08:37

Já ale dokrmovat musím, jinak je hrozně hladová a pláče, lahvičku nedávám dokrmuju stříkačkou..

• Nahlásit
  • Citovat
Bella1988
3.5.14 08:39

@Sibyla0 to je sice hezké, ale taky se potřebuju vyspat, jsem už úplně vyřízená. Ne že bych se nestarala ráda, ale je to náročné. Ten HIPP mě hrozně štve. Malá i když pije, tak u toho usíná. Kojím 40 minut každé kojení. Někdy i hodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
2422
3.5.14 08:41

Tak tak, ja radi holky, mne se zbrzdila laktace po mesici kojeni, hodne tekutin, melta, mne zabiraly i masove vyvary a prikladej mnohem casteji pres den i v noci, po dvou hodinach, v noci je to sice obcas sileny, ale jde to. Ale tam kde je poptavka, je i nabidka a tim vic mleka se bude tvorit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
691
3.5.14 08:43

No jo, má dva týdny, je maličká, rychleji to neumí. Měly jsme to taky tak, u kojení usínala, šimrala jsem na tvářičkách, na bradičce aby nespala. Časem se krmení zkracovalo. Vyspat? Já se poprvé vyspala celou noc až po 17 měsících. Spi když spí mimčo. Domácnost počká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama