Dva potraty a Leidenská mutace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 13:22
dva potraty a Leidenska mutace

Ahoj holky. Prodělala jsem dva potraty hned na začátku těhotenství a při druhem potratu mě vzal doktor krev na srazlivost a zjistila se Leidenska mutace. Chodím na hematologii kde mi bylo řečeno ze se příčina neví a ze většinou léky nenasazuji až při třetím potratu možná. Nicméně mě zajímá vase zkušenosti. Nechci opět potratit. Nechápu proč nejchteji nasadit nějakou léčbu na ředění krve nějaký heparin nebo clexane či ano pyrit nebo prednison. Proč se k tomu tak staví ti doktoři na hematologii?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Ornwen
Závislačka 4520 příspěvků 09.02.17 13:33
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Prodělala jsem dva potraty hned na začátku těhotenství a při druhem potratu mě vzal doktor krev na srazlivost a zjistila se Leidenska mutace. Chodím na hematologii kde mi bylo řečeno ze se příčina neví a ze většinou léky nenasazuji až při třetím potratu možná. Nicméně mě zajímá vase zkušenosti. Nechci opět potratit. Nechápu proč nejchteji nasadit nějakou léčbu na ředění krve nějaký heparin nebo clexane či ano pyrit nebo prednison. Proč se k tomu tak staví ti doktoři na hematologii?

hele mám taky leidena a druhé těhotenství zatím taky bez problémů. Fraxiparin jsem si píchala zatím jen po cs, preventivně.
Ono je to tak, že to může zvýšit riziko, ale nemusí to být nutně příčina potratů. Tak se jim do toho asi moc nechce.
A mám sestřenici, co nemá přímo Leidena, ale jinou poruchu srážlivosti, píchá si teda od nějakého tuším 30tt a má tři děti.

makak1
Stálice 55 příspěvků 09.02.17 13:36

Odpověď neznám, zkušenost stejná, resp podobná. Já měla jedno zamlkle těhotenství, jedno OK a teď v lednu opět zamlkle. Také jsem slyšela, ze se to řeší až od 3 nezdaru :? Mám heterozygotni leidenskou mutaci a u úspěšného těhotenství jsem si píchala až 14 dni před termínem a v sestinedeli (a to mi nikdo nechtěl napsat dostatečné balení clexanu, na hematologii mi dali recept na dve balení se slovy, ze mi to muže napsat kdokoli a ze mám přijít na kontrolu za 2 roky 8o, když mě pousteli z porodnice tak mi napsali jedno balení s tím, ze to primář zakázal, ze je to drahy :roll: takze dal mi něco predepsal obvodak, můj gynekolog apod).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 13:39

@Ornwen mě prave někdo řekl ze je nejlepší hned něco nasadit jakmile se zjisti těhotenství.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 13:40

@makak1 děkuji. Takže to nemám řešit? nebo mám si stát za svým a chtít hned ze začátku něco nasadit?

Lama Lama
Hvězda diskuse 49037 příspěvků 09.02.17 13:44
@Anonymní píše:

protoze jsou takova doooruceni a guidelines.
jsou tp tedy jen doporuceni, ne narizeni, takze ruzni lekari a zarizeni postupuji ruzne, casto individualne.
ale lidi proste vic veri tomu, co si prestou na diskuzi h a net, nez studiim a oficialnim doporucenim

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 13:46

@Lama Lama děkuji takže podle tebe to nemám zkusit si nechat něco nasadit? co myslíš? dekuji

makak1
Stálice 55 příspěvků 09.02.17 13:47

Popravdě já nevím. Při úspěšném těhotenství jsem si stále opakovala, ze to byla náhoda a jediný co, tak jsem si kupovala femibion, který má nastepenou kyselinu listovou (lidé s nějakou mutaci krve ji prý nedokazi zpracovat). Teď když se mi to stalo po druhé, tak mi můj gynekolog řekl, ze se to proste stává a ze to je stále náhoda, nicméně mě kontrola teď u nej teprve čeká a chci to s nim ještě probrat.. nicméně příběhu zde o opakovaných nezdarech je taky spousta. :think: treba ještě někdo pořadí ;)

Lama Lama
Hvězda diskuse 49037 příspěvků 09.02.17 13:51
@Anonymní píše:
@Lama Lama děkuji takže podle tebe to nemám zkusit si nechat něco nasadit? co myslíš? dekuji

nevim. neznam tvoje vysledky, anamnezu, zpravy z gynekologie, jake byly vylouceny, potvrzeny jine priciny potratu… fakt je to hodne individualni. ja treba i prihlidnu k prani pacientky. ale nejake trvala… to fakt ne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 13:52

Femiboin taky beru ❤️

xk.kx
Ukecaná baba ;) 2187 příspěvků 09.02.17 13:56

Jak nevi pricinu, co je to za doktora.Je to dedicny, tezko si to ziskala z chripky.
Jinak ja mam po 1synovi, kde bylo vse v poradku, taky za sebou 2potraty a tez mam leidenskou mutaci, momentalne jsem v 36tt a injekce na redeni krve si picham od zacatku. Potratila jsem z duvodu infartu na placente, takze urcite to neni sranda a je potreba to nepodcenit a hlidat od zacatku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 13:56

@Lama Lama mám leidenskou mutaci F5 vlastně tu nejhorší. Jinak jsem zdravá. Můj muz měl horší spermiogram trochu slabší morfologii a pohyblivost. Potraty byly na začátku hned první byl 7tt to byla i srdeční akce ale začala jsem v 5tt špinit a nezabral ani utrous. Následná revize a za půl roku tehu znovu a sledování hcg kdy hodnota vystoupila na 1100j a pak klesala a následná histeroskopie.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 14:00

@xk.kx taky jsem stejného názoru. Dva potraty po sobě není málo a když už mě teda gynekolog vzal krev a zjistila se Leidenska mutace a poslal mě na hematologii tak snad zas nechtějí abych potratila po třetí a pak teprve něco řešit. Řekla jsem doktorce svou verzi ze bych byla raději kdyby mi dala hned na začátku nějaké nasazení tak řekla když otehotnim tak ať se ozvu na tu hematologii. Ty jsi brala co?

řehulka 7
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 09.02.17 14:05
@Anonymní píše:

Ahoj, já mám protrombin a na hematologii by mi asi taky na začátku nic nedali, ale v car automaticky injekci od braní hormonů a poté do 13tt. Ve 13tt jsem šla na hemotologii injekce vysadili, tam jsem byla sledována až do porodu. Ještě jsem je měla chvíli kdy jsem musela ležet v nemocnici, ale po propuštění vysadili a pak po porodu po dobu celého šestinedělí. Žádný potrat ani trombozu prodělanou nemám. Známá má stejnou diagnozu dochází jinam a automaticky si pichá celé těhotenství. Je to asi doktor od doktora. Držím palce ať se Ti konečně podaří donosit miminko :hug:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49037 příspěvků 09.02.17 14:06
@xk.kx píše:
Jak nevi pricinu, co je to za doktora.Je to dedicny, tezko si to ziskala z chripky.
Jinak ja mam po 1synovi, kde bylo vse v poradku, taky za sebou 2potraty a tez mam leidenskou mutaci, momentalne jsem v 36tt a injekce na redeni krve si picham od zacatku. Potratila jsem z duvodu infartu na placente, takze urcite to neni sranda a je potreba to nepodcenit a hlidat od zacatku.

pricinu potratu, ne? ne leidenskou mutaci a jeji dedicnost

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >